Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Roboty

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce roboty.

PC
PC Windows41
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 13
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE9 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch13 Nintendo Wii1 Nintendo DS4 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

roboty
Steelrising
Steelrising

RPG 2022

Steelrising to RPG akcji opracowane przez studio Spiders, odpowiedzialne m.in. za The Technomancer i GreedFall. Produkcja osadzona została w alternatywnej wersji Paryża w czasach rewolucji francuskiej. Gracz wciela się w automaton o imieniu Aegis służący Marii Antoninie.

PCPS5XSX

Vesper
Vesper

Zręcznościowe 30 lipca 2021

Vesper to gra platformowa 2D pełna elementów skradankowych i zagadek polegających na zabawie ze światłem, w której kierujemy małym androidem, wyruszającym w podróż mającą uratować jego rodzaj przed kompletnym wyginięciem.

PC

SYNTHETIK 2
SYNTHETIK 2

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 19 sierpnia 2021)

Gra akcji w rzucie izometrycznym opowiadająca o świecie opanowanym przez maszyny. SYNTHETIK 2 stawia na mnogość dostępnych broni oraz ulepszeń, a całość możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacji. Tytuł stanowi kontynuację SYNTHETIK: Legion Rising.

PC

Stray
Stray

Przygodowe grudzień 2021

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

PCPS5PS4

WarZone 2100
WarZone 2100

Strategiczne 26 marca 1999

Nietypowa strategia czasu rzeczywistego, którą wyróżnia rozbudowany model projektowania własnych jednostek. Tytuł utrzymany jest w stylistyce science fiction i opowiada o walkach organizacji na zniszczonej po wojnie nuklearnej Ziemi.

PCPS1

The Uncertain: Light at the End
The Uncertain: Light at the End

Przygodowe 8 października 2020

The Uncertain: Light at the End to kontynuacja gry przygodowej z 2016 roku, przedstawiającej wizję przyszłości Ziemi, w której maszyny zwróciły się przeciwko ludziom. Wcielając się w rolę jednej z niewielu ocalałych, staramy się zrozumieć, co było tego przyczyną.

PC

Super Magbot
Super Magbot

Zręcznościowe 22 czerwca 2021

Gra platformowa, w której kontrolujemy tytułowego robota. Choć Super Magbot nie potrafi skakać, przemieszczanie się i omijanie niebezpieczeństw umożliwiają mu magnesy, do których strzela promieniami o określonej barwie, co skutkuje jego przyciągnięciem lub odepchnięciem.

PCSwitch

Retro Machina
Retro Machina

Akcji 12 maja 2021

Przygodowa gra akcji z elementami RPG w retrofuturystycznej stylistyce. W Retro Machina wcielamy się w uszkodzonego robota, który przemierza świat w poszukiwaniu sposobu na swoją naprawę. Bohater rozwiązuje zagadki, a także walczy z wrogo nastawionymi maszynami.

PCPS4XONESwitch

The Uncertain: Last Quiet Day
The Uncertain: Last Quiet Day

Przygodowe 22 września 2016

Epizodyczna gra eksploracyjno-przygodowa, stworzona przez niezależne studio ComonGames. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość, w wyniku trwających przez długie lata wojen, całkowicie wyginęła. Ziemia jest domem dla prostych form życia, a także obdarzonych sztuczną inteligencją robotów. W kolejnych odcinkach gracz wciela się w inne maszyny, których podstawowym zadaniem jest poznanie ludzkiej natury i powodów, jakie doprowadziły do zagłady całej cywilizacji.

PCANDiOS

Metal Revolution
Metal Revolution

Bijatyki wrzesień 2021

Bijatyka, w której gracze trafiają do świata ogarniętego wojną ludzi i robotów, a w trakcie zabawy biorą udział w szybkich i widowiskowych pojedynkach na arenie. Metal Revolution wyróżnia się za sprawą uproszczonego sterowania i łatwego do opanowania systemu kombosów.

PCANDiOS

Main Assembly
Main Assembly

Symulacje 26 stycznia 2021

Niezależna produkcja, która pozwala graczom budować i testować różnego rodzaju roboty - samotnie lub w towarzystwie innych graczy w sieciowym trybie multiplayer. Za opracowanie i wydanie Main Assembly odpowiada szwedzkie studio Bad Yolk Games.

PC

Transformers: Battlegrounds
Transformers: Battlegrounds

Strategiczne 23 października 2020

Strategia taktyczna przywodząca na myśl nowożytne odsłony cyklu XCOM. W Transformers: Battlegrounds gracze przejmują kontrolę nad oddziałem Autobotów, którego zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Megatrona przed zdobyciem artefaktu zwanego AllSpark.

PCPS4XONESwitch

Ironclad Tactics
Ironclad Tactics

Strategiczne 18 września 2013

Ironclad Tactics to gra karciana z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Zachtronics Industries. Fabuła przedstawia alternatywną wizję historii amerykańskiej wojny secesyjnej, w której obie strony konfliktu dysponują napędzanymi parą bojowymi robotami.

