Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2020, 17:55

autor: AlexB

Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści

Dziś piszemy o powrocie do cyfrowej dystrybucji gry DuckTales: Remastered, premierze na PC Halo: Combat Evolved Anniversary, zapowiedzi remasterów trzech klasycznych produkcji (m.in. Deadly Dozen) oraz ogłoszeniu kolejnego tytułu z uniwersum Ben 10. Witajcie w wieściach ze świata.

DuckTales: Remastered powraca do sprzedaży cyfrowej

Sknerus McKwacz ponownie jest gotów, by ruszyć na przygodę. - Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści - wiadomość - 2020-03-05
Sknerus McKwacz ponownie jest gotów, by ruszyć na przygodę.

W sierpniu ubiegłego roku ze wszystkich cyfrowych sklepów zniknęło DuckTales: Remastered, czyli odświeżona wersja popularnej platformówki wydanej na konsolę NES w 1989 roku. Na szczęście absencja nie była wieczna. Elektroniczne wydanie produkcji WayForward Technologies ponownie można kupić na PC (Steam), PlayStation 3, Wii U, Xboksie 360 oraz Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Niestety, na żadnej z tych platform tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Nie jest do końca jasne, dlaczego DuckTales: Remastered w ogóle zniknęło ze sprzedaży. Firma Capcom nie wyjaśniła także, dlaczego tytuł wrócił na platformy cyfrowej dystrybucji. Niewykluczone, że całe to zamieszanie było spowodowane jakimiś problemami licencyjnymi.

Halo: Combat Evolved Anniversary debiutuje na PC

W ramach Halo: The Master Chief Collection oraz Xbox Game Pass na PC (Steam, Microsoft Store) zadebiutowało Halo: Combat Evolved Anniversary. Jest to przygotowany przez studio 343 Industries remake pierwszej odsłony kultowego cyklu strzelanek pierwszoosobowych utrzymanych w klimatach science fiction, który po raz pierwszy pojawił się w listopadzie 2011 roku na konsoli Xbox 360. Z okazji jej komputerowej premiery światło dzienne ujrzał nowy zwiastun. Obejrzycie go powyżej.

Wypuszczenie Halo: Combat Evolved Anniversary oznacza, że w ramach Halo: The Master Chief Collection na PC dostępne są już dwie gry z popularnej serii. Pozostałe cztery – Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST i Halo 4 – mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Zapowiedź remasterów Deadly Dozen, Super Huey oraz Forbidden Forest

Zabójcza dwunastka niedługo ponownie wkroczy do akcji. - Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści - wiadomość - 2020-03-05
Zabójcza dwunastka niedługo ponownie wkroczy do akcji.

Firma Ziggurat Interactive ogłosiła, że ma w planach odświeżenie i ponowne wydanie trzech klasycznych gier (via Blue's News). Pierwszą z nich jest Deadly Dozen. To wydana pierwotnie w 2001 roku taktyczna strzelanka rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, za którą odpowiada studio Nfusion Interactive. Druga również utrzymana jest w klimatach zbrojnego konfliktu. Nazywa się ona Super Huey i jest już dość wiekowym (rok premiery to 1985) symulatorem helikoptera bojowego. Oryginalnym twórcą tego tytułu jest studio Cosmi. Ekipa ta przygotowała także trzecią produkcję, która wkrótce doczeka się remastera - Forbidden Forest. Przenosi ona graczy do świata fantasy, gdzie jako łucznicy muszą oczyścić las ze zła. Każda z tych pozycji zostanie przystosowana do współczesnych systemów i otrzyma ulepszoną grafikę oraz rozgrywkę.

„Dla każdej klasycznej produkcji, nad którą pracujemy, robimy coś więcej niż tylko drobne przeróbki – ulepszamy je z szacunkiem do oryginału, pilnując jednocześnie, by zachować to, co gracze w nich pokochali, a także wzmacniając ich „niesamowitość” dla współczesnych odbiorców” - powiedział Wade Rosen, prezes firmy Ziggurat Interactive.

Nowa gra z uniwersum Ben 10 zapowiedziana

Ben 10 gości w telewizji już od 15 lat. - Premiera Halo: Combat Evolved Anniversary na PC i inne wieści - wiadomość - 2020-03-05
Ben 10 gości w telewizji już od 15 lat.

Fani uniwersum Ben 10, które w trym roku będzie obchodziło swoje piętnaste urodziny, mogą mieć powody do zadowolenia. Cartoon Network i firma Outright Games zapowiedziały bowiem nową grę opartą na licencji popularnego serialu o młodym chłopaku, który w wyniku pewnego zbiegu okoliczności zdobył potężny przedmiot pozwalający na przeistoczenie się w potężnych kosmitów (via Blue's News). Za jej stworzenie odpowiedzialne będzie studio PHL Collective. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC oraz bliżej nieokreślonych konsolach (najprawdopodobniej PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch).

Warto zauważyć, że to już kolejny raz, gdy Outright Games będzie wydawało grę rozgrywającą się w świecie Ben 10. Poprzednia, za którą było odpowiedzialne studio Torus Games, ukazała się w 2017 roku.

Oto, co przy okazji powyższego ogłoszenia powiedział Terry Malham, prezes firmy Outright Games.

Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownej współpracy z Cartoon Network w celu stworzenia zupełnie nowej gry Ben 10. Powrót do świata serialu to coś, na czym nam zależało od dłuższego czasu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Dwarrows
 2. Coin Master
 3. Hotshot Racing
 4. Peace Island
 5. Fuser
 6. Ever Forward
 7. Alien Hominid Invasion
 8. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
 9. Great British Railway Journeys
 10. Soul Saga
 11. Hazel Sky
 12. Valorant

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. The Last Sky zwiastun na premierę
 2. KurtzPel zwiastun #1
 3. The Dark Pictures: Little Hope zwiastun #1
 4. Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX zwiastun #1
 5. Yes, Your Grace zwiastun #1
 6. SimAirport zwiastun #1
 7. Langrisser I & II zwiastun #1
 8. Iris and the Giant zwiastun #1
 9. Dwarrows zwiastun #1
 10. Timelie zwiastun #1
 11. Jump King zwiastun #1
 12. Hotshot Racing zwiastun #1
 13. Hazel Sky zwiastun #1
 14. Garden Story zwiastun #1
 15. Ever Forward zwiastun #1