Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4
Okładka Stray (PC)
OkładkaStray (PC)

Stray

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

Przygodowe | TPP | cyberpunk | science fiction | roboty | indie | koty | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stray Premiera

maj2022

PS5 PC PS4

Gry podobne do Stray

Home Free

Peace Island

MewGenics

Stray to trzecioosobowa (TPP) przygodowa gra akcji opracowana przez niezależny francuski zespół Blue Twelve Studio, a wydana przez firmę Annapurna Interactive.

Fabuła

Historia przedstawiona w Stray rozgrywa się w cyberpunkowym świecie, w którym ludzkość nie jest już nawet wspomnieniem. Nasze miejsce zajęły roboty, zresztą nie różniące się zachowaniem od typowych ludzi. Jednak w mieście stanowiącym miejsce akcji żyją nie tylko syntetycy. Znalazł się tu także samotny kot, będący głównym bohaterem gry. Został on oddzielony od swojej rodziny i aby ją odnaleźć, musi opuścić metropolię. Będzie to jednak możliwe tylko po rozwiązaniu starożytnej tajemnicy.

Z czasem kot zaprzyjaźnia się z latającym dronem B12. Maszyna ta pomaga protagoniście wydostać się z wielu kłopotów.

Mechanika

Stray to przygodówka oparta na eksploracji. W czasie zabawy gracze przemierzają miejskie uliczki, stawiają czoła zagrożeniom i rozwiązują zagadki. Z racji tego, że całość ukazana została z perspektywy kota, w grze pojawiają się także aktywności charakterystyczne dla tych zwierzaków. Dzięki nim można psocić się i denerwować mechanicznych mieszkańców miasta.

Tryby gry

Stray oferuje jedynie zabawę dla pojedynczego gracza.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stray: 12+

PS5
PC
PS4