Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Hellraid (PC)
OkładkaHellraid (PC)

Hellraid

Project Hell

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji hack'n'slash, stworzona przez studio Techland (Dead Island, Call of Juarez: Gunslinger, nail'd i inne).

Akcji | FPP | fantasy | elementy RPG | polskie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellraid Premiera

anulowana

PC PS4 XONE

producent: Techland wydawca: Techland wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Hellraid to zręcznościowa siekanka fantasy, w której akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Grę wyprodukowało polskie studio deweloperskie Techland.

Akcja gry toczy się w mrocznym uniwersum fantasy, stojącym na skraju zagłady z powodu inwazji siły ciemności. Opowieść zaczyna się gdy pewien mag przywołując demony mające wzmocnić armię Króla Północy popełnia błąd, w wyniku którego sprowadzone monstra obracają się przeciwko swojemu panu. Co gorsza, bestie same zaczynają otwierać kolejne portale, sprowadzając do świata swoich pobratymców. Uratować krainę może tylko czterech bohaterów, którzy za pomocą miecza i magii postanawiają rozprawić się z złem. Autorzy postawili na bardzo poważne klimaty. Nie znajdziemy więc tutaj żadnych jednorożców czy wróżek.

Hellraid pozwala na samotną zabawę, ale nastawiony jest przede wszystkim na kooperację do czterech graczy jednocześnie. Sercem gry jest rozbudowany system walki. Do naszej dyspozycji oddano szereg różnorodnych technik ofensywnych i obronnych oraz zaklęć bojowych, a same starcia są szybkie i bardzo brutalne. W trakcie przygód musimy pojedynkować się z masą różnorodnych potworów, a od czasu do czasu czeka nas również spotkanie z olbrzymimi bossami. Bohaterowie mogą korzystać z umiejętności przeznaczonych zarówno do masowej eksterminacji wrogów, jak i wspomagania pozostałych towarzyszy.

Rozgrywkę wzbogacają elementy RPG. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które umożliwiają awansowanie na kolejne poziomy doświadczenia i rozwój bohatera. W Hellraid nie znajdziemy klas postaci, natomiast w zamian za to autorzy udostępnili nam progres bazujący na drzewkach umiejętności, w ramach których dostępne są zarówno zdolności pasywne, jak i aktywne. W związku z tym nic nie ogranicza nas w kreacji swojego własnego, unikalnego herosa.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hellraid: 18+

Hellraid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
XONE
PS4