Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka Monsters Ate My Birthday Cake (PC)

Monsters Ate My Birthday Cake

Monsters Ate My Birthday Cake to opracowana przez zespół SleepNinja Games gra logiczno-zręcznościowa. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu pomysłowo zaprojektowanych map i pokonywaniu obecnych na niej przeszkód, co wymaga zarówno sprytu, jak i dobrego refleksu.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Monsters Ate My Birthday Cake (PC)

data premiery gry:

26cze2014

iOS AND

1lip2014

PC

Monsters Ate My Birthday Cake to gra logiczna wzbogacona elementami zręcznościowymi. Wyprodukowało ją niezależne studio SleepNinja Games.

Akcja gry toczy się na wyspie Gogapoe, którą zamieszkują głównie potwory i ciastka. Wcielamy się w chłopca imieniem Niko. Podczas przygotowań do jego przyjęcia urodzinowego podstępne maszkary pod wodzą Króla Booginsów ukradły jego tort. Niko postanawia na własną rękę szukać sprawiedliwości. Naszym zadaniem będzie podróżowanie po Gogapoe, poznawanie nowych przyjaciół, walka ze złymi Booginsami, ratowanie niewinnych ciastek oraz ostatecznie pokonanie wspomnianego Króla potworów.

Zabawa polega głównie na eksplorowaniu pomysłowo zaprojektowanych map i pokonywaniu obecnych na niej przeszkód. Niko potrafi przesuwać lżejsze obiekty, a dzięki pomocy przyjaznych mu potworów ma również dostęp do takich mocy jak zamrażanie, podpalanie, korodowanie powierzchni, kopanie dziur, teleportowanie czy podróżowanie między wymiarami. Gra kładzie nacisk przede wszystkim na elementy logiczne i większość wyzwań wymaga sporego wysiłku umysłowego. Nie brakuje też momentów, podczas których musimy wykazać się dobrym refleksem.

W trakcie przygód natkniemy się na wiele przydatnych przedmiotów, które mogą zwiększyć moce naszych nieludzkich sojuszników. Każdy poziom wypełniony jest także czekającymi na odkrycie sekretami. Co więcej, pojawiają się również alternatywne ścieżki prowadzące do celu, co zachęca do ponownego przejścia kampanii.

Mocną stroną Monsters Ate My Birthday Cake jest oprawa audiowizualna gry. Kolorowa grafika utrzymana jet w japońskiej wersji stylu pop art, a muzykę skomponował artysta znany jako Disasterpeacem, czyli człowiek, który odpowiedzialny jest za ścieżki dźwiękowe w takich tytułach jak Fez, Shoot Many Robots oraz Bit.Trip Runner 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Monsters Ate My Birthday Cake

Wymagania wiekowe Monsters Ate My Birthday Cake

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Monsters Ate My Birthday Cake

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza), 600 MB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7/8

Monsters Ate My Birthday Cake – potwornie smaczna perełka za darmo na Androidzie
Monsters Ate My Birthday Cake – potwornie smaczna perełka za darmo na Androidzie

wiadomość13 lipca 2015

Firma Cartoon Network rozdaje obecnie za darmo (tylko na Androidzie) bardzo dobrą grę logiczną Monsters Ate My Birthday Cake, więc przyglądamy się jej bliżej w dzisiejszej mobilnej perełce.

Monsters Ate My Birthday Cake – przebojowa gra logiczna zadebiutowała na iOS i Androidzie
Monsters Ate My Birthday Cake – przebojowa gra logiczna zadebiutowała na iOS i Androidzie

wiadomość28 czerwca 2014

Do sprzedaży na usługach App Store i Google Play trafiła mobilna produkcja Monsters Ate My Birthday Cake, czyli ciekawa gra logiczna autorstwa studia SleepNinja. Nie obyło się jednak także bez pewnych kontrowersji w postaci oskarżenia o plagiat.

PC
iOS
AND