Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONEX360
Okładka Forza Horizon 2 (XONE)
OkładkaForza Horizon 2 (XONE)

Forza Horizon 2

Kontynuacja bestsellerowej gry samochodowej, stanowiącej spin-off flagowej serii ścigałek kolejnych generacji konsoli Xbox. Za jej powstanie odpowiadają wspólnie: twórcy prekursorki – studio Playground Games (wersja Xbox One) – oraz Sumo Digital (wersja Xbox 360).

Wyścigi | samochodowe | Kinect | sandbox | Xbox SmartGlass | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forza Horizon 2 Premiera

30wrz2014

X360 XONE

Gry podobne do Forza Horizon 2

Need for Speed

Need for Speed Rivals

The Crew

Forza Horizon 2 to kontynuacja gry wyścigowej, będącej spin-offem serii Forza Motorsport. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i w tej części położono nacisk na luźniejsze podejście do tematu. Wersja na konsolę Xbox 360 powstała na tym samym silniku graficznym, który napędzał pierwszą odsłonę gry, a jej opracowaniem - we współpracy z ojcami marki, zespołem Turn 10 - zajęło się studio Sumo Digital, znane dotąd głónie z Broken Sword: The Angel of Death oraz odświeżonej po latach serii wyścigowej Outrun.

Miejscem akcji – w przeciwieństwie do pierwszej Forzy Horizon – nie jest USA (stan Kolorado), lecz Europa Południowa pełna zapierających dech w piersiach widoków. Motywem przewodnim wyścigów jest ponownie festiwal muzyczno-samochodowy. Do dyspozycji gracza oddano zróżnicowany sandboksowy świat, który można przemierzać luksusowymi pojazdami takich marek, jak Lamborghini, Nissan czy Ford.

Kluczowymi zmianami w porównaniu do „jedynki” są zmienne warunki pogodowe oraz znany z Forzy Motorsport 5 system Drivatar, który kreuje sztuczną inteligencją na podstawie wyczynów graczy z całego świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1932 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 387 głosów czytelników.

Forza Horizon 2 cena w dniu premiery: 254,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Forza Horizon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
XONE