Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Dying Light 2 (PC)

Dying Light 2

Kontynuacja popularnej gry z otwartym światem autorstwa polskiego studia Techland, w której eksplorujemy miasto zniszczone przez wirus zmieniający ludzi w zombie.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | multiplayer | polskie | kooperacja | parkour

Okładka Dying Light 2 (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Dying Light 2 to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, w której przemierzamy miasto opanowane przez zombie. Produkcja jest kontynuacją hitowego Dying Light z 2015 roku. Znajdziemy w niej zarówno fabularny tryb jednoosobowy, jak i multiplayer. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio Techland, poza Dying Light znane m.in. z Dead Island czy strzelanek z serii Call of Juarez.

Fabuła

Akcja Dying Light 2 toczy się 15 lat po zakończeniu pierwszej części, w zupełnie innym miejscu – nieznanej z nazwy europejskiej metropolii. Ogólny zarys fabuły prezentuje się podobnie. To opowieść o ludzkiej społeczności, która stara się przetrwać w mieście ogarniętym przez epidemię wirusa zmieniającego ludzi w zombie – przy czym nieumarli stają się znacznie groźniejsi wraz z nadejściem zmroku.

Co ważne, twórcy tym razem postanowili nie opowiadać jednej głównej historii – zamiast tego postawiono na tzw. narracyjną piaskownicę, w ramach której z różnych wydarzeń, kształtowanych przez podejmowane wybory, budujemy swoją własną opowieść. Deweloperzy podeszli do tego elementu gry z dużą uwagą – do pracy nad nim zatrudniono m.in. prawdziwego eksperta od fabuły w grach z gatunku RPG, Chrisa Avellone’a (m.in. Planescape Torment, Fallout: New Vegas czy Star Wars: Knights of the Old Republic II).

Mechanika

W Dying Light 2 eksplorujemy rozległe miasto zajęte przez hordy zombie, a także grupy często znacznie bardziej niebezpiecznych ludzi. Świat jest czterokrotnie większy od tego znanego z pierwszej części. Tak jak poprzedniczka, produkcja ma rozbudowany system walki wręcz, umożliwiający m.in. rozczłonkowywanie przeciwników (możemy także strzelać, ale to używanie broni białej jest podstawą rozgrywki), i złożoną mechanikę rzemiosła – do tworzonej broni można dodawać kilkadziesiąt różnych efektów.

Omawiany tytuł odznacza się również bogatymi możliwościami ruchu w stylu parkour, które są uzależnione od paska wytrzymałości naszego bohatera (wszystkie działania jej wymagają – nawet zwyczajne trzymanie się krawędzi dachu). W „dwójce” znalazło się dwa razy więcej animacji związanych ze skakaniem, bieganiem i innymi karkołomnymi manewrami. Twórcy zadbali także o zagadki środowiskowe oparte o akrobacje, wymagające odpowiedniego zaplanowania trasy.

Dying Light 2 zawiera cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie i siłę wrogów – po zachodzie słońca zombie stają się znacznie bardziej niebezpieczne, warto więc zerkać na zegarek i podchodzić do eksploracji miasta z należytą ostrożnością. Ponadto studio Techland położyło duży nacisk na to, by wybory i działania gracza wpływały na stan świata gry. Deweloperzy poprawili również SI przeciwników, którzy potrafią teraz zmieniać styl walki w trakcie starcia.

Tryby gry

W Dying Light 2 możemy grać samotnie albo w towarzystwie innych graczy. Największą atrakcją gry jest tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób. Nie brakuje także tradycyjnego multiplayera opartego na rywalizacji.

Kwestie techniczne

Dying Light 2 działa w oparciu o zmodernizowaną wersję silnika Chrome Engine, nazwaną C-Engine. Tym samym gra posiada bardzo atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną – zarówno miasto, jak i modele postaci czy potworów zostały przygotowane z dużą dbałością o szczegóły, a widoki ze szczytów wysokich budynków mogą zapierać dech w piersiach. Świetne wrażenie robią również realistyczne systemy cieniowania i oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 1442 głosów czytelników.

Gry podobne do Dying Light 2

Wymagania wiekowe Dying Light 2

18+

Wszystko o Dying Light 2 (fabuła, rozgrywka, trailer)
Wszystko o Dying Light 2 (fabuła, rozgrywka, trailer)

wiadomość29 sierpnia 2018

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Dying Light 2. Mowa o opracowanej przez polską firmę Techland grze akcji z otwartym światem, będącej kontynuacją hitu z 2015 roku. Tytuł zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One i nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

Gameplay z Dying Light Bad Blood i nowe fakty o Dying Light 2
Gameplay z Dying Light Bad Blood i nowe fakty o Dying Light 2

wiadomość23 sierpnia 2018

Dzięki targom gamescom możemy obejrzeć nowy gameplay z Dying Light: Bad Blood. Ponadto studio Techland zdradziło, że w Dying Light 2 znajdziemy pojazdy oraz rozbudowane opcje sieciowe.

Dying Light 2 pojawi się na GRYOffline 2018
Dying Light 2 pojawi się na GRYOffline 2018

wiadomość17 lipca 2018

Podczas imprezy GRYOffline 2018 odbędzie się prezentacja Dying Light 2, czyli kontynuacji popularnej polskiej gry o zombiakach. Poprowadzi ją Adrian Ciszewski, szef zespołu kreatywnego w studiu Techland.

Engine, świat i fabuła Dying Light 2 – wywiad z Tymonem Smektałą ze studia Techland
Engine, świat i fabuła Dying Light 2 – wywiad z Tymonem Smektałą ze studia Techland

wiadomość9 lipca 2018

Redaktorzy serwisu Digital Foundry przeprowadzili wywiad z Tymonem Smektałą ze studia Techland. Pytania dotyczyły głównie nowego silnika napędzającego Dying Light 2, ale przy okazji pojawiło się także kilka innych wątków.

Zapowiedź i gameplay z Dying Light 2
Zapowiedź i gameplay z Dying Light 2

wiadomość10 czerwca 2018

Plotki się potwierdziły i na konferencji firmy Microsoft doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Dying Light 2 od rodzimego studia Techland. Zaprezentowano też krótkie demo prezentujące mnogość wyborów w grze. Co ciekawe, w produkcji uczestniczy sławny Chris Avellone.

PC
PS4
XONE