Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXBOX
Okładka RollerCoaster Tycoon (PC)

RollerCoaster Tycoon

RollerCoaster Tycoon jest strategią ekonomiczną stworzoną przez firmę Microprose. Gracze mają za zadanie zarządzać wirtualnym wesołym miasteczkiem, dbając o jego rozwój, generowane zyski oraz zadowolenie odwiedzających.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | 2D | budowa wesołego miasteczka

Okładka RollerCoaster Tycoon (PC)

data premiery gry:

22mar1999

PC

21mar2003

XBOX

RollerCoaster Tycoon, to symulacja wesołego miasteczka, w której możemy samodzielnie stworzyć i zarządzać wymarzonym miasteczkiem, pełnym szybkich kolejek górskich, wielkich diabelskich młynów, przerażających domów strachu i innych szalonych atrakcji.

Stajemy się tu właścicielem wesołego miasteczka i konstruując wymyślne urządzenia służące rozrywce, jak np. rollercoastery (kolejki górskie), umiejętnie inwestując finansami (poczynając od cen biletów, a na ustalaniu wynagrodzeń kończąc) oraz dbając o odpowiedni rozwój techniczny i nastroje swoich klientów musimy doprowadzić je wyżyny popularności i rentowności.

Gra charakteryzuje się niezaprzeczalną grywalnością, co w połączeniu z dobrą grafiką i dźwiękiem powoduje, że jest niezwykle atrakcyjna, a rozgrywka nie nudzi się miesiącami. Na rynku dostępnych jest kilka dodatków, które urozmaicą nasze pomysły na najbardziej ekscytujące kolejki górskie.

Złota edycja Rollercoaster Tycoon to specjalny pakiet, który zawiera grę oraz dodatki „Dodatkowe atrakcje” oraz „Loopy Landscapes”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 771 głosów czytelników.

Gry podobne do RollerCoaster Tycoon

Wymagania wiekowe RollerCoaster Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe RollerCoaster Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 200MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon
Szykuje się powrót serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość7 września 2010

Fani RollerCoaster Tycoon nie byli ostatnio rozpieszczani. Od premiery trzeciej części minęło już sześć długich lat, a pytania o kolejną odsłonę cyklu firma Atari (właściciel marki) zbywała do tej pory milczeniem. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że już wkrótce ulegnie to zmianie.

Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon
Powstanie film na podstawie serii RollerCoaster Tycoon

wiadomość14 maja 2010

W planach znajduje się kolejny absurdalny film na podstawie gry. Tym razem chodzi o serię strategiczną RollerCoaster Tycoon, która trafi na ekrany kin dzięki staraniom Atari i Sony Pictures Animation. Można powiedzieć, że jest na co czekać, bo oprócz filmowej adaptacji menadżera lunaparku, otrzymamy też obrazy na podstawie gier The Sims i Asteroids.

Atari „wisi” twórcy RollerCoaster Tycoon prawie pięć milionów USD

wiadomość9 listopada 2005

Chris Sawyer postanowił zdecydowanie upomnieć się o swoje. Do brytyjskiego sądu wpłynął właśnie pozew, w którym ten jeden z najbardziej znanych developerów w branży elektroniczno-rozrywkowej oskarża korporację wydawniczą Atari o niewypłacenie należnych mu 4.8 miliona USD.

RollerCoaster Tycoon 3 oficjalnie w produkcji

wiadomość4 marca 2004

Na początku lutego bieżącego roku podaliśmy pierwsze informacje odnośnie trzeciej części bestsellerowego cyklu RollerCoaster Tycoon, jednak dopiero wczoraj korporacja wydawnicza Atari rozesłała oficjalną notkę prasową. Poniżej znajdziecie kilka szczegółów odnośnie pełnej wersji opisywanej gry (prawdopodobna data premiery: wakacje 2004).

Sequel Enter The Matrix, RollerCoaster Tycoon w 3D i wiele innych nowości od Atari

wiadomość3 lutego 2004

Dotychczas jedynie spekulowano, ale od wczoraj już nie trzeba tego czynić – przynajmniej w kontekście nowych gier wirtualnych, które powstaną wkrótce pod skrzydłami koncernu software’owego Atari. Albowiem wraz z ostatnimi wynikami finansowymi korporacji ujawniono także wybrane fragmenty planu dalszej rynkowej działalności.

PC
XBOX