Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEX360
Okładka Zoo Tycoon (XONE)

Zoo Tycoon

Nowa wersja klasycznej strategii ekonomicznej Microsoftu, opracowana w pełnym trójwymiarze i adresowana głównie do graczy konsolowych.

Strategiczne | ekonomiczne | Kinect | symulator życia | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Play Anywhere

Okładka Zoo Tycoon (XONE)

data premiery gry:

22lis2013

XONE X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon to propozycja ekipy deweloperskiej studia Frontier skierowana do graczy, którym marzy się posiadanie własnego ogrodu zoologicznego. Gra stanowi remake klasycznej strategii ekonomicznej autorstwa ekipy Blue Fang Games.

Podobnie jak w pecetowym pierwowzorze z 2001 roku, gracze wcielają się w rolę menedżera wirtualnego zoo, a ich zadaniem jest stworzenie doskonale funkcjonującego ogrodu zoologicznego, który nie tylko będzie cieszył się popularnością wśród odwiedzających, ale także zapewni komfortowe warunki bytowe dla zwierząt, a ponadto przyniesie odpowiednie profity finansowe.

Rozgrywka łączy elementy strategii ekonomicznej i symulacji życia. Gracz musi wykazać się umiejętnościami planowania przestrzennego, zarządzania zasobami finansowymi, analizowania i prognozowania potrzeb rynkowych, a także troską o dobro swoich podopiecznych. Formę urozmaicenia stanowi możliwość podziwiania ogrodu zoologicznego z perspektywy pierwszej osoby, a także możliwość zabawy z wirtualnymi zwierzętami.

Od strony technicznej gra wykorzystuje możliwości konsoli Xbox 360. Twórcy pokusili się m.in. o możliwość sterowania za pomocą kontrolera Kinect, a także obsługę rozbudowanych funkcji społecznościowych powiązanych z usługą Xbox Live.

Oprawa wizualna gry oferuje wysokiej jakości, trójwymiarową grafikę. Uwagę przykuwają przede wszystkim intensywna kolorystyka otoczenia oraz realistycznie wyglądające modele zwierząt, których sposób poruszania się, a także niektóre zachowania odpowiadają autentycznym wzorcom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Zoo Tycoon

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Xbox One – pojawiły się recenzje tytułów startowych
Xbox One – pojawiły się recenzje tytułów startowych

wiadomość19 listopada 2013

Premiera konsoli Xbox One odbędzie się już za kilka dni – 22 listopada. Tymczasem pojawiły się recenzje tytułów startowych, z którymi będą mogli zapoznać się przyszli właściciele nowego sprzętu firmy Microsoft.

Zoo Tycoon na nowych materiałach
Zoo Tycoon na nowych materiałach

wiadomość21 sierpnia 2013

Na targach gamescom zaprezentowano pierwszy zapis rozgrywki z nowej odsłony strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Ponadto firma Microsoft udostępniła dużo świeżych obrazków z gry.

Nadchodzi nowe Zoo Tycoon, ale tylko na Xboksa 360 i Xboksa One
Nadchodzi nowe Zoo Tycoon, ale tylko na Xboksa 360 i Xboksa One

wiadomość11 czerwca 2013

Firma Microsoft zapowiedziała strategię ekonomiczną Zoo Tycoon, nad którą pracują autorzy Rollercoaster Tycoon 3. Niestety, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gra zawita wyłącznie na konsole.

Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2
Właściciele DualScreenów zagrają w Zoo Tycoon 2

wiadomość16 sierpnia 2007

Serwis Cubed3 podaje, że dobrze sprzedająca się w Wielkiej Brytanii gra Zoo Tycoon DS doczeka się kontynuacji. Będzie ona w dużej mierze oparta na PC-towej wersji Zoo Tycoon 2 stworzonej przez Microsoft Game Studios.

Zapowiedziano Zoo Tycoon 2: Extinct Animals

wiadomość25 maja 2007

Na fali popularności gier typu tycoon firma Microsoft zapowiedziała kolejną pozycję o nazwie Zoo Tycoon 2: Extinct Animals, która stanowi kontynuację serii, traktującej o tworzeniu i rozwijaniu własnego zoo. Przygotowywany tytuł, wprowadzający wiele świeżości do zabawy, trafi do właścicieli PeCetów pod koniec bieżącego roku.

XONE
X360