Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Borderlands 2 ukaże się w 2014 roku na PlayStation Vita

PlayStation Vita otrzyma w przyszłym roku roku kolejny port z konsol stacjonarnych. Tym razem przyszła pora na przenośną edycję gry Borderlands 2, która została zapowiedziana na wczorajszej konferencji firmy Sony.

Na wczorajszej konferencji firmy Sony na targach gamescom w Kolonii zapowiedziano grę Borderlands 2 w wersji na PlayStation Vita. Będzie to pierwsza odsłona niezwykle popularnego cyklu, która trafi na jakąkolwiek przenośną konsolę.

Produkcja studia Gearbox Software do tej pory ukazała się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Przygotowaniem portu na PlayStation Vita zajmie się głównie zespół Iron Galaxy Studios, odpowiedzialny za dwuwymiarową bijatykę Divekick, która wczoraj miała swoją premierę. Niestety, nie ujawniono żadnych screenów lub zwiastuna prezentującego wersję na PlayStation Vita w akcji.

Borderlands 2 zadebiutuje w 2014 roku na PlayStation Vita

Firma 2K Games zapowiada, że Borderlands 2 wykorzysta wszelkie możliwości przenośnej konsoli firmy Sony. Nie zabraknie trybu kooperacji dla maksymalnie czterech osób, pełniącego tak naprawdę kluczową rolę w tym tytule. Borderlands 2 w wersji na PlayStation Vita zadebiutuje na rynku w 2014 roku za sprawą firmy Sony Computer Entertainment. Więcej szczegółów na temat portu mamy poznać wkrótce.

Borderlands 2 to kontynuacja produkcji stanowiącej połączenie pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. Powracamy na planetę Pandora, choć tym razem badamy jej nieznane obszary wcielając się w nowych bohaterów. Twórcy zaoferowali większą różnorodność zabawy i jeszcze bardziej rozbudowany system rozgrywki. Tradycyjnie całą kampanię można ukończyć samotnie lub w trybie kooperacji maksymalnie dla czterech graczy. Tytuł od września ubiegłego roku jest dostępny na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i sprzedał się do tej pory w liczbie ponad 7 milionów egzemplarzy.