Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2015, 18:40

autor: Renox

Ubisoft rejestruje domenę o nazwie Assassin’s Creed Collection

12 grudnia firma Ubisoft zarejestrowała domenę o nazwie Assassin’s Creed Collection. Strona jak na razie nie działa, jednak spekulacji na temat tego, czego dokładnie będzie dotyczyć, jest już bardzo dużo. Sam tytuł zdaje się zwiastować zbiorcze wydanie wszystkich dotychczasowych odsłon tego kultowego cyklu, choć bardziej prawdopodobne jest zawarcie tylko kilku z nich.

Seria Assassin’s Creed doczeka się kolejnej zbiorczej edycji? - Ubisoft rejestruje domenę o nazwie Assassin’s Creed Collection - wiadomość - 2015-12-14
Seria Assassin’s Creed doczeka się kolejnej zbiorczej edycji?

Zbiorcze wydania co poniektórych serii gier wideo to bardzo często znakomita okazja do tego, aby za jednym razem, po najczęściej dosyć niewygórowanej cenie, wyposażyć się w poszczególne odsłony. Czy tego rodzaju ofertę wkrótce kolejny raz zaproponuje swoim fanom również Ubisoft? Niewykluczone. Zgodnie z informacją, którą wyłapał jeden z użytkowników forum NeoGAF, francuski wydawca dwa dni temu, 12 grudnia, zarejestrował domenę o nazwie Assassin’s Creed Collection. Strona jeszcze co prawda nie działa, ale w Internecie pojawiło się już sporo osób spekulujących odnośnie jej zawartości.

Źródło: NeoGAF. - Ubisoft rejestruje domenę o nazwie Assassin’s Creed Collection - wiadomość - 2015-12-14
Źródło: NeoGAF.

Bardzo często pisze się, że wspomniany adres być może zwiastuje rychłe wydanie zbiorczej paczki zawierającej egzemplarze wszystkich dotychczasowych odsłon bestsellerowego cyklu Assassin’s Creed. Oznaczałoby to tym samym, że kilka pierwszych części serii (np. Assassins Creed II czy Assassin’s Creed III) przeszłoby pewnego rodzaju lifting, trafiając ostatecznie na obecną generację konsol. Nie da się jednak ukryć, że tego rodzaju perspektywa brzmi zarówno bardzo obiecująco, jak i trochę nieprawdopodobne, ponieważ skompresowanie tak wielu odsłon cyklu w jednym wydaniu byłoby w naszej branży prawdziwym fenomenem. Z tego też względu zarejestrowanie wyżej wspomnianej domeny najpewniej posłuży producentom do zwykłego zabezpieczenia marki i rzeczonego adresu przed osobami z zewnątrz. Z ostatecznymi wnioskami wstrzymajmy się jednak do momentu uruchomienia strony, a nuż będziemy pozytywnie zaskoczeni.