Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 3 listopada 2001, 02:18

autor: Solnica

Deadly Dozen - Demo

Ponownie dane mi jest pisać o grze próbującej odtworzyć realia II Wojny Światowej, tym razem za sprawą gry Deadly Dozen, której grywalne demo znajdziecie w naszym dziale Pliki.

Ponownie dane mi jest pisać o grze próbującej odtworzyć realia II Wojny Światowej, tym razem za sprawą gry Deadly Dozen, której grywalne demo znajdziecie w naszym dziale Pliki.

Pliki: Deadly Dozen – Demo [109,1MB]

Deadly Dozen to taktyczna gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, w której do dyspozycji gracza oddany został oddział maksymalnie sześciu żołnierzy możliwych do wyboru z tytułowej dwunastki. Akcja umiejscowiona została mniej więcej w okresie 1942 – 1945, a los rzuci nas na rozgrzane piaski Afryki, zielone wzgórza Francji czy też nieprzyjacielską niemiecką ziemię, gdzie będziemy mogli wziąć udział np. w inwazji w Normandii, operacji Firetorch czy też bitwie o Bulge.

W Deadly Dozen do dyspozycji gracza oddanych zostało w sumie dziesięć obszernych misji, w których trzeba wykazać się w różnych dziedzinach np. kradnąc ściśle tajne dokumenty czy też eliminując ważnego niemieckiego dowódcę. Podobnie jak np. w Rainbow Six gracz może wydawać poszczególnym członkom zespołu proste rozkazy w stylu „cover me”, „fall back”, itp. lub przejąć nad jednym z nich na jakiś czas pełną kontrolę.

W grze nie brakuje oczywiście różnego rodzaju broni, każdy z żołnierzy znajdujących się w zespole może być wyposażony w sześć typów broni włączając w to słynne M1, Colt’a 45 czy też Thompson’a. Dodatkowo można podnosić i używać sprzęt pozostawiony przez przeciwników np. Pancerfaust’a. Deadly Dozen posiada również możliwość poruszania się z wykorzystaniem różnego typu pojazdów: motocykli, ciężarówek, czołgów, itp.

P.S. Dziś wieczorem o godzinie 22.20 telewizja TVN wyemituje film „Parszywa Dwunastka 2” :-)