Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

O gotowaniu

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce o gotowaniu.

PC
PC Windows25
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 413 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE9
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12 Nintendo Wii3 Nintendo DS6
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

o gotowaniu
Overcooked 2: Rozgotowani
Overcooked 2: Rozgotowani

Zręcznościowe 7 sierpnia 2018

Kontynuacja kulinarnej zręcznościówki nastawionej na kooperację. W Overcooked 2 ponownie wcielamy się rolę kucharzy, szybko przygotowując zróżnicowane potrawy w wymagających warunkach samotnie lub w grupie, rywalizując lub współpracując z innymi graczami.

PCPS4XONESwitch

Pizza Connection 3
Pizza Connection 3

Strategiczne 22 marca 2018

Kolejna, po Pizza Syndicate z 1999 roku i wydanego rok później Pizza Connection 2, odsłona cyklu strategii ekonomicznych, w których gracz wciela się w szefa pizzerii. Zadaniem, jakie zostaje przed nim postawione, jest przeobrażenie skromnego biznesu w wielką sieć restauracji z lokalami na całym świecie.

PC

Cooking Simulator: Symulator gotowania
Cooking Simulator: Symulator gotowania

Symulacje 6 czerwca 2019

Humorystyczny symulator gotowania opracowany przez polskie studio Big Cheese Studio. W Cooking Simulator gracz wciela się w kucharza zatrudnionego w upadającej restauracji i stara się uratować lokal przed nadchodzącym bankructwem.

PCPS4XONESwitch

Overcooked: Jesz ile chcesz
Overcooked: Jesz ile chcesz

Zręcznościowe 10 listopada 2020

Zbiorcze wydanie dwóch odsłon serii Overcooked. W Overcooked! All You Can Eat! przywdziewamy kucharski fartuch i stawiamy czoła starożytnym potworom, nieumarłemu pieczywu oraz hordom wygłodniałych klientów w ramach kulinarnych wyzwań.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Overcooked
Overcooked

Zręcznościowe 3 sierpnia 2016

Nietypowa, kulinarna gra akcji, przygotowana we współpracy studia Ghost Town Games z firmą Team 17 Software. Akcja Overcooked toczy się w komediowej, alternatywnej rzeczywistości, znanej jako Cebulowe Królestwo, które staje na krawędzi zagłady w obliczu nadciągającego, prastarego zła. Na szczęście ową podłą istotę można po prostu zjeść, jednak do ugotowania bestii potrzebni są wybitni kucharze, w których role wcielają się kontrolowani przez graczy bohaterowie.

PCPS4XONESwitch

Pizza Syndicate
Pizza Syndicate

Strategiczne 21 lipca 1999

Gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się w szefa restauracji serwującej pizze i musimy przeobrazić nasz mały biznes w wielką, międzynarodową korporację zbijającą fortunę na sprzedaży tej potrawy.

PC

Pizza Connection 2
Pizza Connection 2

Strategiczne 10 lutego 2001

Strategia ekonomiczna stworzona przez firmę Software 2000. Gracz wciela się w szefów megakorporacji czerpiącej zyski z serwowania tytułowej pizzy. Do stawianych przed nami zadań należy budowa restauracji w centrach wielkich miast, zatrudnianie nowych pracowników (maksymalnie dwudziestu na jedną placówkę) i dbanie o ich wydajność, wynajmowanie firm ochroniarskich, a także przeszkadzanie konkurencji.

PC

Automachef
Automachef

Logiczne 23 lipca 2019

Automachef to gra logiczna, która łączy ze sobą elementy Factorio oraz Overcooked. Produkcja pozwala nam stworzyć swoją własną w pełni zautomatyzowaną kuchnię.

PCSwitch

Epic Chef
Epic Chef

RPG listopad 2021

Epic Chef to gra kulinarno-rolnicza z widokiem TPP, przyprawiona absurdalnym humorem rodem z twórczości Terry'ego Pratchetta. Hodujemy rośliny na składniki potraw, zaprzyjaźniamy się z mieszkańcami miasteczka Ambrozja, a także bierzemy udział w pojedynkach kucharzy.

PCPS4XONESwitch

Travellers Rest
Travellers Rest

RPG 2022 (wczesny dostęp od 28 lipca 2020)

Tytuł z pogranicza RPG-ów, strategii ekonomicznych i symulacji życia, w którym prowadzimy karczmę. W Travellers Rest nie tylko przyjmujemy gości, przygotowujemy posiłki i serwujemy napoje, lecz także uprawiamy ziemię, rozbudowujemy gospodę oraz dbamy o relacje z klientami.

PC

Bakery Simulator
Bakery Simulator

Symulacje 2022

Polska gra symulacyjna, w której prowadzimy własną piekarnię. Obserwując akcję z widoku FPP, w Bakery Simulator zajmujemy się realizacją coraz bardziej wymyślnych zamówień oraz dostarczaniem wypieków do klientów, a zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój biznesu. Jest to produkcja firmy Ultimate Games.

PCPS4XONESwitch

Cooking Academy 2: Kuchnie Świata
Cooking Academy 2: Kuchnie Świata

Zręcznościowe 27 kwietnia 2009

Kontynuacja gry zręcznościowej poświęconej sztuce kulinarnej. Na wirtualnych kucharzy czeka 60 przepisów z 8 krajów: Chin, Włoch, Ameryki, Indii, Tajlandii, Meksyku, Japonii i Francji.

