Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Titan (PC)

Titan PC

Remake klasycznej gry logiczno-zręcznościowej z lat 80. ubiegłego wieku. Zadaniem gracza jest wydostać się z pilnie strzeżonej wieży futurystycznego miasta Vegapolis przy użyciu sześciennego, kroczącego robota oraz metalowej kuli.

Logiczne | science fiction | roboty | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Titan (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2013

Titan to propozycja francuskiego studia Microids adresowana do fanów gier logicznych z elementami zręcznościowymi. Produkcja powstała jako remake hitu z lat 80. XX wieku, stworzonego przez ekipę Titus Interactive.

Akcja gry osadzona została w roku 2218 w futurystycznym mieście Vegapolis, nad którym góruje 80-piętrowa wieża szalonego naukowca. Gracz wciela się w rolę uwięzionego w jej wnętrzu głównego bohatera, który z pomocą kroczącego robota oraz metalowej kuli musi znaleźć drogę wyjścia, omijając liczne przeszkody, pułapki i strażników.

Zabawa polega na manewrowaniu przypominającym kostkę do gry robotem i umiejętnym odbijaniu stalowej kuli. W rozgrywce duży nacisk położony został na planowanie. Znalezienie wyjścia z każdej z 80 plansz (pogrupowanych w 10 odrębnych tematycznie „światów”) wymaga odkrycia skutecznego sposobu. Niektóre przeszkody znikają po trafieniu kulą, inne przy kontakcie z robotem, a jeszcze inne są niezniszczalne. Dodatkowo po planszy przemieszczają się strażnicy, którzy próbują schwytać uciekiniera.

Trójwymiarowa oprawa wizualna Titan, wykonana z zastosowaniem technologii cel-shading, wyraźnie wskazuje na smartfonowy rodowód gry. Na uwagę zasługują komiksowe wstawki, przedstawiające zarys fabuły, a także ścieżka dźwiękowa z muzyką elektroniczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Titan

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Titan

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c)
  • Windows XP/Vista/7