Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 czerwca 2014, 11:06

Promocje mobilne na weekend 28–29 czerwca (m.in. FTL, Real Boxing)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. FTL: Faster Than Light, Real Boxing, Puzzle Quest 2, True Skate czy Surgeon Simulator.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store, Google Play i Windows Phone Store. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

FTL: Faster Than Light

iOS (iPad): ok. 25 zł; pierwotnie ok. 36 zł

Długie oczekiwanie na mobilną odsłonę FTL: Faster Than Light dobiegło końca przed blisko trzema miesiącami. Tytuł wydano od razu w rozbudowanej Advanced Edition, co po części zrekompensowało spore opóźnienie. I choć wcześniej w nasze ręce trafiło bardzo podobne w założeniach Out There, to dopiero FTL można było uznać za grę, na którą czekała większość fanów strategii kosmicznych. Rozgrywka w FTL sprowadza się do eksploracji wszechświata, zarządzania załogą, dbania o statek kosmiczny i toczenia gwiezdnych bitew. Przez kilka najbliższych dni można się temu oddawać za 66% stałej ceny.

Real Boxing

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 18 zł – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 15 zł

Gra, na wyprodukowanie której bydgoskie studio Vivid Games wyłożyło około miliona złotych, została objęta solidną promocją – do poniedziałku wersja na system iOS jest oferowana zupełnie za darmo, z kolei za odsłonę na Androida należy zapłacić ledwie 2,99 zł (zapewne ma to związek z debiutem nowej gry Vivid Games, czyli Godfire: Rise of Prometheus). Tytuł, wyróżniający się nie tylko zaawansowaną szatą graficzną, ale i przyjemnym systemem walki, nie ustrzegł się kilku błędów, przez co nie może się pochwalić najwyższymi ocenami. Mimo to trudno przejść obok niego obojętnie.

Puzzle Quest 2

iOS: ok. 14 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Cykl Puzzle Quest rozpropagował modę na łączenie gier logicznych typu match-3 z gatunkiem cRPG. Nie dziwi więc, że marka ma wysokie notowania wśród fanów tego typu zabawy po dziś dzień, mimo że „dwójka” ukazała się na rynku blisko cztery lata temu. Osoby, którym nie dane było dotąd zagrać w Puzzle Quest 2, pragniemy poinformować, że w App Store cena gry została obniżona o 25%. Promocja, zaordynowana przez firmę Bandai Namco, wydawcę produkcji studia Infinite Interactive, nie jest być może zbyt pokaźna, ale lepszy rydz, niż nic.

Captain America: The Winter Soldier

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 11 zł – Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 10 zł

Wydany pod koniec marca Captain America: The Winter Soldier okazał się klapą, co nie oznacza jednak, że tytułem nie mogliby się zainteresować fani przygód Kapitana Ameryki. Tym bardziej, że firma Gameloft przygotowała świetną promocję, w ramach której tego komiksowego RPG-a akcji można pobrać na iPhone’a lub iPada zupełnie za darmo, a w przypadku edycji na Androida po uiszczeniu opłaty w wysokości ledwie ok. 3 złotych. Na atrakcyjniejszą ofertę ciężko liczyć, więc poważnie rozważcie tę propozycję.

True Skate

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 7 zł – Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 6 zł

Studio True Axis postanowiło przypomnieć nam o swojej doskonałej grze skaterskiej True Skate i zrobiło to w możliwie najlepszy sposób. Produkcja, w której przejmujemy kontrolę bezpośrednio nad deskorolką, bawiąc się nią niczym fingerboardem, powstała z wykorzystaniem zaawansowanego silnika fizycznego, który dba o realistyczne zachowanie sprzętu sportowego. Doznania z rozgrywki są znakomite, w czym duża zasługa świetnie zaprojektowanych skateparków i bardzo dobrej szaty graficznej.

Surgeon Simulator

iOS (iPad): ok. 14 zł; pierwotnie ok. 22 zł

Jedna z najbardziej absurdalnych, a przy tym najlepszych niezależnych gier pecetowych 2013 roku, zawitała w marcu na iOS, dzięki czemu „zabawie” w domorosłego chirurga (a także dentystę) mogli oddawać się także posiadacze iPadów. Jednym z największych zaskoczeń w przypadku mobilnej konwersji była stosunkowo wysoka cena. Osoby, które z tego powodu odłożyły zakup na później pragnę poinformować, że właśnie nadarzyła się ku temu dobra okazja – jest nią 33% obniżka.

Dark Lands

iOS: za darmo; pierwotnie ok. 11 zł; Android: za darmo (dostęp do pełnej wersji za ok. 4 zł)

Dark Lands to jeden z lepszych przedstawicieli tzw. runnerów, czyli zręcznościówek, w których bohater porusza się automatycznie, a rolą gracza jest omijanie pułapek i walka z przeciwnikami. Brutalną produkcję, oferująca zaawansowany system rozwoju postaci i efektowną oprawę audiowizualną, można obecnie pobrać za darmo (w przypadku Androida trzeba dodatkowo wykupić za 4 zł dostęp do trybu Adventure), co należy poczytywać za nie lada atrakcję.

iKOID Bundle #14: „Summer Breeze” – Real Boxing, Assault Wave, Platforms Unlimited i Bomb the Monsters za ok. 6 zł

Serwis iKOID przygotował kolejny zestaw gier na Androida. Tym razem w skład pakietu weszły cztery pozycje: Real Boxing (gra znajduje się również w normalnej promocji, o czym wspominamy nieco wyżej), Assault Wave, Platforms Unlimited oraz Bomb the Monsters. Paczkę można nabyć za kwotę ok. 6 złotych – promocja dobiegnie końca 10 czerwca.