Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Deadly Dozen (PC)

Deadly Dozen PC

Trójwymiarowa taktyczna gra akcji, w której obejmujemy dowodzenie nad oddziałem alianckich żołnierzy.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne

PC Windows
Okładka Deadly Dozen (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deadly Dozen to taktyczna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, oparta o znany hit filmowy „Parszywa Dwunastka”. Akcja gry umiejscowiona została w latach 1942 – 1945, a los rzuci nas na rozgrzane piaski Afryki, zielone wzgórza Francji czy też nieprzyjacielską niemiecką ziemię. Będziemy mogli wziąć udział np. w inwazji w Normandii czy operacji Firetorch.

Z tytułowej dwunastki wybieramy doborowy oddział sześciu alianckich żołnierzy, którzy wezmą udział w dziesięciu obszernych misjach. Trzeba w nich wykazać się umiejętnościami w różnych dziedzinach wojskowego rzemiosła np. kradnąc ściśle tajne dokumenty, czy też eliminując ważnego niemieckiego dowódcę. Podobnie jak np. w Rainbow Six, gracz może wydawać poszczególnym członkom zespołu proste rozkazy w stylu: „cover me”, „fall back” itp. lub przejąć nad jednym z nich na jakiś czas pełną kontrolę.

W grze nie brakuje oczywiście różnego rodzaju broni, każdy z żołnierzy znajdujących się w zespole może być wyposażony w jej sześć typów, włączając w to słynne M1, Colt’a 45 czy też Thompson’a. Dodatkowo można podnosić i używać sprzęt pozostawiony przez przeciwników np. Pancerfaust’a. Deadly Dozen posiada również możliwość poruszania się z wykorzystaniem różnego typu pojazdów: motocykli, ciężarówek, czołgów itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 372 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deadly Dozen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Deadly Dozen

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści
Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści

wiadomość4 marca 2020

Dziś piszemy o powrocie do cyfrowej dystrybucji gry DuckTales: Remastered, premierze na PC Halo: Combat Evolved Anniversary, zapowiedzi remasterów trzech klasycznych produkcji (m.in. Deadly Dozen) oraz ogłoszeniu kolejnego tytułu z uniwersum Ben 10. Witajcie w wieściach ze świata.

Parszywa Dwunastka 2 zapowiedziana

wiadomość17 kwietnia 2002

Infogrames zapowiedział Deadly Dozen: Pacific Theatre, kontynuacje taktycznej gry akcji powstałej na podstawie słynnego filmu wojennego z T. Savalasem w roli głównej „Parszywa dwunastka”. Mimo, iż pierwszej części daleko było do Medal of Honor to jednak gra cieszyła się uznaniem wśród miłośników gier rozgrywających się w czasie II Wojny Światowej.

Deadly Dozen - Demo

wiadomość3 listopada 2001

Ponownie dane mi jest pisać o grze próbującej odtworzyć realia II Wojny Światowej, tym razem za sprawą gry Deadly Dozen, której grywalne demo znajdziecie w naszym dziale Pliki.

Oficjalna strona Deadly Dozen...

wiadomość19 października 2001

nFusion Interactive poinformowało o otwarciu oficjalnej strony swojego pierwszego produktu na rynku gier, jakim będzie Deadly Dozen. Jak sama nazwa (zaczerpnięta z klasycznego już filmu, znanego w Polsce pt. „Parszywa dwunastka”...) wskazuje, akcja gry zostanie umiejscowiona w latach II Wojny Światowej... Przeglądając zawartość tej strony obok „standardowych” punktów takich jak wprowadzenie, właściwości gry i galeria można znaleźć m.in. dokładny opis całego uzbrojenia, wyposażenia i pojazdów, na które natkniemy się w trakcie rozgrywki...

Deadly Dozen – nowa gra z Infogrames

wiadomość10 sierpnia 2001

A może „Parszywa dwunastka”? Przynajmniej takie było moje pierwsze skojarzenie gdy przeczytałem o nowej, osadzonej w realiach II Wojny Światowej grze nad którą pracują obecnie ludzie z Infogrames.