Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Peace Island (PC)
OkładkaPeace Island (PC)

Peace Island PC

Urocza gra eksploracyjna przedstawiająca przygody gangu dziewięciu kotów, które starają się rozwikłać zagadkę zniknięcia ludzi na tytułowej wyspie. Peace Island zostało opracowane przez niezależnego dewelopera Ericha Blumricha.

Przygodowe | TPP | indie | zwierzęta | koty | eksploracyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peace Island Premiera PC

październik2021

producent: Erich Blumrich wydawca: Erich Blumrich Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Peace Island

Stray

The Touryst

Way to the Woods

Peace Island jest przygodową grą akcji, w której gracz kontroluje członków „gangu kotów”, starających się uratować świat i rozwikłać tajemnicę znikających ludzi. Produkcja została sfinansowana dzięki kampanii na portalu Kickstarter i obsługuje technologię wirtualnej rzeczywistości. Za jej stworzenie i wydanie odpowiada niezależny deweloper Erich Blumrich i jest to jego debiutancki projekt (przynajmniej jeśli chodzi o gry wideo).

Fabuła

Akcja gry toczy się na tytułowej wyspie, inspirowanej prawdziwymi miejscami (tzw. Maine Islands na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych). Wątek fabularny składa się z kilku oddzielnych historii, które splatają się w jedną całość. W opowieściach wykorzystano motywy science fiction i wątki związane z alternatywną historią oraz kryminałem. Motywem przewodnim jest zniknięcie ludzi i reakcja kotów na zaistniałą sytuację. Czy „dwunogi” faktycznie są warte odnalezienia?

Mechanika

W Peace Island akcję obserwujemy zza pleców bohatera – z tzw. perspektywy TPP. Gracz wciela się w jednego z kilku odmiennych czworonogów (początkowo bohaterów zmieniamy tylko po dotarciu do określonego punktu w opowieści, ale z czasem zwierzęta zaczynają podróżować razem). Zabawa polega głównie na eksplorowaniu sporych rozmiarów lokacji – znajdziemy tutaj m.in. farmy, miasteczko, wioskę rybacką i wieżę z czasów drugiej wojny światowej.

W miarę postępów w rozgrywce odkrywamy poszlaki związane ze zniknięciem ludzi. Duże znaczenie ma tutaj infiltrowanie przeróżnych budynków; przy by wejść do niektórych z musimy trochę pogłówkować. W świecie gry możemy natrafić na kilkadziesiąt odmiennych struktur i do znakomitej większości z nich można się dostać.

Koty muszą zachować czujność, bo nie wszystko na wyspie jest przyjazne (ale gra nie skupia się na walce). W czasie swojej przygody futrzaki natrafiają też na innych zwierzęcych mieszkańców wyspy, którzy mogą zaoferować im dodatkowe zadania i pozwolić na bezpieczne poruszanie się po swoim terenie – o ile gracz zdobędzie ich zaufanie.

Znajdujemy też różne przedmioty – np. gazety i dokumenty – które rzucają więcej światła na alternatywną historię uniwersum. Warto odnotować, że w grze nie znajdziemy tradycyjnego systemu szybkiej podróży, ale gracz ma możliwość stworzenia sieci portali, które pozwalają kotom przenosić się do siebie nawzajem (tylko konkretne zwierzę może skorzystać ze swojego własnego przejścia, więc czasem trzeba pokombinować).

Tryby gry

W Peace Island możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Peace Island posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną, która powstała dzięki wykorzystaniu popularnego silnika Unity. Oprawa nie jest szczególnie realistyczna, ale zarówno lokacje, jak i koty, którymi gramy, prezentują solidny poziom szczegółowości. Lokacje zostały przygotowane tak, by były miłe dla oka, zaś czworonogi są całkiem dobrze animowane i poruszają się podobnie do zwierząt znanych z prawdziwego świata.

Warto odnotować, że ścieżkę dźwiękową omawianej produkcji stworzył Kyle Preston – autor muzyki do Prune.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Peace Island: Odpowiednia dla każdego wieku.