Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 19:25

Forza Horizon 2 - pierwszy zwiastun i data premiery

Drugą grą pokazaną na konferencji Microsoftu podczas E3 w 2014 roku jest Forza Horizon 2. Studio Turn 10 zaprezentowało zwiastun z fragmentami rozgrywki z wersji na Xboksa One. Co więcej, od dziś dostępne jest darmowe DLC do Forza Motorsport 5, wprowadzające tor Nurburgring.

Dziewiętnasta edycja targów E3 trwa od kilkudziesięciu minut, rozpoczęta konferencją firmy Microsoft. Drugą grą, jaką pokazał gigant z Redmond w Los Angeles, jest Forza Horizon 2. Co prawda nie otrzymaliśmy kilkuminutowego gameplayu z prawdziwego zdarzenia, tak jak w przypadku Call of Duty: Advanced Warfare, a "jedynie" blisko dwuminutowy zwiastun z fragmentami rozgrywki z wersji na Xboksa One, ale i tak było na co popatrzeć. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że najnowsze dzieło studia Turn 10 zaoferuje ponad 200 zróżnicowanych samochodów (sporo więcej niż poprzedniczka), a także poznaliśmy datę premiery gry - będzie miała ona miejsce 30 września tego roku. Warto też przypomnieć o implementacji dynamicznego systemu pogodowego i cyklu dobowego oraz działaniu produkcji w rozdzielczości 1080p (dotyczy wersji na Xboksa One).

Forza Horizon 2 zadebiutuje 30 września tego roku. - Forza Horizon 2 - pierwszy zwiastun i data premiery - wiadomość - 2014-06-09
Forza Horizon 2 zadebiutuje 30 września tego roku.

Co więcej, pojawienie się Dana Greenawalta z Turn 10 Studios na scenie stało się okazją do zapowiedzenia nowego DLC do gry Forza Motorsport 5. Będzie to długo wyczekiwany tor Nurburgring w różnych wariantach - w sumie około 60 mil dróg (ok. 100 kilometrów). Rozszerzenie ma być dostępne jeszcze dzisiaj i można je pobrać za darmo.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej