Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchXONE
Okładka Crossroads Inn (PC)

Crossroads Inn

Dzieło polskiego studia Kraken Unleashed Games, łączące elementy strategii ekonomicznej, symulacji i RPG-a. W Crossroads Inn wcielamy się we właściciela tytułowej karczmy, którego zadaniem jest przekształcenie jej w przybytek znany w całej krainie Delcrys.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | elementy RPG | polskie | crowdfunding | indie | elementy symulacyjne

Okładka Crossroads Inn (PC)

wydawca: Klabater

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

23paź2019

PC

gru2020

XONE Switch

Crossroads Inn łączy elementy symulacji, strategii ekonomicznej i RPG-a. Produkcja została opracowana przez polskie studio Kraken Unleashed Games, będące wewnętrznym zespołem firmy Klabater.

Fabuła

Crossroads Inn zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Delcrys. Głównym bohaterem gry jest ostatni żyjący potomek króla Owena (pozostali zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach, a sam monarcha został otruty w wyniku spisku możnowładców). Pomaga mu Martyn Bradver, właściciel podupadającej karczmy ulokowanej na skrzyżowaniu największych szlaków handlowych, a przy tym były żołnierz, któremu udało się zdobyć na tyle duże zaufanie króla Owena, że ten uczynił go opiekunem swojego następcy.

Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg; wpływ na losy całego Delcrys mają nie tylko nasze decyzje biznesowe, ale i relacje z gośćmi, a także to, z którymi frakcjami będziemy współpracować. Podjęte wybory zaprowadzą nas do jednego z dwunastu możliwych zakończeń.

Mechanika

W Crossroads Inn mamy możliwość swobodnego manipulowania kamerą, choć najlepiej sprawdza się widok izometryczny. W trakcie zabawy sprawujemy pieczę nad tytułową karczmą; choć na początku staramy się jedynie utrzymać nasz przybytek na powierzchni, z czasem zaczynamy przekształcać go w miejsce cieszące się sławą w całej krainie Delcrys. By tego dokonać, musimy zarządzać dostawami, przygotowywać przepisy na dania z naszego menu, a także zatrudniać pracowników reprezentujących siedem specjalizacji (m.in. bardów oraz kurtyzany; ich umiejętności rosną w miarę postępów). Poza tym odpowiadamy za rozbudowę i umeblowanie oberży oraz utrzymanie jej w stylu zachęcającym do odwiedzin przedstawicieli różnych grup społecznych – od lokalnych watażków i pijaków, przez złodziei, płatnych morderców i włóczęgów, skończywszy na poszukiwaczach przygód oraz arystokratach.

Tryby gry

Filarem gry Crossroads Inn jest tryb fabularny. Oprócz tego twórcy przygotowali specjalne scenariusze ograniczone czasowo oraz moduł sandboksowy, w którym poświęcamy się wyłącznie zarządzaniu karczmą i pracy nad nowymi recepturami. Poza tym w grze znalazł się edytor zintegrowany ze Steam Workshop, który pozwala na łatwe tworzenie fanowskich modyfikacji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę Crossroads Inn wykonano w technice cel-shading (choć ten filtr można też wyłączyć, jeśli nam nie odpowiada). Pieczę nad ścieżką dźwiękową sprawował natomiast Marcin Przybyłowicz, znany między innymi z soundtracku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6,6+ GB

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Crossroads Inn

Wymagania wiekowe Crossroads Inn

12+

Wymagania sprzętowe Crossroads Inn

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 5850 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10
  • Zalecane: Intel Core i5-2400 3.1 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 240 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10
Recenzja gry Crossroads Inn – karczma przed wizytą Magdy Gessler
Recenzja gry Crossroads Inn – karczma przed wizytą Magdy Gessler

Recenzja 23 października 2019, 21:00

Warto też dodać, że gra posiada tryb sandboksowy z kilkoma poziomami trudności. Powinien on ucieszyć osoby preferujące kompletną swobodę i niepotrzebujące fabuły do dobrej zabawy w produkcji strategicznej.

PC
XONE
Switch