Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4XSXXONE
Okładka Dying Light 2 (PC)

Dying Light 2

Kontynuacja gry akcji FPP z otwartym światem autorstwa polskiego studia Techland, w której eksplorujemy miasto zniszczone przez wirus zmieniający ludzi w zombie. Dying Light 2 odróżnia się od poprzednika większym naciskiem na elementy RPG, z wyborami moralnymi na czele.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | polskie | kooperacja | parkour | Find Your Next Game

Okładka Dying Light 2 (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dying Light 2 to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, w której przemierzamy miasto opanowane przez zombie. Produkcja jest kontynuacją hitowego Dying Light z 2015 roku. Znajdziemy w niej zarówno fabularny tryb jednoosobowy, jak i multiplayer. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio Techland, poza Dying Light znane m.in. z Dead Island czy strzelanek z serii Call of Juarez.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat drugiej części Dying Light znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Dying Light 2. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Akcja Dying Light 2 toczy się 15 lat po zakończeniu pierwszej części, w zupełnie innym miejscu – nieznanej z nazwy europejskiej metropolii. Ogólny zarys fabuły prezentuje się podobnie. To opowieść o ludzkiej społeczności, która stara się przetrwać w mieście ogarniętym przez epidemię wirusa zmieniającego ludzi w zombie – przy czym nieumarli stają się znacznie groźniejsi wraz z nadejściem zmroku.

Co ważne, twórcy tym razem postanowili nie opowiadać jednej głównej historii – zamiast tego postawiono na tzw. narracyjną piaskownicę, w ramach której z różnych wydarzeń, kształtowanych przez podejmowane wybory, budujemy swoją własną opowieść. Deweloperzy podeszli do tego elementu gry z dużą uwagą – do pracy nad nim zatrudniono m.in. prawdziwego eksperta od fabuły w grach z gatunku RPG, Chrisa Avellone’a (m.in. Planescape Torment, Fallout: New Vegas czy Star Wars: Knights of the Old Republic II).

Mechanika

W Dying Light 2 eksplorujemy rozległe miasto zajęte przez hordy zombie, a także grupy często znacznie bardziej niebezpiecznych ludzi. Świat jest czterokrotnie większy od tego znanego z pierwszej części. Tak jak poprzedniczka, produkcja ma rozbudowany system walki wręcz, umożliwiający m.in. rozczłonkowywanie przeciwników (możemy także strzelać, ale to używanie broni białej jest podstawą rozgrywki), i złożoną mechanikę rzemiosła – do tworzonej broni można dodawać kilkadziesiąt różnych efektów.

Omawiany tytuł odznacza się również bogatymi możliwościami ruchu w stylu parkour, które są uzależnione od paska wytrzymałości naszego bohatera (wszystkie działania jej wymagają – nawet zwyczajne trzymanie się krawędzi dachu). W „dwójce” znalazło się dwa razy więcej animacji związanych ze skakaniem, bieganiem i innymi karkołomnymi manewrami. Twórcy zadbali także o zagadki środowiskowe oparte o akrobacje, wymagające odpowiedniego zaplanowania trasy.

Dying Light 2 zawiera cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie i siłę wrogów – po zachodzie słońca zombie stają się znacznie bardziej niebezpieczne, warto więc zerkać na zegarek i podchodzić do eksploracji miasta z należytą ostrożnością. Ponadto studio Techland położyło duży nacisk na to, by wybory i działania gracza wpływały na stan świata gry. Deweloperzy poprawili również SI przeciwników, którzy potrafią teraz zmieniać styl walki w trakcie starcia.

Tryby gry

W Dying Light 2 możemy grać samotnie albo w towarzystwie innych graczy. Największą atrakcją gry jest tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób. Nie brakuje także tradycyjnego multiplayera opartego na rywalizacji.

Kwestie techniczne

Dying Light 2 działa w oparciu o zmodernizowaną wersję silnika Chrome Engine, nazwaną C-Engine. Tym samym gra posiada bardzo atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną – zarówno miasto, jak i modele postaci czy potworów zostały przygotowane z dużą dbałością o szczegóły, a widoki ze szczytów wysokich budynków mogą zapierać dech w piersiach. Świetne wrażenie robią również realistyczne systemy cieniowania i oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 3830 głosów czytelników.

Gry podobne do Dying Light 2

Wymagania wiekowe Dying Light 2

18+

Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!

Przed premierą 11 czerwca 2019, 21:00

Co ciekawe, takie odkrywanie kolejnych obszarów miasta ma zależeć od wielu czynników i być na porządku dziennym. Tymon Smektała stwierdził również, że przy pierwszym przechodzeniu Dying Light 2 najprawdopodobniej zobaczymy zaledwie 50% zawartości, którą deweloperzy przygotowują na premierę. Poznanie wszystkich opcji będzie wymagać wielokrotnego ukończenia gry lub… zagrania w co-opie.

PC
PS5
XSX
PS4
XONE