Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2014, 10:58

Pierwszy gameplay z Hellraid na silniku Chrome Engine 6

Firma Techland opublikowała 20-minutowy zapis rozgrywki z nadchodzącego pierwszoosobowego slashera o tytule Hellraid. Jest to pierwszy oficjalny materiał wideo prezentujący grę w akcji po zmianie napędzającego ją silnika na Chrome Engine 6.

Hellraid w skrócie:
  • Producent: Techland
  • Wydawca: Techland
  • Gatunek: RPG akcji z widokiem FPP w realiach fantasy
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015 (wczesny dostęp przed końcem 2014)

16 września firma Techland zorganizowała livestream, mający na celu zademonstrowanie rozgrywki w grze Hellraid w wersji alfa. Na szczęście osoby, które nie wiedziały o tym wydarzeniu lub nie zdołały znaleźć się przed komputerem w odpowiednim czasie, nie muszą pluć sobie w brodę, bowiem deweloper uwiecznił gameplay i opublikował go wczoraj w serwisie YouTube (film możecie zobaczyć powyżej). Nagranie trwa nieco ponad 20 minut i jest o tyle interesujące, że stanowi pierwszy oficjalny materiał wideo, który pokazuje Hellraid po przesiadce na nowy silnik graficzny, Chrome Engine 6 (zmianę wysłużonej „piątki” na „szóstkę” zapowiadano w kwietniu, informując przy okazji o przetasowaniu w docelowych platformach sprzętowych produkcji i przesuniięciu terminu jej premiery na przyszły rok).

Przesiadka na Chrome Engine 6 wyszła Hellraidowi zdecydowanie na zdrowie – mamy kolejną piękną grę rodem z Polski. - Hellraid – 20-minutowy gameplay na silniku Chrome Engine 6 - wiadomość - 2014-09-19
Przesiadka na Chrome Engine 6 wyszła Hellraidowi zdecydowanie na zdrowie – mamy kolejną piękną grę rodem z Polski.

Omawiany film przedstawia początkowy fragment zabawy, razem z fabularnym intrem – na świat wypełzają spod ziemi demony, a główny bohater, żołnierz Ayden, opuszcza swój posterunek, by upewnić się, że jego siostra Maerwynn, mieszkająca w poblskiej wiosce, jest cała i zdrowa. Tak rozpoczyna się oczywiście droga do piekła, na której bohaterowi przyjdzie zanihilować niezliczone zastępy potworów i zebrać tonę przedmiotów (jak na hack’n’slasha przystało).

Na koniec przypomnijmy, że Hellraid zadebiutuje w niesprecyzowanym bliżej okresie przyszłego roku, jednak zanim to nastąpi, pecetowcy, którzy z utęsknieniem wypatrują tej gry, będą mogli wypróbować dzieło Techlandu za pośrednictwem usługi Steam Early Access (trafi ono na tę platformę przed końcem 2014 roku). Pierwszoosobowy slasher znad Odry powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.