Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Fable Legends (PC)
OkładkaFable Legends (PC)

Fable Legends

Kolejna odsłona cyklu gier cRPG wykreowanego przez Petera Molyneux i jego Lionhead Studios. W odróżnieniu od poprzednich, pełnoprawnych części gry, Fable Legends kładzie znacznie mniejszy nacisk na fabułę, koncentrując się w szczególności na rozgrywce wieloosobowej.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable Legends Premiera

anulowana

XONE PC

Fable Legends to nowa odsłona popularnej serii gier, wyprodukowana przez studio Lionhead. W odróżnieniu od pozostałych odsłon, produkcja na platformę PC i XONE stawia na współpracę kilku graczy i nie tylko.

Akcja tytułu rozgrywa się w baśniowej krainie Albion, która została nawiedzona przez złe moce. Gracz staje albo po jednej, albo po drugiej stronie barykady i rusza w nową przygodę.

Tytuł umożliwia wybranie jednego z 4 herosów, którzy charakteryzują się odmiennymi właściwościami i umiejętnościami. Jednym z nich jest Prince Charming, używający rapieru. Dostępny jest także magik, wojowniczka z wielką tarczą i inni. Jednocześnie możliwa jest także rozgrywka czarnym charakterem. W tym czasie zabawa zmienia się diametralnie, a gracz zaczyna kontrolować grupkę stworów, zastawiać pułapki i nie tylko - ma wpływ na budowę całych poziomów, ustawia miejsca odradzania się przeciwników, kontroluje ich agresywność, moment pojawienia się bossa, itd.

Produkcja została zaprojektowana do zabawy w 5 osób naraz (4 bohaterów i 1 antybohater). Gdy brakuje chętnych, to ich role przejmuje sztuczna inteligencja. Do zabawy wymagane jest stałe połączenie internetowe.

Tytuł działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu oprawa graficzna na platformie PC i XONE prezentuje wysoki poziom i jest pełna detali.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fable Legends: Odpowiednia dla każdego wieku.

XONE
PC