Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 19:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Forza Motorsport 6, Forza Horizon 3, Scalebound i Gears of War 4 również pojawią się na PC-tach?

Kilka dni temu Microsoft zaskoczył zapowiedzią PC-towej wersji Quantum Break, ale niewykluczone, że w przyszłości komputerowcy doczekają sie także innych hitów z Xboksa One. Najnowsze plotki mówią bowiem o windowsowych edycjach Forzy Motorsport 6, Forzy Horizon 3, Scalebound i Gears of War 4.

Gears of War 4 to ekskluzyw dla Xboksa One i Windowsa 10? - Forza Motorsport 6, Forza Horizon 3, Scalebound i Gears of War 4 również pojawią się na PC-tach? - wiadomość - 2016-02-15
Gears of War 4 to ekskluzyw dla Xboksa One i Windowsa 10?

Kilka dni temu podczas zapowiedzi gry Quantum Break, w serwisie GameSpot pojawiła się wzmianka, że oprócz rzeczonego tytułu, na PC-tach ukaże się także Scalebound oraz Gears of War 4. Wiadomość została szybko poprawiona, redakcja serwisu wyjaśniła, że to zwykły błąd, ale w świetle ostatnich wydarzeń sytuacja wcale nie byłaby taka wyjątkowa, a to jeszcze nie koniec. Źródło chińskiego serwisu WPDang (dzięki, Windows Central) twierdzi bowiem, że na komputerach (tylko w Windows Store) ukaże się także Forza Motorsport 6, która zadebiutowała na Xboksie One we wrześniu 2015 roku. Mało tego. To samo ma spotkać niezapowiedzianą jeszcze Forzę Horizon 3, o której plotki pojawiły się już w zeszłym roku, a ostatnio w sieci zaczęło krążyć to wideo. Informator WPDang stwierdził również to samo co GameSpot, czyli że Scalebound i Gears of War 4 także pojawią się na PC-tach.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę na ostatnie ruchy Microsoftu, który jeszcze przed debiutem Windowsa 10 zapowiedział, że chce „uczynić Windowsa 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy”. W związku z tym OS doczekał się specjalnej aplikacji Xbox, pozwalającej chociażby na strumieniowanie rozgrywki z Xboksa One. Nie należy też zapominać o systemie cross-buy na Xboksie One i Windowsie 10 (tylko wybrane produkcje), no i oczywiście samych grach. Oprócz Quantum Break na PC-tach na pewno ukaże się także Halo Wars 2, Fable Legends, Recore, Gears of War: Ultimate Edition, Sea of Thieves i Killer Instinct: Season 3.

25 lutego odbędzie się specjalna konferencja Microsoftu poświęcona grom na Xboksa One i Windowsa 10, na której firma może zrobić niespodziankę, skoro zdecydowała się zorganizować osobne wydarzenie na kilka miesięcy przed corocznym eventem na E3. Niewykluczone więc, że właśnie wtedy otrzymamy potwierdzenie (albo zaprzeczenie) dzisiejszych plotek.