Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PCPS4
Okładka Stray (PS5)

Stray

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

Przygodowe | TPP | cyberpunk | science fiction | roboty | indie | koty | przygodowe gry akcji

Okładka Stray (PS5)

data premiery gry:

2021

PS5 PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stray to trzecioosobowa (TPP) przygodowa gra akcji opracowana przez niezależny francuski zespół Blue Twelve Studio, a wydana przez firmę Annapurna Interactive.

Fabuła

Historia przedstawiona w Stray rozgrywa się w cyberpunkowym świecie, w którym ludzkość nie jest już nawet wspomnieniem. Nasze miejsce zajęły roboty, zresztą nie różniące się zachowaniem od typowych ludzi. Jednak w mieście stanowiącym miejsce akcji żyją nie tylko syntetycy. Znalazł się tu także samotny kot, będący głównym bohaterem gry. Został on oddzielony od swojej rodziny i aby ją odnaleźć, musi opuścić metropolię. Będzie to jednak możliwe tylko po rozwiązaniu starożytnej tajemnicy.

Z czasem kot zaprzyjaźnia się z latającym dronem B12. Maszyna ta pomaga protagoniście wydostać się z wielu kłopotów.

Mechanika

Stray to przygodówka oparta na eksploracji. W czasie zabawy gracze przemierzają miejskie uliczki, stawiają czoła zagrożeniom i rozwiązują zagadki. Z racji tego, że całość ukazana została z perspektywy kota, w grze pojawiają się także aktywności charakterystyczne dla tych zwierzaków. Dzięki nim można psocić się i denerwować mechanicznych mieszkańców miasta.

Tryby gry

Stray oferuje jedynie zabawę dla pojedynczego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stray

12+

Koty i roboty na uroczym zwiastunie Stray
Koty i roboty na uroczym zwiastunie Stray

wiadomość11 czerwca 2020

Firma Annapurna Interactive pokazała zwiastun Stray – intrygującej gry przygodowej na konsolę PlayStation 5. W grze pokierujemy kotem żyjącym w świecie, w którym miejsce ludzi zajęły roboty.

PS5
PC
PS4