Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Surgeon Simulator 2013 (PC)

Surgeon Simulator 2013 PC

Surgeon Simulator 2013 to opracowana przez Bossa Studios zwariowana gra medyczna, w której wcielamy się w nieudolnego pseudo chirurga usiłującego (z marnym skutkiem) przeprowadzić serię transplantacji różnych organów.

Zręcznościowe | FPP | humorystyczne | medyczne | indie | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Surgeon Simulator 2013 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia2013

Surgeon Simulator 2013 to humorystyczna gra medyczna. Projekt jest komercyjną i znacznie ulepszoną wersją darmowej produkcji pod tym samym tytułem. Obie gry opracował niezależny zespół Bossa Studios.

Głównym bohaterem jest Nigel Burke. Nie jest on jeszcze chirurgiem, ale taki „mały” szczegół nie powstrzymuje go przed próbami operowania na żywych ludziach. Tytuł gry jest ironiczny. W rzeczywistości bowiem w Surgeon Simulator 2013 nie uświadczymy jakiegokolwiek realizmu. Zamiast tego całość jest produkcją komediową i zabawa polega głównie na bardzo nieudolnych próbach zoperowania pacjenta, najczęściej kończących się zmasakrowaniem jego ciała. Sercem gry uczyniono system sterowania, który jest wyjątkowo czuły i wymaga kontrolowania każdego palca oddzielnie. Został on tak pomyślany, aby pełne go opanowanie było praktycznie niemożliwe. Prowadzi to do przezabawnych rezultatów, gdy przez przypadek wyrzucamy pacjentowi płuca, łamiemy żebra, a serce ląduje na podłodze

Gra oferuje trzy rodzaje wyzwań – transplantacje serca, nerek i mózgu (dwóch ostatnich nie było w darmowym prototypie). Podczas zabawy posługujemy się zarówno narzędziami chirurgicznymi, jak i domowymi (w tym młotkiem). Każda operacja musi zostać przeprowadzona przed upływem limitu czasowego. W porównaniu z darmowym pierwowzorem wprowadzono wiele zmian i ulepszeń. Przerobiono całą oprawę graficzną i rozbudowano mechanizmy rozgrywki. Poza dwoma nowymi typami operacji oraz dodatkowymi lokacjami pojawił się również tryb karetki. W nim musimy operować w pędzącej na sygnale i bujającej się na wszystkie strony karetce, co jeszcze bardziej ułatwia zmasakrowanie pacjenta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Gry podobne do Surgeon Simulator 2013

Wymagania wiekowe Surgeon Simulator 2013

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Surgeon Simulator 2013

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Surgeon Simulator - symulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii
Surgeon Simulator - symulator chirurga z 2 mln sprzedanych kopii

wiadomość4 lutego 2015

Studio Bossa pochwaliło się, że gra Surgeon Simulator, dostępna na komputerach PC, konsoli PlayStation 4 i urządzeniach mobilnych, sprzedała się w ciągu niecałych dwóch lat w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy.

Surgeon Simulator 2013 - szalony chirurg rozpoczął dyżur na Steam
Surgeon Simulator 2013 - szalony chirurg rozpoczął dyżur na Steam

wiadomość20 kwietnia 2013

Niezależne studio Bossa wypuściło przezabawną grę Surgeon Simulator 2013. Zabawa w niej polega na dokonaniu serii transplantacji, ale dzięki szalonemu systemowi sterowania operacje najczęściej kończą się z organami pacjentów rozrzuconymi po całym pokoju.