Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2GCNXBOX
Okładka The Movies (PC)
OkładkaThe Movies (PC)

The Movies

The Movies to strategia ekonomiczna, wyprodukowana przez zespół deweloperski Lionhead Studios. Akcja gry osadzona została w okresie tzw. "złotych lat" Hollywood, a gracz wciela się w rolę debiutującego producenta filmowego, do którego obowiązków należy m.in.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Movies Premiera

anulowana

PS2 XBOX GCN

8lis2005

PC

The Movies to innowacyjna strategia ekonomiczna w której gracze wcielają się w postać początkującego producenta filmowego. Zabawa pozwala na zmianę historii rozwoju kina w Hollywood praktycznie od samego jej początku w latach 1920 aż po najbliższą przyszłość do 2020 roku.

Nasze działania mają jeden cel główny - stworzyć własne imperium filmowe, które będzie znane ze swoich produkcji jednocześnie utrzymując znakomitą kondycję finansową. W trybie Story Mode rozgrywkę zaczynamy od utworzenia studia filmowego, postawienia jego budynków i wyposażenia go w niezbędny sprzęt. Wraz z upływem czasu musimy podejmować kolejne znaczące dla naszej firmy decyzje. Niezbędne jest dostosowywanie wykorzystywanych przez nas technologii do aktualnych wymogów, wreszcie walka z konkurencją i oczekiwaniami zarówno krytyków, jak i potencjalnych widzów. Zawsze musimy także pamiętać o kontrolowaniu wydatków na robienie zdjęć, gaże aktorów i reklamę naszych tytułów.

Najważniejszych wyborów dokonujemy podczas tworzenia kolejnych filmów różnego rodzaju od najprostszych westernów, komedii, horrorów po coraz bardziej skomplikowane kino akcji, fantasy oraz science fiction. W zależności od gatunku filmowego musimy zdobyć także stosowne dekoracje i kostiumy. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zalać rynek niskobudżetowymi filmami lub też inwestować w potężne super-produkcje. Niezbędne jest również zaangażowanie odpowiednich twórców scenariuszy, reżyserów, aktorów, kompozytorów itp. Każdy z nich ma własne cele do osiągnięcia, którymi się kieruje i niekoniecznie muszą być zgodne z naszymi zamiarami. The Movies możemy także wpływać na sam przebieg prac nad danym filmem. Z pomocą specjalnych opcji możemy określić jaki ma być dany film pod kątem ilości przemocy, romantyzmu, realizmu itp. Dodatkowo zawsze własnoręcznie możemy zabrać się za robienie filmu i wpłynąć na przebieg poszczególnych scen, treści dialogów, wygląd aktorów itd.

The Movies pozwala na wielokrotną zabawę, bowiem za każdym razem możemy podejmować inne decyzje odnośnie naszych filmowych produkcji i samego studia. W grze znajduje się także wiele zdarzeń losowych, które czekają na odkrycie. Istnieje także tryb Sandbox Mode, który pozwala na wybór okresu w którym rozpoczniemy rozgrywkę, aby stworzyć swój wymarzony film. Gra pozwala także na zapisywanie stworzonych przez nas filmów jeśli tylko chcemy pochwalić się nimi przed znajomymi.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 3 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1070 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

The Movies cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Movies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Movies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce4 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
PC
GCN
XBOX
PS2