Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 czerwca 2014, 11:15

autor: Adrian Werner

Monsters Ate My Birthday Cake – przebojowa gra logiczna zadebiutowała na iOS i Androidzie

Do sprzedaży na usługach App Store i Google Play trafiła mobilna produkcja Monsters Ate My Birthday Cake, czyli ciekawa gra logiczna autorstwa studia SleepNinja. Nie obyło się jednak także bez pewnych kontrowersji w postaci oskarżenia o plagiat.

Prawie półtora roku po zakończonym sukcesem Kickstarterze studio SleepNinja wypuściło wreszcie intrygująca grę logiczną Monsters Ate My Birthday Cake. Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i pierwsze opinie są bardzo pochlebne. Nie obyło się jednak także bez pewnych kontrowersji w postaci oskarżenia o plagiat

Monsters Ate My Birthday Cake na App Store

Monsters Ate My Birthday Cake na Google Play

Tytuł można zakupić na obu platformach za równowartość ok. 15 złotych. Za taką sumę otrzymacie pełną grę, w której nie ma żadnych opcjonalnych mikropłatności.

Gracze wcielaj się w młodego chłopca, któremu podczas przygotowań do własnych urodzin skradziono tort. Bohater postanawia odzyskać wypiek i udaje się w pogoń za złodziejskimi maszkarami posłusznymi rozkazom Króla Booginsów.

Monsters Ate My Birthday łączy mechanizmy typowych gier logicznych z elementami zręcznościowymi. Podczas zabawy eksplorujemy kolejne mapy i naszym głównym zadaniem jest pokonywanie i omijanie przeszkód. Chłopczyk potrafi przesuwać lżejsze obiekty, a dzięki pomocy przyjaciół może także korzystać takich mocy jak zamrażanie, podpalanie, korodowanie powierzchni, kopanie dziur, teleportowanie czy podróżowanie między wymiarami. Do tego dochodzi sporo różnorodnych przedmiotów wpływających na zachowanie otoczenia i mocy. Daje to w rezultacie produkcję, w której każdy poziom stanowi odrębne wyzwanie logiczne, choć nie zabrakło również momentów, w których musimy wykazać się dobrym refleksem.

Jak dotąd Monsters Ate My Birthday zbiera wyśmienite opinie i w opinii dużej części serwisów jest najlepszą premierą tygodnia. Humor mogą jednak popsuć autorom oskarżenia o plagiat wysunięte przez artystę imieniem Ilias Sounas. Według niego gra kopiuje wiele z elementów stylu graficznego obecnego w starszej mobilnej produkcji zatytułowanej MonsterUp Adventures. W galerii pod tekstem wkleiliśmy obrazek mający stanowić dowód tego procederu. Pokazuje on spore podobieństwa, ale nie jesteśmy pewni, czy są one tak duże, aby kwalifikowały się jako plagiat. A Wy jak sądzicie?