Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:14

autor: qjin

Zoo Tycoon na nowych materiałach

Na targach gamescom zaprezentowano pierwszy zapis rozgrywki z nowej odsłony strategii ekonomicznej Zoo Tycoon. Ponadto firma Microsoft udostępniła dużo świeżych obrazków z gry.

Twórcy umożliwią graczom interakcję ze zwierzętami - Zoo Tycoon na nowych materiałach - wiadomość - 2013-08-21
Twórcy umożliwią graczom interakcję ze zwierzętami

Koncern Microsoft opublikował świeże materiały z zapowiedzianej podczas tegorocznych targów gamescom nowej edycji Zoo Tycoon, dość rozpoznawalnej serii strategii ekonomicznych. Prócz wysypu nowych obrazków możemy przyjrzeć się rozgrywce. W newsie są tylko przykładowe grafiki – wszystkie zamieściliśmy w naszej galerii.

W gameplayu przedstawiono zarówno rozgrywkę z perspektywy opiekuna zwierząt (kamera zza pleców) w tytułowym zoo, jak i z widoku „strategicznego”. W tym pierwszym można podziwiać zbudowane obiekty oraz rozpocząć interakcję z NPC-ami i zwierzętami (karmić je czy bawić się z nimi), które rozpoznają nawet twarz i głos gracza dzięki wykorzystaniu Kinecta. Z kolei w tym drugim zajmiemy się przede wszystkim rozbudową swojego zoo i dbaniem o nie.

Zoo Tycoon to remake pierwowzoru z 2001 roku stworzonego przez studio Blue Fang - Zoo Tycoon na nowych materiałach - wiadomość - 2013-08-21
Zoo Tycoon to remake pierwowzoru z 2001 roku stworzonego przez studio Blue Fang

Pomimo słabej jakości filmiku trzeba przyznać, że graficznie gra wypada naprawdę dobrze, co potwierdzają również udostępnione screeny. Warto jeszcze nadmienić, że w wersji na Xboksa One będziemy mogli zarządzać zoo razem z maksymalnie trzema innymi graczami w rozgrywce sieciowej. Co więcej, twórcy położą nacisk na komunikację i interakcję ze społecznością Zoo Tycoon – wymienimy się nie tylko spostrzeżeniami z osobami z całego świata, ale również sprzedamy im lub zakupimy od nich kolejne zwierzęta do naszego wirtualnego zoo.

Nowa odsłona Zoo Tycoon pojawi się tylko na konsolach firmy Microsoft - Zoo Tycoon na nowych materiałach - wiadomość - 2013-08-21
Nowa odsłona Zoo Tycoon pojawi się tylko na konsolach firmy Microsoft

Nowe Zoo Tycoon to remake oryginału z 2001 roku, którym zajmuje się studio Frontier Developments (serie Frontier i RollerCoaster Tycoon). Tytuł jest tworzony wyłącznie z myślą o konsolach koncernu Microsoft – Xbox 360 i Xbox One. Niestety, nie ujawniono jeszcze daty premiery gry, ale można spodziewać się jej jeszcze w tym roku.