PCPS4AND

Beast Wars: Transformers
Beast Wars: Transformers

Akcji 5 grudnia 1997

Gra akcji oparta na motywach serialu znanego w Polsce pod tytułem Kosmiczne wojny. Gracze opowiadają się po stronie Maximali (potomków Autobotów) lub Predaconów (następców Decepticonów), a od dokonanego przez nich wyboru zależy wynik konfliktu rozgrywającego się na powierzchni prehistorycznej Ziemi.

PCPS1

Robo Recall
Robo Recall

Akcji 1 marca 2017

Efektowna strzelanina FPP, opracowana przez firmę Epic Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze trafiają do futurystycznego miasta, w którym o porządek dbają tytułowe roboty. Kiedy na skutek awarii mechaniczni pomocnicy zwrócili się przeciwko ludziom, na miejsce został wysłany specjalista od ich eliminacji. Jak nietrudno się domyślić, jest nim główny bohater, w którego się wcielamy. Filar rozgrywki w Robo Recall stanowi efektowna rozwałka oraz walka o kolejne rekordy punktowe.

PC

Metal Brigade Tactics
Metal Brigade Tactics

Strategiczne 20 września 2010

Metal Brigade Tactics to strategia turowa z elementami cRPG, wyprodukowana przez zespół deweloperski studia Busking Software. Akcja gry osadzona została w przyszłości. Za sprawą rządu niewielkiego, wyspiarskiego państewka zagrożony jest pokój na świecie. Wybuchowi globalnego konfliktu zapobiec może jedynie szybka interwencja militarna. Do akcji skierowana zostaje jednostka robotów bojowych.

PC

SYNTHETIK: Ultimate
SYNTHETIK: Ultimate

Akcji 16 marca 2018

Hybryda twin-stick shootera i produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w androida bojowego. Naszym zadaniem w SYNTHETIK jest powstrzymanie armii robotów kontrolowanych przez złowrogą Sztuczną Inteligencję. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub kooperację przez Internet.

PCPS4XONESwitch

Metallic Child
Metallic Child

Akcji 16 września 2021

Dynamiczna gra akcji z elementami roguelike, w której przejmujemy kontrolę nad Roną – prototypem androida, przedzierającym się przez pełną robotów stację kosmiczną. Rozgrywka w Metallic Child polega na toczeniu starć z oponentami, podczas których korzystamy z szerokiego wachlarza broni białej oraz palnej; dodatkowo zdobywane po drodze power-upy zwiększają możliwości bojowe protagonistki.

PCPS5PS4XONESwitch

Super Robot Wars UX
Super Robot Wars UX

RPG 14 marca 2013

Super Robot Wars UX to gra jRPG z taktycznym systemem walki, wyprodukowana przez studio Banpresto. Tytuł stanowi pierwszą odsłonę cyklu Super Robot Wars stworzoną z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo 3DS. Gracz kieruje poczynaniami pilota futurystycznego robota bojowego i toczy widowiskowe pojedynki z użyciem rozmaitych rodzajów uzbrojenia oraz specjalnych ataków.

3DS

Carnage Heart
Carnage Heart

Strategiczne 31 stycznia 1997

Futurystyczna strategia turowa, w której gracz wciela się w rolę dowódcy oddziału robotów. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w Carnage Heart użytkownik nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi maszynami. Zamiast tego musi on je zawczasu zaprogramować tak, by w starciach radziły sobie bez niczyjej pomocy.

PS1

Transformers Prime: The Game
Transformers Prime: The Game

Akcji 30 października 2012

Transformers Prime: The Game to wyprodukowana przez studio deweloperskie Now Production gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach popularnego serialu animowanego. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych Autobotów, które muszą ochronić mieszkańców Ziemi przed groźnym przywódcą Deceptikonów - Megatronem i jego nową, tajną bronią. Rozgrywka łączy elementy „chodzonej” bijatyki oraz zręcznościowych wyścigów.

WiiNDSWiiU3DS

Kunai
Kunai

Akcji 6 lutego 2020

Kunai to pełna akcji platformówka 2D typu metroidvania. Gracz wciela się w robotycznego wojownika ninja, który przemierza świat, poszukując sensu swojego istnienia. Za produkcję odpowiada studio Turtle Blaze, wydania podjęło się natomiast The Arcade Crew.

PCSwitch

Insane Robots
Insane Robots

Strategiczne 10 lipca 2018

Strategia turowa z elementami karcianki i RPG; głównym bohaterem Insane Robots jest Franklin – robot, który musi stanąć na czele rebelii i obalić nikczemnego tyrana. Filarem rozgrywki jest toczenie pojedynków z innymi maszynami. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na lokalne lub internetowe zmagania w trybie multiplayer.

PCPS4XONE

Robot Rescue
Robot Rescue

Logiczne 15 lutego 2005

Robot Rescue to stworzona i wydana przez krakowską firmę Teyon Games gra logiczna, której bohaterami są zabawnie wyglądające roboty. Gracze mają za zadanie pomóc im w wydostaniu się z labiryntu pełnego pułapek i zagadek. Całość utrzymana jest w humorystycznej stylistyce, którą podkreśla barwna grafika i wesoła oprawa dźwiękowa.

PCNDS