Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

O gotowaniu

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce o gotowaniu.

PC
PC Windows32
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 416 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE11
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch16 Nintendo Wii3 Nintendo DS6
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

o gotowaniu
Pizza Connection 3
Pizza Connection 3

Strategiczne 22 marca 2018

Kolejna, po Pizza Syndicate z 1999 roku i wydanego rok później Pizza Connection 2, odsłona cyklu strategii ekonomicznych, w których gracz wciela się w szefa pizzerii. Zadaniem, jakie zostaje przed nim postawione, jest przeobrażenie skromnego biznesu w wielką sieć restauracji z lokalami na całym świecie.

PC

Cooking Simulator: Symulator gotowania
Cooking Simulator: Symulator gotowania

Symulacje 6 czerwca 2019

Humorystyczny symulator gotowania opracowany przez polskie studio Big Cheese Studio. W Cooking Simulator gracz wciela się w kucharza zatrudnionego w upadającej restauracji i stara się uratować lokal przed nadchodzącym bankructwem.

PCPS4XONESwitch

Pizza Connection 2
Pizza Connection 2

Strategiczne 10 lutego 2001

Strategia ekonomiczna stworzona przez firmę Software 2000. Gracz wciela się w szefów megakorporacji czerpiącej zyski z serwowania tytułowej pizzy. Do stawianych przed nami zadań należy budowa restauracji w centrach wielkich miast, zatrudnianie nowych pracowników (maksymalnie dwudziestu na jedną placówkę) i dbanie o ich wydajność, wynajmowanie firm ochroniarskich, a także przeszkadzanie konkurencji.

PC

Pizza Syndicate
Pizza Syndicate

Strategiczne 21 lipca 1999

Gra strategiczno-ekonomiczna, w której wcielamy się w szefa restauracji serwującej pizze i musimy przeobrazić nasz mały biznes w wielką, międzynarodową korporację zbijającą fortunę na sprzedaży tej potrawy.

PC

Overcooked 2: Rozgotowani
Overcooked 2: Rozgotowani

Zręcznościowe 7 sierpnia 2018

Kontynuacja kulinarnej zręcznościówki nastawionej na kooperację. W Overcooked 2 ponownie wcielamy się rolę kucharzy, szybko przygotowując zróżnicowane potrawy w wymagających warunkach samotnie lub w grupie, rywalizując lub współpracując z innymi graczami.

PCPS4XONESwitch

Travellers Rest
Travellers Rest

RPG 2023 (wczesny dostęp od 28 lipca 2020)

Tytuł z pogranicza RPG-ów, strategii ekonomicznych i symulacji życia, w którym prowadzimy karczmę. W Travellers Rest nie tylko przyjmujemy gości, przygotowujemy posiłki i serwujemy napoje, lecz także uprawiamy ziemię, rozbudowujemy gospodę oraz dbamy o relacje z klientami.

PC

Chef Life: A Restaurant Simulator
Chef Life: A Restaurant Simulator

Symulacje 23 lutego 2023

Chef Life - A Restaurant Simulator to gra symulująca prowadzenie współczesnej restauracji. Gracze muszą przygotować lokal, zatrudnić pracowników i ustalić menu, jak i brać udział w przyrządzaniu samych potraw oraz dbać o finansową stronę całego przedsięwzięcia.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Bakery Simulator
Bakery Simulator

Symulacje 3 maja 2022

Polska gra symulacyjna, w której prowadzimy własną piekarnię. Obserwując akcję z widoku FPP, w Bakery Simulator zajmujemy się realizacją coraz bardziej wymyślnych zamówień oraz dostarczaniem wypieków do klientów, a zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój biznesu. Jest to produkcja firmy Ultimate Games.

PCPS4XONESwitch

Overcooked
Overcooked

Zręcznościowe 3 sierpnia 2016

Nietypowa, kulinarna gra akcji, przygotowana we współpracy studia Ghost Town Games z firmą Team 17 Software. Akcja Overcooked toczy się w komediowej, alternatywnej rzeczywistości, znanej jako Cebulowe Królestwo, które staje na krawędzi zagłady w obliczu nadciągającego, prastarego zła. Na szczęście ową podłą istotę można po prostu zjeść, jednak do ugotowania bestii potrzebni są wybitni kucharze, w których role wcielają się kontrolowani przez graczy bohaterowie.

PCPS4XONESwitch

Overcooked: Jesz ile chcesz
Overcooked: Jesz ile chcesz

Zręcznościowe 10 listopada 2020

Zbiorcze wydanie dwóch odsłon serii Overcooked. W Overcooked! All You Can Eat! przywdziewamy kucharski fartuch i stawiamy czoła starożytnym potworom, nieumarłemu pieczywu oraz hordom wygłodniałych klientów w ramach kulinarnych wyzwań.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

PlateUp!
PlateUp!

Zręcznościowe 4 sierpnia 2022

Kulinarna gra zręcznościowa z roguelike’owymi elementami, w której prowadzimy restaurację – w pojedynkę lub w maksymalnie czteroosobowym trybie kooperacji. Do zadań graczy należy zarówno gotowanie, jak również obsługa klientów i zarządzanie restauracją.

