Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2015, 18:00

autor: Kamil Zwijacz

Fable Legends - otwarta beta przesunięta na wiosnę 2016 roku

Fable Legends miało się ukazać w ramach otartej bety jeszcze w tym roku, jednak studio Lionhead poinformowało, że premiera została przełożona na wiosnę 2016 roku, a w międzyczasie gra będzie dalej rozwijana w zamkniętej becie.

Zespół LionHead Studios poinformował, że gra free-to-play Fable Legends nie ukaże się zgodnie z planem. Pierwotnie zakładano, że trwające obecnie zamknięte beta testy produkcji zakończą się jeszcze w tym roku i tytuł zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym w ramach otwartej bety w okresie świąt Bożego Narodzenia. Tak się jednak nie stanie, gdyż deweloperzy potrzebują więcej czasu na dopieszczenie swojego dziecka.

„Szczerze mówiąc, nie zauważyliśmy jak duże staje się Fable Legends. To po prostu nasza najbardziej ambitna gra” – stwierdzono w opublikowanym komunikacie.

W związku z tym start otwartej bety przełożono na wiosnę 2016 roku. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że w międzyczasie gra będzie dalej rozwijana w zamkniętych testach, do których w najbliższych dniach zostanie zaproszonych kolejnych 100 tysięcy graczy. By mieć szansę na udział w zabawie, musicie zapisać się na oficjalnej stronie.

Fable Legends - otwarta beta przesunięta na wiosnę 2016 roku - ilustracja #1
Fable Legends - otwarta beta przesunięta na wiosnę 2016 roku - ilustracja #2

Fable Legends to kolejna odsłona serii gier RPG akcji Fable. Cykl został zapoczątkowany w 2004 roku, kiedy to na pierwszym Xboksie ukazała się produkcja zatytułowana po prostu Fable. W kolejnych latach doczekaliśmy się następnych odsłon - Fable II w 2008 roku, Fable III w 2010, spin-offów Fable Heroes oraz Fable: The Journey (oba z 2012 roku) oraz Fable Anniversary, czyli odświeżonej jedynki z 2014 roku.

Nadchodząca część będzie darmową grą udostępnianą w modelu biznesowym free-to-play i skupi się na rozgrywce w ramach współpracy czterech graczy. Dodatkową atrakcją będzie piąta osoba, która wcieli się w antybohatera, ustawiającego na planszy pułapki, przyzywającego potwory itd. Tytuł ukaże się na konsoli Xbox One i systemie operacyjnym Windows 10.