Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:14

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Zoo Tycoon na nowych materiałach

Na targach gamescom zaprezentowano pierwszy zapis rozgrywki z nowej odsłony strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Ponadto firma Microsoft udostępniła dużo świeżych obrazków z gry.

Twórcy umożliwią graczom interakcję ze zwierzętami

Koncern Microsoft opublikował świeże materiały z zapowiedzianej podczas tegorocznych targów gamescom nowej edycji Zoo Tycoon, dość rozpoznawalnej serii strategii ekonomicznych. Prócz wysypu nowych obrazków możemy przyjrzeć się rozgrywce. W newsie są tylko przykładowe grafiki – wszystkie zamieściliśmy w naszej galerii.

W gameplayu przedstawiono zarówno rozgrywkę z perspektywy opiekuna zwierząt (kamera zza pleców) w tytułowym zoo, jak i z widoku „strategicznego”. W tym pierwszym można podziwiać zbudowane obiekty oraz rozpocząć interakcję z NPC-ami i zwierzętami (karmić je czy bawić się z nimi), które rozpoznają nawet twarz i głos gracza dzięki wykorzystaniu Kinecta. Z kolei w tym drugim zajmiemy się przede wszystkim rozbudową swojego zoo i dbaniem o nie.

Zoo Tycoon to remake pierwowzoru z 2001 roku stworzonego przez studio Blue Fang

Pomimo słabej jakości filmiku trzeba przyznać, że graficznie gra wypada naprawdę dobrze, co potwierdzają również udostępnione screeny. Warto jeszcze nadmienić, że w wersji na Xboksa One będziemy mogli zarządzać zoo razem z maksymalnie trzema innymi graczami w rozgrywce sieciowej. Co więcej, twórcy położą nacisk na komunikację i interakcję ze społecznością Zoo Tycoon – wymienimy się nie tylko spostrzeżeniami z osobami z całego świata, ale również sprzedamy im lub zakupimy od nich kolejne zwierzęta do naszego wirtualnego zoo.

Nowa odsłona Zoo Tycoon pojawi się tylko na konsolach firmy Microsoft

Nowe Zoo Tycoon to remake oryginału z 2001 roku, którym zajmuje się studio Frontier Developments (serie Frontier i RollerCoaster Tycoon). Tytuł jest tworzony wyłącznie z myślą o konsolach koncernu Microsoft – Xbox 360 i Xbox One. Niestety, nie ujawniono jeszcze daty premiery gry, ale można spodziewać się jej jeszcze w tym roku.