Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2013, 05:54

autor: Adrian Werner

Surgeon Simulator 2013 - szalony chirurg rozpoczął dyżur na Steam

Niezależne studio Bossa wypuściło przezabawną grę Surgeon Simulator 2013. Zabawa w niej polega na dokonaniu serii transplantacji, ale dzięki szalonemu systemowi sterowania operacje najczęściej kończą się z organami pacjentów rozrzuconymi po całym pokoju.

W styczniu grupa niezależnych deweloperów wzięła udział w zabawie Global Game Jam, podczas której ich zadaniem było wyprodukowanie w ciągu 48 godzin darmowych gier w jakiś sposób związanych z sercem. Jednym z najciekawszych rezultatów tego wyzwania było szalone Surgeon Simulator 2013. Po ukończeniu imprezy autorzy tej produkcji postanowili stworzyć znacznie ulepszoną i bardziej rozbudowana wersję komercyjną. Wczoraj wieczorem trafiła ona do sprzedaży na serwisie Steam.

  1. Surgeon Simulator 2013 na Steam
  2. Surgeon Simulator 2013 – zagraj w darmowy prototyp

Z okazji premiery gra została przeceniona o 30% i kosztuje obecnie 6,99 euro, czyli w przeliczeniu niecałe 29 złotych. Promocja dobiegnie końca 22 kwietnia i wtedy cena podskoczy do 9,99 euro (ok. 41 zł)

Tytuł gry jest ironiczny. W rzeczywistości bowiem w Surgeon Simulator 2013 nie uświadczymy jakiegokolwiek realizmu. Zamiast tego całość jest produkcją komediową i zabawa polega głównie na bardzo nieudolnych próbach zoperowania pacjenta, która najczęściej kończą się zmasakrowaniem jego ciała. Sercem gry uczyniono system sterowania, który jest wyjątkowo czuły i wymaga kontrolowania każdego palca oddzielnie. Został on tak pomyślany, aby pełne go opanowanie było praktycznie niemożliwe. Prowadzi to do przezabawnych rezultatów, gdy przez przypadek wyrzucamy pacjentowi płuca, łamiemy żebra, a serce ląduje na podłodze.

Głównym bohaterem jest Nigel Burke. Nie jest on jeszcze chirurgiem, ale taki detal nie powstrzymuje go przed próbami operowania na żywych ludziach, Gra oferuje trzy rodzaje wyzwań – transplantacje serca, nerek i mózgu (dwóch ostatnich nie było w darmowym prototypie). Podczas zabawy posługujemy się zarówno narzędziami chirurgicznymi, jak i domowymi (w tym młotkiem). Każda operacja musi zostać przeprowadzona przed upływem limitu czasowego.

W porównaniu z darmowym pierwowzorem wprowadzono wiele zmian i ulepszeń. Przerobiono całą oprawę graficzną i rozbudowano mechanizmy rozgrywki. Poza dwoma nowymi typami operacji oraz dodatkowymi lokacjami pojawił się również tryb karetki. W nim musimy operować w pędzącej na sygnale i bujającej się na wszystkie strony karetce, co jeszcze bardziej ułatwia zmasakrowanie pacjenta.