Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2020, 18:55

Hellraid wraca jako DLC do Dying Light

Firma Techland zapowiedziała nowe DLC do Dying Light. Dodatek skorzysta z dorobku gry Hellraid, czyli niewydanego slashera polskiego dewelopera.

Hellraid wraca jako DLC do Dying Light - ilustracja #1
Hellraid dostanie drugie życie – jako dodatek do gry akcji Techlandu.

Studio Techland zapowiedziało nowe DLC do gry Dying Light. Już samo to może dziwić, zważywszy na wiek produkcji oraz jej dawno zapowiedzianą kontynuację. Jednak o wiele bardziej zaskakująca jest zawartość dodatku. Dying Light: Hellraid da nam namiastkę niedokończonego slashera Techlandu o tym samym tytule. Obejmie to katakumby, w których znajdziemy wrogów z piekła rodem oraz nowe uzbrojenie. Nie zdradzono wiele więcej, ale rozszerzenie można już dodawać do list życzeń na Steamie. Zapowiedzi towarzyszy też krótki zwiastun.

O Hellraid ostatnio słyszeliśmy niecałe pół roku po premierze Dying Light. Project Hell (bo taki był roboczy tytuł produkcji) po raz pierwszy zapowiedziano w 2012 roku. W ciągu roku ujawniono ostateczną nazwę gry, wymagania sprzętowe i sporo na temat rozgrywki. Niestety, po pierwszym opóźnieniu przyszło kolejne, a w połowie 2015 roku potwierdzono wstrzymanie prac nad Hellraid. Co prawda Techland zapewniał, że nie zamierza porzucać gry, ale po ponad czterech latach nikt chyba nie miał złudzeń co do przyszłości projektu. Jednak najwyraźniej polski deweloper rzeczywiście nie zapomniał o produkcji.

Nasuwa się pytanie: jak wiele ze skasowanego Hellraid zobaczymy w nadchodzącym dodatku? Trudno powiedzieć na podstawie skromnego teasera. Skorzystanie z logo tamtej produkcji na grafice promocyjnej rozszerzenia może sugerować, że Techland chce zmieścić w tym DLC jak najwięcej z oryginalnej gry. To jednak tylko spekulacje. Na razie potwierdzono jedynie możliwość zabawy w trybie kooperacji, a na Steamie udostępniono pojedynczy screen. Czekamy na więcej informacji. Dying Light: Hellraid zadebiutuje latem na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.