Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4iOSAND
Okładka Surgeon Simulator A&E Anniversary Edition (PS4)

Surgeon Simulator A&E Anniversary Edition

Surgeon Simulator | Surgeon Simulator Touch

Surgeon Simulator to opracowana przez Bossa Studios zwariowana gra medyczna, w której wcielamy się w nieudolnego pseudo chirurga usiłującego (z marnym skutkiem) przeprowadzić serię transplantacji różnych organów.

Zręcznościowe | FPP | humorystyczne | medyczne | indie

Surgeon Simulator to humorystyczna gra medyczna. Projekt jest komercyjną i znacznie ulepszoną wersją darmowej produkcji pod tym samym tytułem. Obie gry opracował niezależny zespół Bossa Studios.

Głównym bohaterem jest Nigel Burke. Nie jest on jeszcze chirurgiem, ale taki „mały” szczegół nie powstrzymuje go przed próbami operowania na żywych ludziach. Tytuł gry jest ironiczny. W rzeczywistości bowiem w Surgeon Simulator nie uświadczymy jakiegokolwiek realizmu. Zamiast tego całość jest produkcją komediową i zabawa polega głównie na bardzo nieudolnych próbach zoperowania pacjenta, najczęściej kończących się zmasakrowaniem jego ciała. Sercem gry uczyniono system sterowania, który jest wyjątkowo czuły. Został on tak pomyślany, aby jego pełne opanowanie było praktycznie niemożliwe. Prowadzi to do przezabawnych rezultatów, gdy przez przypadek wyrzucamy pacjentowi płuca, łamiemy żebra, a serce ląduje na podłodze.

Podczas zabawy posługujemy się zarówno narzędziami chirurgicznymi, jak i domowymi (w tym młotkiem). Każda operacja musi zostać przeprowadzona przed upływem limitu czasowego. W porównaniu z pecetowym pierwowzorem, wersja Touch oferuje nieco więcej wyzwań. Oprócz transplantacji serca, nerek i mózgu wykonujemy także przeszczepy oczu oraz zębów. W późniejszym okresie wprowadzono także opcję autopsji kosmity. Znany z wersji PC tryb karetki zastąpiono nowym, w którym operujemy na wózku pędzącym przez szpitalny korytarz. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wersji PC, podczas operacji ręce chirurga nie są widoczne na ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Surgeon Simulator A&E Anniversary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Surgeon Simulator - symulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii
Surgeon Simulator - symulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii

wiadomość4 lutego 2015

Studio Bossa pochwaliło się, że gra Surgeon Simulator, dostępna na komputerach PC, konsoli PlayStation 4 i urządzeniach mobilnych, sprzedała się w ciągu niecałych dwóch lat w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy.

Promocje mobilne na weekend 28–29 czerwca (m.in. FTL, Real Boxing)
Promocje mobilne na weekend 28–29 czerwca (m.in. FTL, Real Boxing)

wiadomość28 czerwca 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak m.in. FTL: Faster Than Light, Real Boxing, Puzzle Quest 2, True Skate czy Surgeon Simulator.

Lionheart Tactics, Threes?, Surgeon Simulator i inne - przegląd najlepszych gier marca na iOS
Lionheart Tactics, Threes?, Surgeon Simulator i inne - przegląd najlepszych gier marca na iOS

wiadomość22 kwietnia 2014

W przeglądzie najlepszych marcowych produkcji na iOS omawiamy zwariowaną zręcznościówkę Surgeon Simulator, polską kosmiczną strzelankę Star Horizon, sandboksową platformówkę Mines of Mars, hybrydę FPS-a i tower defense zatytułowaną Block Fortress: War, grę logiczną Threes? oraz turowe RPG-i Lionheart Tactics, Monster Legacy orazShin Megami Tensei.

Nowe The Humble Weekly Sale z grami od PewDiePie (m.in. Guacamelee! Gold Edition, State of Decay i Garry’s Mod)
Nowe The Humble Weekly Sale z grami od PewDiePie (m.in. Guacamelee! Gold Edition, State of Decay i Garry’s Mod)

wiadomość11 kwietnia 2014

W najnowszej edycji cotygodniowej promocji The Humble Weekly Sale znajdziemy takie niezależne hity jak Guacamelee! Gold Edition, Surgeon Simulator 2013, State of Decay i Garry’s Mod. Akcja potrwa do wieczora w czwartek 17 kwietnia.

Nowe The Humble Bundle (m.in. To the Moon, Reus, Joe Danger 2 i Surgeon Simulator 2013)
Nowe The Humble Bundle (m.in. To the Moon, Reus, Joe Danger 2 i Surgeon Simulator 2013)

wiadomość8 stycznia 2014

Serwis The Humble Bundle zorganizował nową promocję. Za kilkanaście złotych można nabyć zestaw zawierający gry To the Moon, Joe Danger 2: The Movie, Papo & Yo, Runner2, Reus oraz Surgeon Simulator 2013.

PS4
iOS
AND