Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360XONE
Okładka Zoo Tycoon (X360)
OkładkaZoo Tycoon (X360)

Zoo Tycoon

Nowa wersja klasycznej strategii ekonomicznej Microsoftu, opracowana w pełnym trójwymiarze i adresowana głównie do graczy konsolowych.

Strategiczne | ekonomiczne | Kinect | symulator życia | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zoo Tycoon Premiera

22lis2013

XONE X360

Zoo Tycoon to propozycja ekipy deweloperskiej studia Frontier skierowana do graczy, którym marzy się posiadanie własnego ogrodu zoologicznego. Gra stanowi remake klasycznej strategii ekonomicznej autorstwa ekipy Blue Fang Games.

Podobnie jak w pecetowym pierwowzorze z 2001 roku, gracze wcielają się w rolę menedżera wirtualnego zoo, a ich zadaniem jest stworzenie doskonale funkcjonującego ogrodu zoologicznego, który nie tylko będzie cieszył się popularnością wśród odwiedzających, ale także zapewni komfortowe warunki bytowe dla zwierząt, a ponadto przyniesie odpowiednie profity finansowe.

Rozgrywka łączy elementy strategii ekonomicznej i symulacji życia. Gracz musi wykazać się umiejętnościami planowania przestrzennego, zarządzania zasobami finansowymi, analizowania i prognozowania potrzeb rynkowych, a także troską o dobro swoich podopiecznych. Formę urozmaicenia stanowi możliwość podziwiania ogrodu zoologicznego z perspektywy pierwszej osoby, a także możliwość zabawy z wirtualnymi zwierzętami.

Od strony technicznej gra wykorzystuje możliwości konsoli Xbox 360. Twórcy pokusili się m.in. o możliwość sterowania za pomocą kontrolera Kinect, a także obsługę rozbudowanych funkcji społecznościowych powiązanych z usługą Xbox Live.

Oprawa wizualna gry oferuje wysokiej jakości, trójwymiarową grafikę. Uwagę przykuwają przede wszystkim intensywna kolorystyka otoczenia oraz realistycznie wyglądające modele zwierząt, których sposób poruszania się, a także niektóre zachowania odpowiadają autentycznym wzorcom.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Zoo Tycoon cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Zoo Tycoon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Zoo Tycoon Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
XONE
X360