Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 20:24

autor: Ender

Hellraid – premiera przeniesiona na 2014 rok

Twórcy Hellraid, pierwszoosobowego kooperacyjnego cRPG, ogłosili, że przenoszą premierę tytułu na przyszły rok, nie podając nawet przybliżonej daty debiutu gry. Powodem decyzji jest chęć dalszego dopracowania Hellraid oraz wprowadzenia nowych opcji i elementów rozgrywki.

Dodatkowy czas twórcy poświęcą między innymi na udoskonalenie systemu magii - Hellraid – premiera przeniesiona na 2014 rok - wiadomość - 2013-10-30
Dodatkowy czas twórcy poświęcą między innymi na udoskonalenie systemu magii

Hellraid to potencjalnie jedna z ciekawszych propozycji dla miłośników gier cRPG. Tytuł przygotowywany przez twórców z polskiego studia Techland, powstaje na bazie serii Dead Island i ma z nią wiele wspólnego. Podobnie jak przedstawiciele tego cyklu, będzie grą z perspektywy pierwszej osoby, która skupi się na kooperacyjnej drużynowej zabawie - jednak tym razem zamiast zombie walczymy ze stworami z bestiariusza fantasy.

Hellraid miało ukazać się pod koniec listopada, na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Dziś, na oficjalnym blogu twórcy ogłosili jednak, że przenoszą debiut gry na przyszły rok, ostrożnie nie podając przy tym już nawet przybliżonej daty.

Powodów tej a nie innej decyzji było kilka. Podstawowym, według producenta gry Marcina Kruczkiewicza, jest chęć dodatkowego dopracowania poszczególnych elementów tytułu. Gdyby trafił on teraz do dystrybucji, twórcy są przekonani, że nie sprostałby ich aspiracjom oraz wysuwanym przez nich obietnicom. Dodatkowy czas pozwoli wprowadzić nowe opcje oraz tryby rozgrywki, których ukończenie stało wcześniej pod znakiem zapytania.

Kolejnym przyczynkiem do zmiany terminu były przeprowadzone wewnętrzne testy rozgrywki. Gracze przekazali studiu wiele istotnych uwag, które zostaną wzięte pod uwagę. Autorzy zapewniają, że dzięki nim postanowili chociażby zmodyfikować system magii, dodając nowe czary oraz efekty ich działania. Kruczkiewicz zapewnia, że informacje o postępach prac nadal będą publikowane na oficjalnej stronie internetowej oraz w sieciach społecznościowych.

  1. Hellraid – wszystko co wiemy na temat najnowszej produkcji Techlandu
  2. Oficjalna strona internetowa gry Hellraid
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.