PC

Cook Serve Forever
Cook Serve Forever

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od kwiecień 2023)

Gra zręcznościowo-symulacyjna, w której prowadzimy streetfoodowy biznes. Cook Serve Forever pozwala na zabawę w pojedynkę lub na multiplayerową rozgrywkę w lokalnym trybie współpracy.

PC

Brewmaster
Brewmaster

Symulacje 29 września 2022

Gra symulacyjna FPP, w której wcielamy się w piwowara domowego. W Bremasterze samodzielnie obsługujemy fermentor i dodajemy do niego określone składniki, a gotowe piwa butelkujemy, projektujemy dla nich etykiety i wymyślamy im chwytliwe nazwy.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Food Truck Empire
Food Truck Empire

Strategiczne 2023

Food Truck Empire to strategia ekonomiczna, w której zarządzamy firmą specjalizującą się w sprzedaży jedzenia z furgonetek. Gracz musi m.in. wynajdować dobre lokalizacje, wybierać menu oraz modyfikować pojazdy. Z czasem może stworzyć prawdziwą flotę gastronomiczną i rozwinąć działalność na wiele dzielnic, a z czasem także na wiele miast.

PC

Cooking Academy 2: Kuchnie Świata
Cooking Academy 2: Kuchnie Świata

Zręcznościowe 27 kwietnia 2009

Kontynuacja gry zręcznościowej poświęconej sztuce kulinarnej. Na wirtualnych kucharzy czeka 60 przepisów z 8 krajów: Chin, Włoch, Ameryki, Indii, Tajlandii, Meksyku, Japonii i Francji.

PC

Cook, Serve, Delicious! 3?!
Cook, Serve, Delicious! 3?!

Zręcznościowe 14 października 2020

Trzecia część serii zręcznościówek, w których zajmujemy się prowadzeniem kulinarnego biznesu, opracowana przez niezależne studio Vertigo Gaming. W Cook, Serve, Delicious! 3?! przemierzamy zrujnowaną Amerykę przyszłości, by wziąć udział w prestiżowym konkursie.

PCPS4XONESwitch

Automachef
Automachef

Logiczne 23 lipca 2019

Automachef to gra logiczna, która łączy ze sobą elementy Factorio oraz Overcooked. Produkcja pozwala nam stworzyć swoją własną w pełni zautomatyzowaną kuchnię.

PCSwitch

Cooking Mama
Cooking Mama

Logiczne 12 września 2006

Bardzo nietypowa produkcja, dzięki której mamy okazję wcielić się w postać kucharza. Do przyrządzenia jest ponad 70 różnych potraw. Gra w znacznym stopniu wykorzystuje także ekranik dotykowy konsoli.

NDS

Ravenous Devils
Ravenous Devils

Symulacje 29 kwietnia 2022

Ravenous Devils to nietypowa symulacja biznesowa, w której jako krawiec mordujemy klientów, a ich ciała wykorzystujemy następnie w pubie do przyrządzania potraw dla głodnych gości. Produkcja utrzymana jest w klimacie makabrycznego wiktoriańskiego horroru.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Soup Pot
Soup Pot

Symulacje 2023

Symulator gotowania, opracowany przez niezależną firmę Chikon Club. Wraz z Soup Pot naucz się przyrządzać ponad sto różnorodnych potraw i dziel się efektami swojej pracy na Cookbooku.

PCXSX

Venba
Venba

Przygodowe maj 2023

Venba to ciekawe połączenie gry narracyjnej i symulatora gotowania – poznajemy w niej losy hinduskiej rodziny imigrantów, która przenosi się do Kanady. W trakcie zabawy przygotowujemy klasyczne dania z Indii, jednocześnie angażując się w codzienne problemy familii.

PCSwitch

Epic Chef
Epic Chef

RPG 11 listopada 2021

Epic Chef to gra kulinarno-rolnicza z widokiem TPP, przyprawiona absurdalnym humorem rodem z twórczości Terry'ego Pratchetta. Hodujemy rośliny na składniki potraw, zaprzyjaźniamy się z mieszkańcami miasteczka Ambrozja, a także bierzemy udział w pojedynkach kucharzy.

PCPS4XONESwitch

Diner Mania
Diner Mania

Strategiczne 2 stycznia 2014

Produkcja strategiczno-ekonomiczna, w której zarządzamy restauracją. Do naszych zadań należy nie tylko urządzenie wnętrza budynku, lecz także obsługa gości, przygotowywanie dań i inne. Tytuł stworzony został przez polskiego dewelopera i dystrybutora gier wideo – firmę PlayWay.

PCANDiOS

Order Up!!
Order Up!!

Zręcznościowe 22 lipca 2008

Gra zręcznościowa, która pozwala na prowadzenie własnej restauracji i przygotowywanie potraw, reprezentujących kuchnie różnych krajów świata.

PS3Wii3DS