Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360XONE
Okładka Forza Horizon 2 (X360)

Forza Horizon 2

Kontynuacja bestsellerowej gry samochodowej, stanowiącej spin-off flagowej serii ścigałek kolejnych generacji konsoli Xbox. Za jej powstanie odpowiadają wspólnie: twórcy prekursorki – studio Playground Games (wersja Xbox One) – oraz Sumo Digital (wersja Xbox 360).

Wyścigi | samochodowe | Kinect | sandbox | multiplayer | Xbox SmartGlass | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka Forza Horizon 2 (X360)

data premiery gry:

30wrz2014

X360 XONE

Forza Horizon 2 to kontynuacja gry wyścigowej, będącej spin-offem serii Forza Motorsport. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i w tej części położono nacisk na luźniejsze podejście do tematu. Wersja na konsolę Xbox 360 powstała na tym samym silniku graficznym, który napędzał pierwszą odsłonę gry, a jej opracowaniem - we współpracy z ojcami marki, zespołem Turn 10 - zajęło się studio Sumo Digital, znane dotąd głónie z Broken Sword: The Angel of Death oraz odświeżonej po latach serii wyścigowej Outrun.

Miejscem akcji – w przeciwieństwie do pierwszej Forzy Horizon – nie jest USA (stan Kolorado), lecz Europa Południowa pełna zapierających dech w piersiach widoków. Motywem przewodnim wyścigów jest ponownie festiwal muzyczno-samochodowy. Do dyspozycji gracza oddano zróżnicowany sandboksowy świat, który można przemierzać luksusowymi pojazdami takich marek, jak Lamborghini, Nissan czy Ford.

Kluczowymi zmianami w porównaniu do „jedynki” są zmienne warunki pogodowe oraz znany z Forzy Motorsport 5 system Drivatar, który kreuje sztuczną inteligencją na podstawie wyczynów graczy z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 1886 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 387 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 204,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Forza Horizon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Recenzja Forza Horizon 2 – rewelacyjny, wyścigowy sandbox nowej generacji
Recenzja Forza Horizon 2 – rewelacyjny, wyścigowy sandbox nowej generacji

Recenzja 25 września 2014, 14:59

Pomimo zmian w budowie świata nie poszły za tym żadne pomysły na urozmaicenie dostępnych aktywności. Jądrem gry jest ściganie się po zamkniętej trasie i pokonywanie kilku okrążeń oraz sprint pomiędzy ustalonymi checkpointami – pędzimy po trasie lub bezdrożach. I niewiele poza tym. W przerwie pomiędzy wyścigami wchodzimy w tryb jazdy dowolnej, który nie różni się od tego z części pierwszej. Staramy się jeździć widowiskowo, wykonywać kontrolowane uślizgi na zakrętach, przejeżdżać jak najbliżej innych pojazdów czy też niszczyć drobne elementy otoczenia. I pomimo że seria ewidentnie zapożyczyła te motywy z serii Burnout, to wciąż nie jest w stanie zapewnić dodatkowych atrakcji na miarę niedoścignionego pod tym względem Burnouta Paradise. Być może na podobne szaleństwa nie pozwala użyty silnik fizyczny, ale w zamian za te ograniczenia otrzymujemy produkt w 100% zgodny z linią marki Forza.

X360
XONE