Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2015, 12:02

Hellraid - prace mogą zostać wznowione jeszcze w tym roku

Studio Techland zapewniło, że nie ma zamiaru porzucać projektu Hellraid i prace nad nim mogą zostać wznowione jeszcze w tym roku. Ponadto autorzy mają ochotę na powrót do serii Call of Juarez.

Prace nad Hellraid mogą zostać wznowione jesienią tego roku. - Hellraid - prace mogą zostać wznowione jeszcze w tym roku - wiadomość - 2015-06-02
Prace nad Hellraid mogą zostać wznowione jesienią tego roku.

Niecałe dwa tygodnie temu studio Techland poinformowało o zawieszeniu prac nad Hellraid. Większość tego typu decyzji prowadzi potem do cichego skasowania projektu, ale prezes firmy Paweł Marchewka postanowił uspokoić fanów, że taki los nie spotka tej gry. W rozmowie z serwisem Eurogamer zapewnił, że zespół może wskrzesić tę produkcję jeszcze w tym roku.

Wielki sukces Dying Light sprawił, że studio chce się obecnie skoncentrować na rozwijaniu tej gry. Produkcja ostatniego z zaplanowanych dodatków prawdopodobnie dobiegnie końca w trzecim kwartale tego roku i wtedy Techland będzie mógł wznowić prace nad Hellraid. Oczywiście, jednym z powodów zawieszenia produkcji była niezadowalająca jakość, więc twórcy zamierzają wprowadzić duże zmiany. Dla firmy nie jest to nic nowego. Paweł Marchewka przyznał, że podobny cykl przeszła większości z opracowanych przez ten zespół tytułów, wliczając w to Dying Light. Obwieszczenie zawieszenia prac nad Hellraid miało głównie przygotować fanów na dłuższe oczekiwanie na premierę oraz sprawić, że nie będą oni oczekiwali żadnych nowych informacji oraz materiałów podczas tegorocznej edycji targów Gamescom.

Call of Juarez: Gunslinger był mniejszym projektem przeznaczonym do dystrybucji elektronicznej i podobnie ma prezentować się także kolejna odsłona serii. - Hellraid - prace mogą zostać wznowione jeszcze w tym roku - wiadomość - 2015-06-02
Call of Juarez: Gunslinger był mniejszym projektem przeznaczonym do dystrybucji elektronicznej i podobnie ma prezentować się także kolejna odsłona serii.

Jeśli chodzi o inne plany, to studio chce w bliżej nieokreślonej przyszłości powrócić do serii Call of Juarez. Jej reputacja została mocno nadszarpnięta przez Call of Juarez: The Cartel i prezes Techlandu otwarcie przyznaje, że opracowanie tej gry było porażką. Cykl odzyskał jednak dobre imię dzięki Call of Juarez: Gunslinger, które powróciło do klimatów i rozwiązań z pierwszych dwóch odsłon. Była to jednocześnie mniejsza produkcja, sprzedawana w ramach dystrybucji elektronicznej. Ten eksperyment okazał się sukcesem i w przyszłości kolejna część prawdopodobnie również będzie tego typu projektem. Warto dodać, że marka jest współwłasnością Techlandu i firmy Ubisoft, więc oba podmioty muszą razem ustalić dogodny moment na powrót Call of Juarez na rynek.

Ponadto twórcy zaczęli już myśleć o tym, co mogłoby się znaleźć w Dying Light. Studio pracuje także nad kilkoma innymi projektami i część z nich powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych.

  1. Techland – oficjalna strona firmy