Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2014, 10:40

autor: Kamil Zwijacz

Ryse: Son of Rome - obejrzyj rozgrywkę z PC-towej wersji

W serwisie YouTube pojawiło się 45-minutowe nagranie z rozgrywką z PC-towej wersji gry Ryse: Son of Rome. Dzięki niemu możemy sprawdzić jak konwersja xboksowego tytułu radzi sobie na mocnym komputerze.

Jeden z użytkowników serwisu YouTube otrzymał dostęp do PC-towej wersji gry Ryse: Son of Rome, przeznaczonej do zapowiedzi. O ile wiele funkcji w udostępnionym buildzie jest zablokowanych, samo nagranie nie jest najlepszej jakości, plus tytuł nie został odpalony w najwyższych ustawieniach (niska jakość tekstur, wyłączony supersampling – reszta na high w 1080p), to i tak pozwala nam to mniej więcej zapoznać się z jakością produkcji. Warto jeszcze przypomnieć zalecane wymagania. Crytek, deweloper Ryse: Son of Rome, podaje w nich procesor i5 3.3 GHz, 8 GB RAM-u oraz kartę grafiki GeForce GTX 660Ti. Natomiast YouTuber w opisie nagrania stwierdził, że gra została uruchomiona na sprzęcie z procesorem Intel Core i7 2600 3.4 GHZ, 12 GB RAM-u oraz GeForcem GTX 690.

Przypominam także, że PC-towa wersja, przy odpowiednio wypasionym komputerze, pozwoli także na ustawienie rozdzielczości 4K, a poza tym zawierać ma szereg usprawnień graficznych w stosunku do konsolowego wydania. Informowaliśmy o nich wczoraj, więc po szczegóły odsyłam do tej wiadomości, ale pisząc w skrócie komputerowcy mogą liczyć na wyższy poziom szczegółów, ulepszone SSDO, SMAA T1x, lepszą jakość tekstur itd.

Marius Titus wkrótce rozpocznie walkę o pieniądze PC-towych graczy. - Ryse: Son of Rome - obejrzyj rozgrywkę z PC-towej wersji - wiadomość - 2014-09-19
Marius Titus wkrótce rozpocznie walkę o pieniądze PC-towych graczy.

Oprócz usprawnień w oprawie graficznej, komputerowe Ryse: Son of Rome oferować ma również wszystkie wydane wcześniej dodatki oraz elementy dostępne wcześniej tylko w limitowanej edycji. Przed zainwestowaniem pieniędzy koniecznie zapoznajcie się jednak z naszą recenzją xboksowej wersji, gdyż projekt studia Crytek może i jest super śliczny, ale niekoniecznie super grywalny. Produkcja zadebiutuje 10 października.

Ryse: Son of Rome to gra akcji stworzona przez studio Crytek. Tytuł pierwotnie ukazał się 22 listopada na konsoli Xbox One. Akcja produkcji rozgrywa się w starożytnym Rzymie, a gracz wciela się w Mariusa Titusa - rzymskiego centuriona pragnącego zemścić się na oprawcach, którzy zabili jego rodzinę.