Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 12:00

autor: luckie

Sukces Borderlands 2. Take-Two wciąż na minusie

Firma Take-Two poinformowała, że Borderlands 2 przekroczył pułap 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Choć wynik finansowy za miniony kwartał przewyższył oczekiwania, korporacja nadal odnotowuje straty.

Wyniki finansowe Take-Two

Wyniki finansowe firmy Take-Two Interactive za pierwszy kwartał fiskalny 2014 roku (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2013 roku) przerosły wstępne oczekiwania. Mimo to korporacja nadal jest w dołku. Przychód Take-Two w omawianym okresie wyniósł 142,7 mln dolarów, w porównaniu z 226,1 mln przed rokiem. Ogólna strata finansowa zredukowana została do 61,9 mln ze 110,8 milionów dolarów w analogicznym okresie w roku poprzednim, podczas gdy przewidywania zakładały, że sięgnie ona aż 124,68 mln. Pełne sprawozdanie za pierwszy kwartał 2014 roku fiskalnego znajdziecie w tym miejscu.

Co zarabiało?

Borderlands 2 to jedna z najlepiej zarabiających gier Take-Two - Sukces Borderlands 2. Take-Two wciąż na minusie - wiadomość - 2013-07-31
Borderlands 2 to jedna z najlepiej zarabiających gier Take-Two

Wydane we wrześniu ubiegłego roku Borderlands 2 do tej pory zostało kupione ponad 7 milionów razy i jest na dobrej drodze, by stać się najlepiej sprzedającą się grą firmy 2K Games. Około 52% dochodów Take-Two pochodziło z dystrybucji cyfrowej – o 128% więcej niż rok temu. Spory udział miała w tym sprzedaż dodatków DLC i przepustek Season Pass do Borderlands 2.

Oprócz Borderlands 2 od kwietnia do czerwca 2013 roku największe zyski dla Take-Two przyniosły NBA 2K13, Grand Theft Auto IV (25 mln sprzedanych kopii do tej pory) i BioShock: Infinite. Trzeci Bioshock, wydany pod koniec marca bieżącego roku, znalazł już ponad 4 miliony nabywców.

  1. Grand Theft Auto IV sprzedało się w ilości ponad 25 mln egzemplarzy
  2. BioShock: Infinite sprzedało się w nakładzie ponad 4 mln sztuk

Prognoza na przyszłość

Take-Two pokłada duże nadzieje w GTA V - Sukces Borderlands 2. Take-Two wciąż na minusie - wiadomość - 2013-07-31
Take-Two pokłada duże nadzieje w GTA V

Wyniki finansowe Take-Two niewątpliwie ulegną znacznej poprawie w nadchodzących miesiącach. We wrześniu wydane zostanie Grand Theft Auto V, a niedługo po nim pojawią się także NBA 2K14 i WWE 2K14. Gra studia Rockstar ma realne szanse stać się najlepiej zarabiającą produkcją firmy, choć bliskość premiery Xboksa One i PlayStation 4 może rodzić co do tego pewne wątpliwości. Według ekspertów początek nowego cyklu konsol ma spowodować spadek sprzedaży tytułów na urządzenia obecnej generacji. Mimo to, Take-Two nie traci optymizmu i przewiduje, że rok fiskalny 2014 będzie jednym z najlepszych w historii firmy.

  1. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive
  2. Oficjalna strona Borderlands 2