Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 13:17

autor: Hed

Company of Heroes 2 z niezłym wynikiem – 380 tysięcy sprzedanych sztuk

Company of Heroes 2 zostało kupione 380 tysięcy razy w pierwszym tygodniu od premiery, ujawniła firma Sega w raporcie finansowym. To bardzo dobry wynik jak na strategię.

Company of Heroes 2 sprzedaje się nieźle. - Company of Heroes 2 z niezłym wynikiem – 380 tysięcy sprzedanych sztuk - wiadomość - 2013-07-31
Company of Heroes 2 sprzedaje się nieźle.

Firma Sega sprzedała 380 tysięcy egzemplarzy pudełkowej wersji gry Company of Heroes 2 w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Liczba została ujawniona w raporcie finansowym grupy Sega-Sammy, który podsumowuje wyniki finansowe z minionego roku fiskalnego i przedstawia plany na nadchodzące miesiące. Rezultat może nie jest oszałamiający, ale pokazuje, że produkcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać hitem.

Premiera Company of Heroes 2 odbyła się 26 czerwca po paru miesiącach testów, w których zresztą wzięli udział gracze. Grze udało się wyprzedzić między innymi komiksową produkcję Deadpool i wskoczyć na miejsce pierwsze najlepiej sprzedających się tytułów na Steamie. Druga część serii pojawiła się również na liście najpopularniejszych gier w Wielkiej Brytanii z końca czerwca. Niedawne zestawienie Top Empik pokazało, że Company of Heroes 2 ma wielu fanów w Polsce.

Warto zaznaczyć, że w raporcie firmy Sega Company of Heroes 2 znajduje się w tabelce zestawiającej najważniejsze tytuły w wersji pudełkowej. To oznacza, że do wyniku 380 tysięcy sprzedanych egzemplarzy powinniśmy dodać jeszcze sprzedaż cyfrową, która, jak widać po liście top gier ze Steama, mogła być wysoka. Tak czy inaczej, popularność serii cieszy, bo jej losy były burzliwe – pamiętamy, że studio Relic zmieniło właściciela z THQ na Segę.

  1. Recenzja gry Company of Heroes 2 - Kompania braci na froncie wschodnim

Company of Heroes 2 to druga odsłona serii strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Produkcja pokazuje wydarzenia z Frontu Wschodniego II wojny światowej z perspektywy Armii Czerwonej. Studio Relic Entertainment przeniosło mechanizmy znane z pierwszej części swojej gry i wzbogaciło je o nowe elementy, w tym wpływ warunków atmosferycznych na sytuację żołnierzy oraz sprzętu. Tematyka i zawartość gry spotkała się z krytyką użytkowników z Rosji. Z innych wieści warto dodać, że w tym tygodniu Company of Heroes 2 otrzymało łatkę z poprawkami i mapą Langres.