Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Ryse: Son of Rome (PC)
OkładkaRyse: Son of Rome (PC)

Ryse: Son of Rome

Stworzona przez studio Crytek dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Prezentowana głównie w formie retrospekcji fabuła przenosi gracza do starożytnego Rzymu w okresie jego schyłku.

Akcji | TPP | Kinect | starożytność | Xbox SmartGlass | starożytny Rzym | Game Pass

Ryse: Son of Rome Premiera

22lis2013

XONE

10paź2014

PC

producent: Crytek wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Ryse: Son of Rome to dynamiczna gra akcji, której historia osadzona została w czasach starożytnego Rzymu. Producentem tytułu jest niemiecka firma Crytek, mająca w dorobku m.in. dwie części cyklu pierwszoosobowych strzelanin Crysis. Produkcja jest portem konsolowej wersji, która została wydana w listopadzie 2013 roku jako tytuł startowy konsoli Xbox One. Warto dodać, że pierwsze informacje o Ryse pojawiły się w 2011 roku. Według opublikowanych wówczas planów dewelopera, gra miała ukazać się na konsoli Xbox 360 i korzystać wyłącznie z kontrolera ruchu Kinect.

W trakcie zabawy wcielamy się w rolę Mariusa Titusa, rzymskiego centuriona poszukującego zemsty za śmierć swoich bliskich, który poza przedzieraniem się przez kolejne zastępy wrogów, musi dowodzić również podległymi mu żołnierzami. Walka polega głównie na wciskaniu odpowiednich kombinacji klawiszy, co przekłada się na wyprowadzanie przez Titusa efektownych kombinacji ciosów.

W trakcie rozgrywki możemy wydawać polecenia podwładnym (m.in. rozkazy rzutu pilum, strzelania z łuku lub blokowania ataków przeciwników). Na ekranie może znajdować się w tym samym momencie do stu postaci, każda kontrolowana przez przyporządkowane jej indywidualne AI.

W Ryse: Son of Rome dostępny jest również kooperacyjny tryb wieloosobowy. Można w nim walczyć wraz z przyjaciółmi na terenie rzymskiego Koloseum, wcielając się w rolę gladiatorów i pokonując kolejne fale wrogów.

Pecetowa wersja Ryse: Son of Rome posiada wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC, a także zwartość, która była dostępna jedynie w limitowanej edycji tytułu. Jest to, między innymi, nowa broń, skórki dla postaci, kilkanaście map single i multiplayer oraz survivalowy tryb rozgrywki. Najciekawsze nowości wiążą się jednak z oprawą graficzną. Tytuł korzysta z najnowszej wersji silnika CryEngine i wyciska siódme poty z nawet najpotężniejszych konfiguracji sprzętowych. Ryse oferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz zaawansowanych efektów graficznych, które z oczywistych względów nie były dostępne na Xboksie.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1847 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 422 głosów czytelników.

Ryse: Son of Rome cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ryse: Son of Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Ryse: Son of Rome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660Ti lub lepsza)
  • 26 GB HDD
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8 64-bit
XONE
PC