Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 19:12

autor: Kamil Zwijacz

Call of Duty: Advanced Warfare na kilkuminutowym gameplayu

Na konferencji firmy Microsoft podczas targów E3 opublikowano kilkuminutowy fragment rozgrywki z wyczekiwanej strzelanki FPP Call of Duty: Advanced Warfare. Materiał pozwala obejrzeć zapowiedziane wcześniej nowinki w akcji. Premiera produkcji odbędzie się 4 listopada bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz komputerach PC.

Konferencja firmy Microsoft rozpoczęła się od powyższej prezentacji gry Call of Duty: Advanced Warfare – pierwszej odsłony popularnej serii strzelanek, stworzonej przez studio Sledgehammer Games. Co znajdziecie na nagraniu? Gameplay, ukazujący większość zapowiedzianych wcześniej nowinek. W związku z tym możemy obejrzeć wykorzystanie egzoszkieletów, zwiększających możliwości bojowe żołnierzy, niecodzienne granaty, mechy i nie tylko. Rozgrywka wygląda na równie emocjonującą, jak w przypadku poprzednich odsłon i oczywiście nie brakuje w niej skryptowanych akcji. Jednocześnie jest to pierwszy materiał wideo, dzięki któremu możemy ocenić jakość oprawy graficznej, napędzanej przez stworzoną niemal od podstaw technologię, o której szerzej pisaliśmy kilka dni temu. Dodatkowo warto wspomnieć, że potwierdzono dalszą współpracę na linii Microsoft – Activision, w związku z czym dodatki do Call of Duty: Advanced Warfare ukazywać będą się najpierw na konsolach giganta z Redmond.

W Call of Duty: Advanced Warfare wcielimy się w szeregowego Mitchella, członka specjalnego oddziału militarnego, walczącego z organizacją terrorystyczną KVA. Akcja produkcji rozegra się w roku 2054. Gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz komputerach PC 4 listopada bieżącego roku.