Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiPS2
Okładka MDK 2 (PC)

MDK 2

MDK 2: Armageddon

MDK 2 to przygotowana przez deweloperów z firmy BioWare kontynuacja wydanej w 1997 roku gry akcji MDK. W sequelu gracze poznają dalsze przygody Kurta Hectica, doktora Hawkinsa i cybernetycznego psa Maksa. Tym razem bohaterowie próbują powstrzymać inwazję obcych na Ziemię.

Akcji | TPP | science fiction

Okładka MDK 2 (PC)

data premiery gry:

14lip2000

PC

22cze2001

PS2

9maj2011

Wii

W sequelu znakomitej gry MDK znowu mamy możliwość kierowania postacią Kurta Hectica oraz jego dwóch kompanów – cybernetycznego psa Maxa i doktora Hawkinsa. Muszą oni stawić czoła inwazji niezwykle niebezpiecznej rasy obcych (Streamriders), która pragnie przejąć władzę nad Ziemią.

Aby móc skutecznie eksterminować agresorów, każdy z bohaterów został wyposażony w indywidualny zestaw cech i umiejętności. Kurt dzięki swojej szybkości i perfekcyjnie opanowanej obsłudze broni snajperskiej, jest prawdziwym specjalistą od cichych i precyzyjnych ataków. Dodatkowo za pomocą specjalnej lotni może pokonywać spore odległości w powietrzu i wykonywać zaskakujące nieprzyjaciela naloty.

Z kolei pies Max posiada dwie pary kończyn chwytnych, co umożliwia mu korzystanie z czterech typów broni jednocześnie i czyni go niezwykle niebezpiecznym w bezpośredniej konfrontacji z wrogiem. Poza tym odznacza się dwa razy większą niż pozostali ilością punktów życia.

Natomiast doktor Hawkins jest typowym naukowcem, który niechętnie angażuje się w działania wojenne. Braki w sile i szybkości rekompensuje umiejętnością tworzenia rozmaitych wynalazków, które często okazują się bardzo pomocne. Jest on również fachowcem w dziedzinie materiałów wybuchowych.

  • Dziesięć ekscytujących poziomów.
  • Ponad 20 rodzajów przeciwników.
  • Trzech różniących się między sobą bohaterów.
  • Różne poziomy i przedmioty dla każdej z trzech postaci osobno.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 507 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe MDK 2

12+

Wymagania sprzętowe MDK 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 333MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
MDK 2 - recenzja gry
MDK 2 - recenzja gry

Recenzja 21 grudnia 2000, 21:52

Tak więc każda z postaci ma do przejścia trzy poziomy, co w sumie daje ich dziewięć. A zapewniam, że nie jest to łatwym zadaniem. Wszystko należy wykonywać bardzo precyzyjnie, bo inaczej się nam to nie uda. Szczególnie skakanie po znikających platformach może być denerwujące, jeden upadek i wszystko od nowa. Oczywiście w grze nie mogło zabraknąć tak lubianego humoru, choć jest go mniej niż w poprzedniej części (latająca platforma z kibicami, czy niezbyt kulturalne odgłosy wydawane przez niektórych obcych, lustra z napisem "twoje odbicie nie jest dostępne w tej wersji” itp. Takich żartów można znaleźć całkiem sporo.

PC
PS2
Wii