Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS4XONE
Okładka The Crew (PC)

The Crew

Sandboksowa gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Ivory Tower przy współpracy z Ubisoft Reflections. The Crew to propozycja skierowana przede wszystkim do miłośników widowiskowej jazdy wirtualnymi samochodami.

Wyścigi | samochodowe | sandbox | kooperacja

Okładka The Crew (PC)

producent: Ivory Tower

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

2gru2014

PC XONE PS4 X360

The Crew to gra samochodowa z pełni otwartym światem, pozwalająca graczowi na rywalizację z innymi kierowcami na obszarze USA. Tytuł wyprodukowany został przez francuskie studio Ivory Tower, założone przez byłych pracowników Eden Games (odpowiedzialnych za serię Test Drive Unlimited) przy wsparciu ekipy deweloperskiej Ubisoft Reflections.

Jak przystało na rasową „ścigałkę”, gracze mają okazję wcielić się w role kierowców samochodów i spróbować swoich sił w emocjonujących wyścigach ulicami amerykańskich miast. Twórcy dali nam dość szeroki asortyment aut, ale głównie pod względem ich przerobionych wersji, podzielonych na pięć różnorodnych kategorii. Unikalnych modeli jest w sumie około pięćdziesięciu.

Ambicją twórców było - zgodnie z hasłem reklamowym gry - by „gracze nigdy nie ścigali się sami”. Stąd duży nacisk na obecność rozbudowanych funkcji społecznościowych, pozwalających na płynne przechodzenie pomiędzy trybem jedno- i wieloosobowym. The Crew oferuje szereg wariantów rozgrywki przewidzianych m.in. do rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej ze znajomymi, bądź losowo dobranymi graczami. Jedną z najważniejszych cech gry jest otwarty świat - twórcy zaoferowali nam blisko 5000 mil kwadratowych terenu zlokalizowanego w USA, przeznaczonego do pełnej eksploracji i wypełnionego różnorodnymi atrakcjami: czekają na nas setki misji, wyścigów i zadań. Elementem składowym tej produkcji jest również kampania fabularna oferująca około 10 godzin rozgrywki – w jej trakcie nasz bohater przemierzy całe Stany Zjednoczone, biorąc udział w licznych misjach związanych bezpośrednio z fabułą.

Jednym z elementów gry jest rozbudowany system modyfikowania samochodów. Gracze mogą wprowadzać szereg zmian nie tylko w wyglądzie nadwozia, ale także w parametrach technicznych, zapewniając pojazdowi coraz lepsze osiągi, niezbędne do dalszej rywalizacji w grze. Pomimo typowo zręcznościowej rozgrywki - twórcy postarali się o zróżnicowany model jazdy dla każdej kategorii pojazdu oraz o przystępny sposób prowadzenia dla początkujących graczy.

The Crew cechuje się dość dobrej jakości oprawą audiowizualną. Uwagę zwracają przede wszystkim starannie odwzorowane modele posiadanych samochodów oraz mocno urozmaicone otoczenie tras, na których toczą się zmagania kierowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 2971 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 2102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Crew

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Crew

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 2.5 GHz/AMD Athlon II X4 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/ Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 580/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
Recenzja gry The Crew - Test Drive Unlimited w USA
Recenzja gry The Crew - Test Drive Unlimited w USA

Recenzja 8 grudnia 2014, 16:07

Ten ogrom wyzwań wymaga odpowiednich „narzędzi”. Tutaj The Crew trochę rozczarowuje, bo dostępnych samochodów jest stosunkowo nie dużo. W wirtualnych salonach możemy nabyć raptem czterdzieści pojazdów. Dominują marki amerykańskie: Ford, Dodge, Chrysler, Chevrolet - zarówno nowe modele jak i klasyczne muscle cary. Oprócz tego kilka niemieckich standardów jak Golf, BMW M5, Mercedes SLS, SL i parę włoskich super aut: Lamborghini, LaFerrari, Pagani. Być może twórcy nie przejmowali się tak tą liczbą, bo większość samochodów możemy przerobić pod specyficzne trasy: off-road, ulice, tor wyścigowy - zyskują one wtedy trochę zmodyfikowany, podrasowany wygląd, ale nie zmienia to faktu, że to wciąż ten sam model. Warto zaznaczyć, że pomimo czysto zręcznościowego modelu jazdy, samochody różnie się prowadzą - terenówki są powolne i ociężałe, klasyczne muscle cary kapryśne w zakrętach, a auta GT przyklejone do asfaltu.

PC
XONE
PS4
X360