Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hotel Giant (PC)

Hotel Giant PC

Strategia ekonomiczna stworzona przez Trevora Chan’a, twórcę serii Seven Kingdoms. Gracz staje się młodym przedsiębiorcą, którego celem jest stworzenie najlepszej sieci ekskluzywnych hoteli.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Hotel Giant (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17maja2002

11grudnia2002

pudełko PL

Hotel Tycoon to strategia ekonomiczna stworzona przez Trevora Chan’a, twórcę serii Seven Kingdoms. Gracz staje się młodym przedsiębiorcą, którego celem jest stworzenie najlepszej sieci ekskluzywnych hoteli. Gra pozwala wykazać się graczom w każdej dziedzinie związanej z budową i zarządzaniem takich ośrodków. Zaczynamy więc od zaplanowania miejsca, w którym będzie stał hotel, np. przy plaży, czy w centrum dużego miasta, następnie możemy wybrać jego styl architektoniczny (26 różnych typów hoteli), urządzić go (ponad 400 różnych przedmiotów wchodzących w skład wystroju wnętrza, lampy, stoliki, zasłony, dekoracje, itd.), a późnej zająć się jego rozwojem. Kluczem do sukcesu są zadowolone miny naszych klientów, a co za tym idzie stały napływ gotówki. Wiąże się z tym dużo spraw, tj. odpowiednio wykwalifikowany personel, ceny, standard wyposażenia hotelu oraz jego zakres usług (oprócz standardowych pokojów dla gości możemy ulepszać i rozbudowywać restauracje, bar, sale gimnastyczną, centrum biznesu, centrum gier, basen oraz bibliotekę). Niezbędna jest też reklama, będąca dźwigną handlu. Możemy rozkręcić kilka kampanii reklamowych w różnych mediach, m.in. w radiu, telewizji i w gazetach. Gra posiada szczegółową trójwymiarową grafikę (możliwość oglądania akcji z trzech perspektyw: rzut izometryczny, z góry oraz pełny 3D).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 630 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Hotel Giant

Klasyfikacja PEGI Hotel Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hotel Giant

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Hotel Giant - recenzja gry
Hotel Giant - recenzja gry

Recenzja 6 marca 2003, 11:13

Jakość świadczonych usług może być jeszcze bardziej rozwinięta w pewnych dziedzinach. Np. klikając na telewizor wybieramy dodatkowe opcje, np. kablówka, gry telewizyjne, film na życzenie. Klikając na komputer w sali konferencyjnej ustalamy prędkość połączenia z Internetem, a w kontuarze recepcji udostępnienie usług kurierskich, biura tłumaczeń, itp. Program jest bardzo rozbudowany pod względem funkcji. Interfejs nie jest specjalnie skomplikowany, ale przejrzystością nie grzeszy. W każdym bądź razie nie zabrakło wszelakich wykresów, zestawień i raportów. Aby dowiedzieć się który pokój cieszy się dobrą opinią i ma największą rentowność wystarczy spojrzeć na odpowiednią listę, a nie np. wyszukać go ręcznie. Z raportów finansowych łatwo wywnioskować na czym zarabiamy, co przynosi straty i ile pieniędzy pochłania reklama. Czasem warto też zerknąć do polityki kadrowej, gdzie podejmujemy decyzję o szkoleniu, pensji oraz wyglądzie zatrudnionego personelu.