Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Deadly Dozen (PC)
OkładkaDeadly Dozen (PC)

Deadly Dozen PC

Trójwymiarowa taktyczna gra akcji, w której obejmujemy dowodzenie nad oddziałem alianckich żołnierzy.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne

Deadly Dozen Premiera PC

15listopada2001

producent: Nfusion Interactive wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Deadly Dozen to taktyczna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, oparta o znany hit filmowy „Parszywa Dwunastka”. Akcja gry umiejscowiona została w latach 1942 – 1945, a los rzuci nas na rozgrzane piaski Afryki, zielone wzgórza Francji czy też nieprzyjacielską niemiecką ziemię. Będziemy mogli wziąć udział np. w inwazji w Normandii czy operacji Firetorch.

Z tytułowej dwunastki wybieramy doborowy oddział sześciu alianckich żołnierzy, którzy wezmą udział w dziesięciu obszernych misjach. Trzeba w nich wykazać się umiejętnościami w różnych dziedzinach wojskowego rzemiosła np. kradnąc ściśle tajne dokumenty, czy też eliminując ważnego niemieckiego dowódcę. Podobnie jak np. w Rainbow Six, gracz może wydawać poszczególnym członkom zespołu proste rozkazy w stylu: „cover me”, „fall back” itp. lub przejąć nad jednym z nich na jakiś czas pełną kontrolę.

W grze nie brakuje oczywiście różnego rodzaju broni, każdy z żołnierzy znajdujących się w zespole może być wyposażony w jej sześć typów, włączając w to słynne M1, Colt’a 45 czy też Thompson’a. Dodatkowo można podnosić i używać sprzęt pozostawiony przez przeciwników np. Pancerfaust’a. Deadly Dozen posiada również możliwość poruszania się z wykorzystaniem różnego typu pojazdów: motocykli, ciężarówek, czołgów itp.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 392 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deadly Dozen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Deadly Dozen Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D