Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 listopada 2001

Byli pracownicy Sierra Inc. tworzą nowe firmy developerskie

Sznur, 5 listopada 2001, 19:03

Znane są już losy zwolnionych w sierpniu pracowników Sierra Inc., wśród których znalazł się cały zespół Dynamix, o czym zresztą informowaliśmy dwukrotnie (najpierw z plotek, a następnie już oficjalnie). Dziś już wiadomo, że ich drogi ponownie zetknęły się z przemysłem gier komputerowych.

Stoi na stacji lokomotywa...

Michał Bobrowski, 5 listopada 2001, 18:25

Cóż... jednych ta wiadomość tylko rozśmieszy, inni potraktują ją z pełną powagą. Na fali zainteresowania Microsoft Train Simulator inni twórcy gier realizują własne pomysły związane z koleją żelazną. W grudniu światło dzienne ujrzy Trainz: Virtual Model Railroading. Okazuje się, że do tego grona dołączy również nowy produkt naszych południowych sąsiadów z Illusion Softworks...

Warrior Kings w ofercie CD Projekt...

Michał Bobrowski, 5 listopada 2001, 16:14

Plan wydawniczy firmy CD Projekt powiększył się o jedną, bardzo ciekawie zapowiadającą się pozycję. Efektem podpisania umowy z Microids jest wyłączność na dystrybucję gry Warrior Kings. Gra zostanie w pełni zlokalizowana natomiast jej cena nie przekroczy 100 zł.

Wiadomość z „tropików”...

Michał Bobrowski, 5 listopada 2001, 14:31

Kilka dni temu informowaliśmy was planowanym, pierwszym oficjalnym rozszerzeniu do Tropico. Przypomnijmy, że Take 2 zapowiedziała wydanie przygotowywanego przez zespół BreakAway Games dodatku pt. Paradise Island. Przy tej okazji warto odwiedzić znajdującą się Federacji GRY-OnLine polską oficjalną stronę Tropico...

Nowy kosmiczny RTS z Digital Reality

Łosiu, 5 listopada 2001, 11:30

Haegemonia: Legions of Iron to najnowsza futurystyczna strategia czasu rzeczywistego tworzona przez węgierski zespół Digital Reality, odpowiedzialny między innymi za powstanie Imperium Galactica II: Alliances. Cały czas owiewa ją mgiełka tajemnicy, jednak mimo to udało mi się coś o niej dowiedzieć.

Beta Test – The Wiggles

Fajek, 5 listopada 2001, 10:17

Kilka dni temu przyszedłem do redakcji i zastałem mojego redakcyjnego kolegę – Łosia – w stanie prawie euforycznym. Na moje pytanie „o co chodzi”, wyjaśnił, że właśnie dostał od polskiego wydawcy wersję BETA gry The Wiggles. Acha, to tym się tak podnieca – pomyślałem.

Sposób na piratów???

Łosiu, 5 listopada 2001, 10:12

Długo wyczekiwany Myth III znalazł się w sprzedaży, a słowa które go charakteryzują to: trzecia część superowej strategii czasu rzeczywistego, ładna grafika, walka i ...... i dosłownie KUPA błędów. Rany to zaczyna być żenujące, człowiek „wieki” czeka na gierkę, buli gotówką i dostaje typową niedoróbkę w ładnym pudełku.......albo specjalną wersję dla piratów.

Konkurs "Red Faction" zakończony

Rafii, 5 listopada 2001, 10:11

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym zakończył się konkurs „Red Faction”. Przypomnijmy iż do wygrania było 10 egzemplarzy gry Red Faction. Nagrody zostały ufundowane przez firmę Licomp Empik Multimedia.

Sony Online Entertainment zwalnia pracowników

Łosiu, 5 listopada 2001, 09:02

Recesja w branży się pogłębia i zaczyna dotykać także największych, wydawać by się mogło nietykalnych firm. W zeszłym tygodniu Sony Online Entertainment poinformowała o pięcioprocentowej redukcji zatrudnienia, co w praktyce daje około 350 zwolnionych pracowników.

IronStorm - nowe szczegóły

Łosiu, 5 listopada 2001, 08:55

Firmy Wanadoo oraz 4X Studios w wywiadzie dla serwisu Eurogamer przedstawiły kolejne szczegóły dotyczące swego najnowszego projektu – trójwymiarowej gry akcji o tytule IronStorm.