Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Travellers Rest (PC)
OkładkaTravellers Rest (PC)

Travellers Rest PC

Tytuł z pogranicza RPG-ów, strategii ekonomicznych i symulacji życia, w którym prowadzimy karczmę. W Travellers Rest nie tylko przyjmujemy gości, przygotowujemy posiłki i serwujemy napoje, lecz także uprawiamy ziemię, rozbudowujemy gospodę oraz dbamy o relacje z klientami.

RPG | fantasy | ekonomiczne | rolnicze | 2D | o gotowaniu | symulator życia | indie

Travellers Rest Premiera PC

wczesny dostęp

28lipca2020

2024

Steam

2024

producent: Louqou wydawca: Metaboli Publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Travellers Rest jest produkcją z pogranicza RPG-ów, symulacji życia i strategii ekonomicznych. Tytuł został opracowany przez niezależnego dewelopera posługującego się pseudonimem Louqou, a jego wydaniem zajęła się firma Metaboli Publishing.

Fabuła

Travellers Rest przenosi nas do krainy fantasy. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, któremu przypadło w udziale prowadzenie karczmy. Choć początek jego działalności jest nader skromny, z czasem gospoda zaczyna się rozwijać, nie tylko stanowiąc coraz bardziej lukratywny biznes, lecz również będąc coraz bardziej obleganym miejscem przez strudzonych wędrowców.

Mechanika

W Travellers Rest akcję ukazano z lotu ptaka. Podczas zabawy na naszych barkach spoczywają wszystkie kwestie związane z prowadzeniem karczmy. Zajmujemy się więc nie tylko przygotowywaniem posiłków i napitku dla odwiedzających oraz liczeniem zarobionych w ten sposób pieniędzy, lecz również meblowaniem kolejnych pomieszczeń (wszak klienci muszą mieć zarówno na czym jeść, jak i gdzie spać). Ponadto spadają na nas obowiązki związane z uprawą ziemi, gdyż w ten sposób pozyskujemy składniki potrzebne do przyrządzania coraz bardziej wyszukanych dań, a także warzenia różnych gatunków piwa (od delikatnych jasnych lagerów po gorzkie ciemne), destylacji spirytusu oraz fermentacji wina. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by zlecać rozmaite zadania odwiedzającym nas poszukiwaczom przygód. Nasz świat nie ogranicza się przy tym do gospody; w okolicy znajdziemy między innymi niewielką wioskę, w której możemy spotkać naszych stałych klientów, a także plenery, gdzie roi się od unikalnych składników.

W miarę postępów zdobywamy doświadczenie i otrzymujemy punkty, które możemy przeznaczyć na rozwój sześciu gałęzi drzewa umiejętności; nasz karczmarz może kształcić się nie tylko w takich dyscyplinach, jak budowanie, gotowanie, warzenie i stosunki społeczne, lecz również natura czy magia. Z czasem rośnie też reputacja naszej gospody, dzięki czemu zaczynają ją odwiedzać coraz bardziej prominentni goście (którzy jednak mają swoje wymagania i nie zadowolą się byle czym).

Kwestie techniczne

Travellers Rest posiada barwną grafikę wykonaną w technologii pixel art.

Ostatnia modyfikacja 19 lipca 2023

Tryb gry: single player  

Travellers Rest cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Travellers Rest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Travellers Rest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7 SP1