Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Roboty

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce roboty.

PC
PC Windows48
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 417 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 13
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE10 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch18 Nintendo Wii1 Nintendo DS4 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

roboty
Stray
Stray

Przygodowe 19 lipca 2022

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

PCPS5PS4

Steelrising
Steelrising

RPG 8 września 2022

Steelrising to RPG akcji opracowane przez studio Spiders, odpowiedzialne m.in. za The Technomancer i GreedFall. Produkcja osadzona została w alternatywnej wersji Paryża w czasach rewolucji francuskiej. Gracz wciela się w automaton o imieniu Aegis służący Marii Antoninie.

PCPS5XSX

ARC Raiders
ARC Raiders

Akcji grudzień 2022

ARC Raiders to strzelanka free-to-play z widokiem TPP, wyróżniająca się silnym naciskiem na współpracę graczy w walce przeciw morderczym robotom. Grę stworzyło studio Embark, mające w swych szeregach wielu weteranów z EA DICE.

PCPS5XSX

Ultra Age
Ultra Age

Akcji 9 września 2021

Slasher TPP, w którym przemierzamy postapokaliptyczną Ziemię. W Ultra Age wcielamy się w tytułowego wojownika, który poszukuje klucza do przetrwania ludzkości, po drodze eliminując hordy przeciwników.

PCPS4Switch

WarZone 2100
WarZone 2100

Strategiczne 26 marca 1999

Nietypowa strategia czasu rzeczywistego, którą wyróżnia rozbudowany model projektowania własnych jednostek. Tytuł utrzymany jest w stylistyce science fiction i opowiada o walkach organizacji na zniszczonej po wojnie nuklearnej Ziemi.

PCPS1

Terminator Survival Project
Terminator Survival Project

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra survivalowa, osadzona w uniwersum Terminatora, a dokładnie – w okresie pomiędzy Dniem Sądu, a założeniem ruchu oporu przez Johna Connora. W Terminator Survival Project trafiamy do otwartego świata, który przemierzamy w skórze jednego z ocalałych.

PC

Automachef
Automachef

Logiczne 23 lipca 2019

Automachef to gra logiczna, która łączy ze sobą elementy Factorio oraz Overcooked. Produkcja pozwala nam stworzyć swoją własną w pełni zautomatyzowaną kuchnię.

PCSwitch

Ironclad Tactics
Ironclad Tactics

Strategiczne 18 września 2013

Ironclad Tactics to gra karciana z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Zachtronics Industries. Fabuła przedstawia alternatywną wizję historii amerykańskiej wojny secesyjnej, w której obie strony konfliktu dysponują napędzanymi parą bojowymi robotami.

PCPS4AND

Roboquest
Roboquest

Akcji grudzień 2022 (wczesny dostęp od 20 sierpnia 2020)

FPS z elementami roguelike’a, w którym wcielamy się w robota przemierzającego postapokaliptyczną Ziemię i walczącego z hordami wrogo nastawionych maszyn. W Roboquest można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy przygotowanym z myślą o zabawie w duecie.

PC

Metal Revolution
Metal Revolution

Bijatyki 2023

Bijatyka, w której gracze trafiają do świata ogarniętego wojną ludzi i robotów, a w trakcie zabawy biorą udział w szybkich i widowiskowych pojedynkach na arenie. Metal Revolution wyróżnia się za sprawą uproszczonego sterowania i łatwego do opanowania systemu kombosów.

PCANDiOS

The Uncertain: Light at the End
The Uncertain: Light at the End

Przygodowe 8 października 2020

The Uncertain: Light at the End to kontynuacja gry przygodowej z 2016 roku, przedstawiającej wizję przyszłości Ziemi, w której maszyny zwróciły się przeciwko ludziom. Wcielając się w rolę jednej z niewielu ocalałych, staramy się zrozumieć, co było tego przyczyną.

PC

Robo Recall
Robo Recall

Akcji 1 marca 2017

Efektowna strzelanina FPP, opracowana przez firmę Epic Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze trafiają do futurystycznego miasta, w którym o porządek dbają tytułowe roboty. Kiedy na skutek awarii mechaniczni pomocnicy zwrócili się przeciwko ludziom, na miejsce został wysłany specjalista od ich eliminacji. Jak nietrudno się domyślić, jest nim główny bohater, w którego się wcielamy. Filar rozgrywki w Robo Recall stanowi efektowna rozwałka oraz walka o kolejne rekordy punktowe.

