Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 lipca 2013, 12:40

autor: Hed

Xbox One z systemem Smart Match – Microsoft o systemie wyszukiwania partnerów do gry

Microsoft przybliżył szczegóły i założenia systemu Smart Match, który zajmie się szukaniem partnerów do gry na Xboksie One. Rozwiązanie będzie działało w tle, dzięki czemu podczas jego pracy skorzystamy z innych funkcji konsoli.

Microsoft opisał system Smart Match, który wyszuka partnerów do gry na Xboksie One. - Xbox One z systemem Smart Match – Microsoft o systemie wyszukiwania partnerów do gry - wiadomość - 2013-07-31
Microsoft opisał system Smart Match, który wyszuka partnerów do gry na Xboksie One.
Smart Match:
  • Smart Match to system wyszukiwania partnerów do gry na Xboksie One
  • Rozwiązanie weźmie pod uwagę takie czynniki, jak umiejętności, język czy reputacja
  • System będzie działał w tle, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z innych funkcji konsoli

Firma Microsoft przybliżyła możliwości i zasadę działania Smart Match, czyli systemu, który będzie odpowiadał za wyszukiwanie współgraczy do gry na konsoli Xbox One. Zdaniem producenta, w imieniu którego wypowiedział się Mike Lavin z Xbox LIVE, to nowe rozwiązanie spełni trzy podstawowe funkcje: pozwoli znaleźć „doskonałych graczy do doskonałej gry”, oszczędzi czas użytkownika i poinformuje, kiedy dana produkcja będzie gotowa do działania.

Smart Match, jak czytamy na oficjalnej stronie Xboksa, został zaprojektowany z myślą o następnej generacji grania, więc korzysta z „zaawansowanych algorytmów, dobierających graczy na podstawie ich umiejętności, języka oraz reputacji”. Microsoft przekonuje, że rozwiązanie jest szybsze i sprytniejsze. Smart Match będzie też wykraczał poza pomysły z Xboksa 360, bo weźmie pod uwagę nie tylko ludzi, których znamy. Poza tym, Xbox LIVE pozwoli dzielić się statystykami.

Smart Match będzie działał w tle. - Xbox One z systemem Smart Match – Microsoft o systemie wyszukiwania partnerów do gry - wiadomość - 2013-07-31
Smart Match będzie działał w tle.

Jak będą wyszukiwane gry? System będzie działał w tle i dobierał partnerów na bazie wymienionych czynników, w tym reputacji, której zasady zostaną opisane jeszcze w tym tygodniu. W czasie, kiedy konsola szykuje rozgrywkę będziemy mogli korzystać z innych funkcji – w przypadku cyfrowych gier nawet grać w inny tytuł. Co więcej, jeden gracz będzie mógł w ten sposób przygotować mecz dla całej drużyny. Xbox One automatycznie poinformuje zainteresowanych, kiedy gra będzie gotowa.

  1. Opis Smart Match na stronie Xbox.com

Xbox One to nowa konsola firmy Microsoft, która została zaprezentowana w maju tego roku. Sprzęt wyposażony w ośmiordzeniowy procesor, 8 GB pamięci i kartę grafiki firmy AMD otrzyma takie gry, jak Forza Motorsport 5, Ryse, Project Spark, czy Dead Rising 3. Początkowo platforma miała wymagać stałego połączenia z Internetem, ale Microsoft zrezygnował z tego pomysłu. Xbox One zadebiutuje w wybranych regionach pod koniec roku. Polska data premiery nastąpi w późniejszym terminie.