Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONE
Okładka Forza Motorsport 5 (XONE)
OkładkaForza Motorsport 5 (XONE)

Forza Motorsport 5 XONE

Piąta odsłona popularnego cyklu symulacji wyścigów samochodowych. Tytuł wyprodukowany został przez należące do koncernu Microsoft studio Turn 10. Podobnie jak wcześniejsze gry z serii, Forza Motorsport 5 pozwala graczom spróbować swoich sił za kierownicą superszybkich samochodów.

Wyścigi | samochodowe | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Forza Motorsport 5 Premiera XONE

22listopada2013

pudełko PL

5września2014

producent: Turn 10 Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Forza Motorsport 5

Need for Speed Rivals

Forza Horizon 2

The Crew

Forza Motorsport 5 jest kolejną częścią najpopularniejszej serii gier wyścigowych na konsole marki Xbox. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon tej samochodowej sagi, tak i tym razem za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Turn 10.

„Piątka” po raz kolejny przenosi nas w świat szybkich wozów ścigających się na malowniczo położonych trasach. Charakter rozgrywki pozostał niezmienny - to nadal produkcja o stricte symulacyjnym modelu jazdy, wymagająca od gracza sporych umiejętności w zakresie kierowania samochodem. Tym razem wśród setek dostępnych modeli po raz pierwszy znajdziemy pojazdy znane z amerykańskiej serii IndyCar oraz dwa bolidy z klasycznej Formuły 1.

Forza Motorsport 5, podobnie jak konkurencyjne tytuły, również stawia na integrację z trybem multiplayer oraz aspekty społecznościowe - jedną z najważniejszych nowości w tej kwestii są Drivatary. To osadzone w chmurze profile użytkowników, które zdobywają doświadczenie nawet wówczas, gdy gracz nie zasiada za kierownicą wirtualnego samochodu, a jego umiejętności są określane na podstawie wcześniejszych statystyk.

Twórcy podjęli decyzję o kontynuacji współpracy z twórcami popularnego programu motoryzacyjnego „Top Gear”, dzięki czemu do piątej części serii trafił szereg nowych, fachowych komentarzy Jeremy’ego Clarksona i spółki.

Forza Motorsport 5 w pełni wykorzystuje możliwości konsoli Xbox One, czego efektem są malownicze i bogate w szczegóły projekty pokonywanych tras, jak również dopracowane modele samochodów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 689 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Forza Motorsport 5 cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Forza Motorsport 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Forza Motorsport 5 Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Kinect