PC

Cooking Academy
Cooking Academy

Zręcznościowe 26 kwietnia 2008

Cooking Academy jest nieskomplikowaną grą zręcznościową poświęconą sztuce kulinarnej autorstwa firmy Big Fish Games, na co dzień zajmującej się produkcją casualowych i przeglądarkowych tytułów należących do różnych gatunków. To właśnie ona odpowiedzialna jest za stworzenie między innymi serii Cake Mania oraz cyklu prostych gier przygodowo-logicznych, Mystery Case Files.

PC

Soup Pot
Soup Pot

Symulacje grudzień 2021

Symulator gotowania, opracowany przez niezależną firmę Chikon Club. Wraz z Soup Pot naucz się przyrządzać ponad sto różnorodnych potraw i dziel się efektami swojej pracy na Cookbooku.

PCXSX

Nour: Play with Your Food
Nour: Play with Your Food

Symulacje 2022

Eksperymentalna produkcja pozwalająca na zabawę jedzeniem. W Nour: Play with Your Food nie mamy żadnych wyzwań ani limitów czasowych narzuconych przez grę, co przekłada się na relaksującą rozgrywkę. Grę stworzyło studio Terrifying Jellyfish.

PCPS5

Cook, Serve, Delicious! 3?!
Cook, Serve, Delicious! 3?!

Zręcznościowe 14 października 2020

Trzecia część serii zręcznościówek, w których zajmujemy się prowadzeniem kulinarnego biznesu, opracowana przez niezależne studio Vertigo Gaming. W Cook, Serve, Delicious! 3?! przemierzamy zrujnowaną Amerykę przyszłości, by wziąć udział w prestiżowym konkursie.

PCPS4XONESwitch

Diner Mania
Diner Mania

Strategiczne 2 stycznia 2014

Produkcja strategiczno-ekonomiczna, w której zarządzamy restauracją. Do naszych zadań należy nie tylko urządzenie wnętrza budynku, lecz także obsługa gości, przygotowywanie dań i inne. Tytuł stworzony został przez polskiego dewelopera i dystrybutora gier wideo – firmę PlayWay.

PCANDiOS

Brewmaster
Brewmaster

Symulacje 2022

Gra symulacyjna FPP, w której wcielamy się w piwowara domowego. W Bremasterze samodzielnie obsługujemy fermentor i dodajemy do niego określone składniki, a gotowe piwa butelkujemy, projektujemy dla nich etykiety i wymyślamy im chwytliwe nazwy.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

SpongeBob Diner Dash
SpongeBob Diner Dash

Strategiczne 4 stycznia 2007

Zabawna gra strategiczno-zręcznościowa oparta na kreskówce SpongeBob Kanciastoporty. Podczas rozgrywki wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi obsługiwać gości przybywających coś zjeść w restauracji pana Kraba.

PCANDiOS

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Cook, Serve, Delicious! 2!!

Zręcznościowe 13 września 2017

Druga odsłona cyklu gier zręcznościowych z elementami ekonomicznymi, za której opracowaniem stoi niezależne studio Vertigo Gaming. Gracz wciela się w głównego menadżera oraz właściciela tytułowej restauracji, który wylądował na bruku przez skorumpowany zarząd wieżowca, gdzie funkcjonował jego poprzedni biznes. Zadanie bohatera polega na zbudowaniu na nowo dobrze prosperującego interesu. Zabawę w Cook, Serve, Delicious! 2!!

PCPS4XONESwitch

Holy Potatoes! What the Hell?!
Holy Potatoes! What the Hell?!

Symulacje 13 października 2017

Kolejna gra niezależnego zespołu Daylight Studios. Tym razem wcielamy się w kucharza, pracującego w… zaświatach zamieszkiwanych przez kartofle. Będziemy sortowali grzeszników i pozyskiwali z nich składniki do niesamowitych dań – wszystko, by zaspokoić głodnych bogów kartoflanego panteonu.

PCPS4Switch

Cooking Mama
Cooking Mama

Logiczne 12 września 2006

Bardzo nietypowa produkcja, dzięki której mamy okazję wcielić się w postać kucharza. Do przyrządzenia jest ponad 70 różnych potraw. Gra w znacznym stopniu wykorzystuje także ekranik dotykowy konsoli.

NDS

Senran Kagura: Bon Appetit
Senran Kagura: Bon Appetit

Towarzyskie 20 marca 2014

Senran Kagura: Bon Appetit to przeznaczony jedynie dla dystrybucji cyfrowej spin-off serii zręcznościowych tytułów akcji Senran Kagura. W produkcji bohaterki cyklu uczestniczą w wielkim konkursie kulinarnym. Proces gotowania został przedstawiony w formie rytmicznej gry muzycznej, a zadaniem gracza jest stworzenie jak najlepszych i najbardziej wykwintnych potraw.

PCPSV

Cooking Dash 2016
Cooking Dash 2016

Zręcznościowe 6 maja 2015

Zręcznościówka opracowana przez studio Glu Mobile z myślą o urządzeniach mobilnych. Gracze wcielają się w dziewczynę o imieniu Flo, która zamierza zostać kucharską celebrytką. Nim jednak zrealizuje swoje marzenie, musi podjąć się pracy w zróżnicowanych miejscach – od knajpy wzorowanej na Las Vegas, przez pociąg Taco, aż po bar dla poszukiwaczy przygód.

ANDiOS