Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Restaurant Empire (PC)
OkładkaRestaurant Empire (PC)

Restaurant Empire PC

Kolejna gra Trevora Chana, twórcy takich głośnych tytułów jak Capitalism czy Seven Kingdoms. Tym razem jest to strategia-ekonomiczna, w której możemy zająć się stworzeniem od podstaw najlepszej światowej sieci restauracji.

Strategiczne | ekonomiczne

Restaurant Empire Premiera PC

25marca2003

pudełko PL

12czerwca2003

producent: Enlight Software wydawca: Activision Value wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Restaurant Empire

The Sims 4

Overcooked 2: Rozgotowani

Pizza Connection 2

Kolejna gra Trevora Chana, twórcy takich głośnych tytułów jak Capitalism czy Seven Kingdoms. Tym razem jest to strategia-ekonomiczna, w której możemy zająć się stworzeniem od podstaw najlepszej światowej sieci restauracji. Podobnie jak ma to miejsce w innych tego typu produkcjach, zaczynamy posiadając jednie śladową ilość gotówki, entuzjazm i swój geniusz kulinarny. Na początku rozgrywki możemy zdecydować w jakiej z trzech światowych kulinarnych stolic (tj. Paryż, Rzym i Los Angeles) postawimy pierwszą restaurację. Następnie wybieramy, jaką z trzech rodzajów kuchni będzie ona serwować (kuchnia francuska, włoska i amerykańska), jak będzie wyglądać (pięć rodzajów wystroju, min. tropikalny, lata 50-te, nowoczesny i klasyczny) i kto będzie w niej pracował (37 szefów kuchni, każdy z własnymi indywidualnymi predyspozycjami i zdolnościami wpływającymi na jakość usług). Jeżeli osiągniemy sukces, na podbój czekają kolejne miasta.

Podobnie jak w rzeczywistości na nasz sukces ma wpływ kilka głównych czynników. Najważniejszym z nich są potrawy, które serwujemy, ich różnorodność, smak i przyrządzenie. Tu najważniejszy jest talent kulinarny oraz unikalne składniki, w poszukaniu, których zwiedzimy najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi, w tym Afrykę i Bliski Wschód. W sumie w grze zawartych zostało 187 przepisów kulinarnych podzielonych na cztery kategorie, tj. zakąski, zupy, desery oraz dania główne. Możemy je powoli odkrywać i rozszerzać o nie naszą kartę dań. Co prawda tylko wybitna i wykwintna kuchnia jest kluczem do odniesienia sukcesu, jednak nie należy zapominać o innych aspektach działalności restauracji. Musimy zatrudniać odpowiednio wykwalifikowaną obsługę, kelnerów, kucharzy, a nawet pomywaczy i dbać by stale zwiększali swe umiejętności. Ponadto należy troszczyć się o odpowiedni stan techniczny restauracji, urządzeń, odpowiednie zaopatrzenie, ustalenie cen, a przede wszystkim o zadowolenie naszych klientów – ich pieniądze i aprobata są gwarancją naszego sukcesu.

Oczywiście zawistni oponenci przez cały czas konkurują z nami, wymyślają nowe potrawy, a nawet stosują nieczyste zagrania typu: zdemolowanie lokalu czy podrzucenie karaluchów do kuchni. Na szczęśnie my możemy korzystać z tych samych środków i studzić zapędy zbyt agresywnych osobników. Całość naszych poczynań rozgrywa się w trójwymiarowo modelowym otoczeniu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 579 głosów czytelników.

Restaurant Empire cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Restaurant Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Restaurant Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 700 MB HDD