PC

The Library of Babel
The Library of Babel

Zręcznościowe listopad 2022

The Library of Babel to skradankowa platformówka 2D, która przenosi nas do świata, gdzie ludzkość wyginęła, a Ziemię zamieszkują roboty. Produkcja kładzie duży nacisk na pozostawanie w ukryciu, a rozgrywkę urozmaicają zagadki.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

SYNTHETIK 2
SYNTHETIK 2

Akcji grudzień 2022 (wczesny dostęp od 11 listopada 2021)

Gra akcji w rzucie izometrycznym opowiadająca o świecie opanowanym przez maszyny. SYNTHETIK 2 stawia na mnogość dostępnych broni oraz ulepszeń, a całość możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacji. Tytuł stanowi kontynuację SYNTHETIK: Legion Rising.

PC

Carnage Heart
Carnage Heart

Strategiczne 31 stycznia 1997

Futurystyczna strategia turowa, w której gracz wciela się w rolę dowódcy oddziału robotów. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, w Carnage Heart użytkownik nie ma bezpośredniej kontroli nad swoimi maszynami. Zamiast tego musi on je zawczasu zaprogramować tak, by w starciach radziły sobie bez niczyjej pomocy.

PS1

Transformers: Battlegrounds
Transformers: Battlegrounds

Strategiczne 23 października 2020

Strategia taktyczna przywodząca na myśl nowożytne odsłony cyklu XCOM. W Transformers: Battlegrounds gracze przejmują kontrolę nad oddziałem Autobotów, którego zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Megatrona przed zdobyciem artefaktu zwanego AllSpark.

PCPS4XONESwitch

SYNTHETIK: Ultimate
SYNTHETIK: Ultimate

Akcji 16 marca 2018

Hybryda twin-stick shootera i produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w androida bojowego. Naszym zadaniem w SYNTHETIK jest powstrzymanie armii robotów kontrolowanych przez złowrogą Sztuczną Inteligencję. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub kooperację przez Internet.

PCPS4XONESwitch

Hexoplanet
Hexoplanet

Strategiczne 2024 (wczesny dostęp od 2023)

Strategia ekonomiczna czasu rzeczywistego opowiadająca o samoświadomych robotach kolonizujących nową planetę dla ludzi. Hexoplanet wyróżnia się nietypową, heksagonalną stylistyką, a za powstanie gry odpowiada jedna osoba.

PC

The Uncertain: Last Quiet Day
The Uncertain: Last Quiet Day

Przygodowe 22 września 2016

Epizodyczna gra eksploracyjno-przygodowa, stworzona przez niezależne studio ComonGames. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość, w wyniku trwających przez długie lata wojen, całkowicie wyginęła. Ziemia jest domem dla prostych form życia, a także obdarzonych sztuczną inteligencją robotów. W kolejnych odcinkach gracz wciela się w inne maszyny, których podstawowym zadaniem jest poznanie ludzkiej natury i powodów, jakie doprowadziły do zagłady całej cywilizacji.

PCPS4SwitchANDiOS

Holodrive
Holodrive

Akcji 16 marca 2021

Hybryda strzelanki i platformówki, opracowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W Holodrive bierzemy udział w dynamicznych starciach robotów, toczonych na rozległych arenach. Zwycięstwo zapewnia tu przede wszystkim sprawne żonglowanie bogatym arsenałem i umiejętne korzystanie z licznych power-upów.

PC

Transformers Prime: The Game
Transformers Prime: The Game

Akcji 30 października 2012

Transformers Prime: The Game to wyprodukowana przez studio deweloperskie Now Production gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach popularnego serialu animowanego. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych Autobotów, które muszą ochronić mieszkańców Ziemi przed groźnym przywódcą Deceptikonów - Megatronem i jego nową, tajną bronią. Rozgrywka łączy elementy „chodzonej” bijatyki oraz zręcznościowych wyścigów.

WiiNDSWiiU3DS

Falcon Age
Falcon Age

Przygodowe 9 kwietnia 2019

Przygodowa gra akcji FPP, w której trafiamy na planetę opanowaną przez agresywne roboty. Wcielając się w dziewczynę imieniem Ara, która opiekuje się młodą sokolicą, stajemy do walki z kolonizatorami. Falcon Age opracowano z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, choć nie są one wymagane do zabawy.

PCPS4Switch

Scraper: First Strike
Scraper: First Strike

Akcji 21 listopada 2018

Strzelanka w klimacie science fiction, w której kierujemy bojowym poduszkowcem i walczymy z robotami kontrolowanymi przez złowrogie AI. Scraper: First Strike zostało przygotowane z myślą o goglach VR. Za jego stworzenie odpowiada niezależne studio Labrodex.

PCPS4

Beast Wars: Transformers
Beast Wars: Transformers

Akcji 5 grudnia 1997

Gra akcji oparta na motywach serialu znanego w Polsce pod tytułem Kosmiczne wojny. Gracze opowiadają się po stronie Maximali (potomków Autobotów) lub Predaconów (następców Decepticonów), a od dokonanego przez nich wyboru zależy wynik konfliktu rozgrywającego się na powierzchni prehistorycznej Ziemi.

PCPS1