Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Fable Legends (PC)

Fable Legends

Kolejna odsłona cyklu gier cRPG wykreowanego przez Petera Molyneux i jego Lionhead Studios. W odróżnieniu od poprzednich, pełnoprawnych części gry, Fable Legends kładzie znacznie mniejszy nacisk na fabułę, koncentrując się w szczególności na rozgrywce wieloosobowej.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | kooperacja | RPG akcji

Okładka Fable Legends (PC)

data premiery gry:

anulowana

XONE PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable Legends to nowa odsłona popularnej serii gier, wyprodukowana przez studio Lionhead. W odróżnieniu od pozostałych odsłon, produkcja na platformę PC i XONE stawia na współpracę kilku graczy i nie tylko.

Akcja tytułu rozgrywa się w baśniowej krainie Albion, która została nawiedzona przez złe moce. Gracz staje albo po jednej, albo po drugiej stronie barykady i rusza w nową przygodę.

Tytuł umożliwia wybranie jednego z 4 herosów, którzy charakteryzują się odmiennymi właściwościami i umiejętnościami. Jednym z nich jest Prince Charming, używający rapieru. Dostępny jest także magik, wojowniczka z wielką tarczą i inni. Jednocześnie możliwa jest także rozgrywka czarnym charakterem. W tym czasie zabawa zmienia się diametralnie, a gracz zaczyna kontrolować grupkę stworów, zastawiać pułapki i nie tylko - ma wpływ na budowę całych poziomów, ustawia miejsca odradzania się przeciwników, kontroluje ich agresywność, moment pojawienia się bossa, itd.

Produkcja została zaprojektowana do zabawy w 5 osób naraz (4 bohaterów i 1 antybohater). Gdy brakuje chętnych, to ich role przejmuje sztuczna inteligencja. Do zabawy wymagane jest stałe połączenie internetowe.

Tytuł działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu oprawa graficzna na platformie PC i XONE prezentuje wysoki poziom i jest pełna detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fable Legends

odpowiednia dla każdego wieku

Microsoft wyłącza serwery Fable Legends
Microsoft wyłącza serwery Fable Legends

wiadomość14 kwietnia 2016

Firma Microsoft ogłosiła wczoraj zamknięcie serwerów zamkniętej bety gry Fable Legends. Tym samym ostatecznie pożegnaliśmy się z ostatnią produkcją rozwiązanego Lionhead Studios.

Fable Legends - trwają rozmowy nad możliwością dokończenia prac nad grą
Fable Legends - trwają rozmowy nad możliwością dokończenia prac nad grą

wiadomość7 kwietnia 2016

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft zaprzestaje dalszych prac nad grą free-to-play Fable Legends. Okazało się jednak, że pracownicy powoli likwidowanego studia Lionhead prowadzą rozmowy z koncernem nad możliwością ewentualnego dokończenia prac.

Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios
Microsoft porzuca Fable Legends i planuje zamknąć Lionhead Studios

wiadomość7 marca 2016

Firma Microsoft postanowiła porzucić dalszą produkcję gry Fable Legends od studia Lionhead, które najpewniej zostanie zamknięte. Do tego pracująca nad Project: Knoxville ekipa Press Play Studios przestała istnieć.

Fable Legends - otwarta beta przesunięta na wiosnę 2016 roku
Fable Legends - otwarta beta przesunięta na wiosnę 2016 roku

wiadomość14 grudnia 2015

Fable Legends miało się ukazać w ramach otartej bety jeszcze w tym roku, jednak studio Lionhead poinformowało, że premiera została przełożona na wiosnę 2016 roku, a w międzyczasie gra będzie dalej rozwijana w zamkniętej becie.

Fable Legends – rezultaty pierwszych testów z użyciem DirectX 12
Fable Legends – rezultaty pierwszych testów z użyciem DirectX 12

wiadomość24 września 2015

Ujawnione dziś testy gry Fable Legends – korzystającej z DirectX 12 i silnika Unreal Engine 4 – wskazują znaczną poprawę wydajności na kartach Nvidii i AMD.

XONE
PC