Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2011, 12:53

autor: Elrond

Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety

Jak poinformowali przedstawiciele firmy Beamdog, ulepszona wersja sequela znakomitej gry akcji autorstwa Shiny Entertainment, MDK2, w końcu pojawi się na komputerach osobistych.

Już we wrześniu tego roku miłośnicy starszych gier dostaną do rąk swego rodzaju perełkę – MDK2 w odświeżonej wersji HD. Wiadomość taką podało studio Beamdog, które w maju wprowadziło wspomnianą grę na platformę WiiWare.

Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety - ilustracja #1

MDK2 z ulepszoną grafiką zostało pierwotnie zapowiedziane w czerwcu 2010. W lutym tego roku pojawiły się informacje, iż obie odsłony gry (na Wii oraz PC) są już bliskie swojego debiutu, jednak jak widać, Beamdog potrzebował nieco więcej czasu na dopracowanie swojej produkcji.

Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety - ilustracja #2

Graczom, którzy mogą nie pamiętać tej gry (w końcu w tym roku stuknie jej jedenaście lat), przypomnijmy, że fabuła koncentruje się wokół obrony świata przed niebezpieczną rasą Obcych, a my ponownie wcielamy się w postać Kurta Hectica, wyposażonego w super kombinezon. Pomocą w zadaniu ratowania ludzkości i swoimi umiejętnościami służą również doktor Hawkins - szalony naukowiec oraz Max, cybernetyczny pies.

Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety - ilustracja #3

MDK2 HD tworzone jest przez weteranów branży, m.in. Trenta Ostera czy Camerona Tofera, którzy jeszcze pod szyldem BioWare brali udział w pracach nad oryginalną wersją gry. Oprócz odświeżonej grafiki, MDK2 ma otrzymać również ulepszoną oprawę dźwiękową oraz bardziej dopracowaną rozgrywkę w porównaniu z pierwowzorem. Wiele ze zmian pojawi się w odpowiedzi na prośby fanów – co więcej, mimo, iż do premiery został mniej niż miesiąc, firma Overhaul Games (oddział Beamdoga) tworząca reedycję MDK2 nadal otwarta jest na wszelkie sugestie.

Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety - ilustracja #4
Odświeżone MDK2 w wersji HD trafi w końcu na PeCety - ilustracja #5

MDK2 HD będzie dostępna wyłącznie na stronie Beamdog.com w cenie 14,99 USD (ok. 43 zł).