Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pizza Connection 2 (PC)

Pizza Connection 2 PC

Pizza Tycoon 2

Strategia ekonomiczna stworzona przez firmę Software 2000. Gracz wciela się w szefów megakorporacji czerpiącej zyski z serwowania tytułowej pizzy.

Strategiczne | ekonomiczne | gangsterskie | widok izometryczny | 2D | multiplayer | o gotowaniu

PC Windows
Okładka Pizza Connection 2 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10lutego2001

21marca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna, po Pizza Tycoon i Pizza Syndycate, gra ekonomiczna traktująca o biznesie rodem ze słonecznej Italii, czyli zarządzaniu działalnością małych zakładów gastronomicznych serwujących pizzę. Nie jest to jednak symulacja marnej prowincjonalnej restauracji, ale olbrzymiej megakorporacji, czerpiącej zyski ze sprzedaży włoskiego cudu kulinarnego. Będąc szefem firmy czeka nas bardzo wiele zadań, począwszy od lokalizowania nowych restauracji w centrum wielkich miast, zatrudniania nowych pracowników i dbania o ich wydajność, po przeszkadzanie ze wszystkich sił konkurencji.

Ostatnie działanie to jeden z najważniejszych elementów tej rozgrywki, pozwalający wykorzystać szereg niestandardowych możliwości gnębienia konkurentów, od zwykłego zastraszania i sabotowania, podkładania robactwa, szczurów, naloty policji, wynajmowanie bandziorów i gangsterów, po prawdziwie akty terrorystyczne. Staniemy się również mistrzem kucharskim układającym coraz to nowsze przepisy kulinarne wybierając z 80. dostępnych składników, dzięki czemu serwowana przez nas pizza wyróżniać się będzie smacznymi odmianami i zachęci klientów do odwiedzania restauracji.

Do wykonania mamy dziesięć kampanii umiejscowionych w wielkich miastach, gdzie możemy rywalizować nawet z siedmioma komputerowymi przeciwnikami. Mamy możliwość zatrudnienia do dwudziestu pracowników w każdej z pizzerii oraz wynajęcia ochrony dla swoich placówek. Dysponując ponad 100. elementami wyposażenia możemy odpowiednio dopracować wystrój każdej z restauracji, dzięki czemu zadowolimy setki klientów o odmiennych preferencjach kulinarnych. Do pomocy w zarządzaniu bardzo przydają się zaawansowane opcje marketingu i statystyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1421 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 80 PLN

Gry podobne do Pizza Connection 2

Wymagania wiekowe Pizza Connection 2

12+

Wymagania sprzętowe Pizza Connection 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
Pizza Connection 2 - recenzja gry
Pizza Connection 2 - recenzja gry

Recenzja 22 marca 2001, 11:42

Nie myślcie jednak, że czeka was teraz sielanka. Jeszcze daleka droga przed wami. Konkurencja depcze zawsze po piętach, bardzo często używając ciosów poniżej pasa. Zachowanie komputerowych przeciwników jest dość schematyczne, ale nie można mu odmówić skuteczności. W tym przypadku, w szczególności na najwyższym poziomie, autorzy postarali się, byśmy zbytnio nie przysypiali, walcząc o prym w mieście.