Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka Theme Park World (PC)
OkładkaTheme Park World (PC)

Theme Park World

Sim Theme Park

Theme Park World to przygotowana przez zespół deweloperski studia Bullfrog Productions strategia ekonomiczna, pozwalająca wcielić się w rolę dyrektora wirtualnego parku rozrywki.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | budowa wesołego miasteczka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theme Park World Premiera

3lis1999

PC

22mar2000

PS1

Przygotowana przez wybitnych specjalistów od gier strategicznych, studio Bullfrog Productions (autorów m.in. Dungeon Keeper i Populous), trzecia odsłona cyklu Theme i jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Theme Park z 1994 roku. Tytuł przynosi szereg nowości i wyzwań dla fanów gatunku.

Mechanika

Theme Park World to strategia ekonomiczna, w której głównym celem jest projektowanie od podstaw kolejnych parków rozrywki, tak by przynosiły ogromne dochody i przyciągały tysiące turystów. Osiągnięcie tego celu wymaga wiele pracy i wiąże się z różnymi zadaniami. Poczynając od właściwego zarządzania dostępnym budżetem i wpływami z biletów, przez rozplanowywanie poszczególnych stoisk i atrakcji na dostępnym obszarze, po dbanie o personel i zadowolenie klientów oraz prowadzenie badań nad nowymi formami rozrywki. Produkcja oferuje szerokie możliwości wpływu na działanie prowadzonego obiektu, pozwalając nawet na decydowanie o poziomie cen w otwartych sklepach.

Twórcy przygotowali cztery różne style wesołych miasteczek, które oferują odmienne rodzaje atrakcji dla turystów – prehistoryczny, fantasy, halloweenowy i kosmiczny. Chcąc odblokować wszystkie, gracze muszą nie tylko dobrze rozwijać kolejne wesołe miasteczka, ale też otrzymywać złote bilety za konkretne sukcesy. Do tych zalicza się zdobycie kilkuset klientów w danym okresie czy zarobienie wskazanej kwoty do danego miesiąca.

Produkcja wykorzystuje specjalnie zaprojektowany silnik graficzny i umożliwia samodzielne zwiedzenie zarządzanego obiektu jako jeden z turystów. Kamera prezentuje wówczas akcję z pierwszej osoby. W tym trybie gracze mogą wziąć udział w kilku mini-grach na swoich atrakcjach, a także sprawdzić otwarte kolejki górskie i diabelskie młyny. Żywotność Theme Park World zwiększa dodatkowo opcja dzielenia się stworzonymi wesołymi miasteczkami z innymi fanami gry przez internet.

Kwestie techniczne

Theme Park World to trójwymiarowa strategia, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Tytuł wyróżnia nieco kreskówkowa stylistyka i duża doza humoru. Atutem jest ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Jamesa Hannigana, autora muzyki do m.in. FIFA 98, Command and Conquer: Red Alert 3 czy Dead Space 3.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1520 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Theme Park World: Odpowiednia dla każdego wieku.

Theme Park World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB
  • karta dzwiekowa
  • akcelerator 3D
PC
PS1