Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crossroads Inn (PC)

Crossroads Inn PC

Dzieło polskiego studia Kraken Unleashed Games, łączące elementy strategii ekonomicznej, symulacji i RPG-a. W Crossroads Inn wcielamy się we właściciela tytułowej karczmy, którego zadaniem jest przekształcenie jej w przybytek znany w całej krainie Delcrys.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | elementy RPG | polskie | crowdfunding | indie | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Crossroads Inn (PC)

wydawca: Klabater

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23października20193dni

23października2019

pudełko PL

23października2019

Steam

Crossroads Inn łączy elementy symulacji, strategii ekonomicznej i RPG-a. Produkcja została opracowana przez polskie studio Kraken Unleashed Games, będące wewnętrznym zespołem firmy Klabater.

Fabuła

Crossroads Inn zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Delcrys. Głównym bohaterem gry jest Martyn Bradver, właściciel podupadającej karczmy ulokowanej na skrzyżowaniu największych szlaków handlowych. Protagonista jest byłym żołnierzem, któremu udało się zdobyć na tyle duże zaufanie króla Owena, że ten uczynił go opiekunem swojego ostatniego żyjącego dziecka (pozostałe zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach). Sam władca natomiast padł ofiarą spisku możnowładców – ci otruli go, by odsunąć jego dynastię od władzy.

Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg; wpływ na losy całego Delcrys mają nie tylko nasze decyzje biznesowe, ale i relacje z gośćmi, a także to, z którymi frakcjami będziemy współpracować. Podjęte wybory zaprowadzą nas do jednego z dwunastu możliwych zakończeń.

Mechanika

W Crossroads Inn akcję obserwujemy w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy sprawujemy pieczę nad tytułową karczmą; choć na początku staramy się jedynie utrzymać nasz przybytek na powierzchni, z czasem zaczynamy przekształcać go w miejsce cieszące się sławą w całej krainie Delcrys. By tego dokonać, musimy zarządzać dostawami, przygotowywać przepisy na dania z naszego menu, a także zatrudniać pracowników reprezentujących siedem specjalizacji (m.in. bardów oraz kurtyzany; ich umiejętności rosną w miarę postępów). Poza tym odpowiadamy za rozbudowę i umeblowanie oberży oraz utrzymanie jej w stylu zachęcającym do odwiedzin przedstawicieli różnych grup społecznych – od lokalnych watażków i pijaków, przez złodziei, płatnych morderców i włóczęgów, skończywszy na poszukiwaczach przygód oraz arystokratach.

Tryby gry

Filarem gry Crossroads Inn jest tryb fabularny. Oprócz tego twórcy przygotowali specjalne scenariusze ograniczone czasowo oraz moduł sandboksowy, w którym poświęcamy się wyłącznie zarządzaniu karczmą i pracy nad nowymi recepturami. Poza tym w grze znalazł się edytor zintegrowany ze Steam Workshop, który pozwala na łatwe tworzenie fanowskich modyfikacji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę Crossroads Inn wykonano w technice cel-shading. Pieczę nad ścieżką dźwiękową sprawował natomiast Marcin Przybyłowicz, znany między innymi z soundtracku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Crossroads Inn

Wymagania wiekowe Crossroads Inn

12+

Wymagania sprzętowe Crossroads Inn

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2400 3.1 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 240 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 5850 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10

Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy
Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy

wiadomość31 lipca 2018

W przyszłym roku do sprzedaży trafi Crossroads Inn, czyli dzieło polskiego studia Kraken Unleashed Games. Produkcja pozwoli nam przejąć kontrolę nad tytułową karczmą i pokierować jej rozwojem w taki sposób, by stała się ona sławna w całej fantastycznej krainie Delcrys.