Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2015, 19:45

autor: Ender

X Rebirth: Home of Light – zapowiedziano nowy dodatek do X Rebirth

Studio Egosoft zapowiedziało nowy dodatek do kosmicznego symulatora X Rebirth, który zatytułowany został Home of Light. Rozszerzenie pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku, wraz z kolejnym dużym patchem (4.0) dla podstawowej wersji gry.

Podstawowa wersja gry pojawiła się w sprzedaży nieco ponad dwa lata temu - X Rebirth: Home of Light – zapowiedziano nowy dodatek do X Rebirth - wiadomość - 2015-12-14
Podstawowa wersja gry pojawiła się w sprzedaży nieco ponad dwa lata temu

Chociaż niemieckie studio Egosoft potwierdziło ostatnio, że pracuje nad kolejną częścią kosmicznej serii X, nie oznacza to, że zapomniało kompletnie o wydanym dwa lata temu X Rebirth. Deweloper zapowiedział dziś oficjalnie nowe rozszerzenie dla gry zatytułowane Home of Light. Jego debiutowi towarzyszyć będzie także darmowa aktualizacja dla posiadaczy podstawki, która oznaczona zostanie numerem 4.0. Home of Light ma kosztować 7,99 dolarów (ok. 32 zł) i wraz z patchem pojawi się w przyszłym roku, zarówno w serwisie Steam jak i GOG.com.

Home of Light zaoferuje graczom trzy systemy gwiezdne, dodatkowo rozszerzające kompleksową ekonomię uniwersum X Rebirth. Do rozgrywki wprowadzony zostanie także nowy rodzaj stacji kosmicznych, skupiających się na obsłudze handlu w danym systemie. Poza podstawową funkcją pozwolą one także na przechowywanie nadwyżek kupowanych przez nas towarów. W rozszerzeniu nie zabraknie również nowych przeciwników, statków, technologii, modelów uzbrojenia oraz misji. Twórcy obiecują także kolejne sekrety, a także interesujące zjawiska i wydarzenia, na które natkniemy się podczas zabawy.

Sporo nowości czeka na nas również za sprawą aktualizacji 4.0. Nie tylko przebudowuje ona interfejs gry, ale także ułatwia zarządzanie naszym majątkiem i statkiem, a przede wszystkim dostępnymi misjami. To ostatnie możliwe jest dzięki nowemu wirtualnemu biuletynowi, prezentującemu przejrzystą listę wszystkich spraw do załatwienia. Znaczącej poprawie ma ulec także system handlu. Gracze będą dysponowali większą niż dotychczas liczbą danych, przedstawiających historię wahań cen na rynku oraz zapotrzebowania na konkretne produkty i surowce.

Aktualizacja 4.0 będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy tytułu - X Rebirth: Home of Light – zapowiedziano nowy dodatek do X Rebirth - wiadomość - 2015-12-14
Aktualizacja 4.0 będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy tytułu

X Rebirth to klasyczny kosmiczny symulator na komputerach PC, będący najnowszą odsłoną popularnej wśród miłośników gatunku serii X. Produkcja ukazała się w 2013 roku i spotkała z chłodnym przyjęciem recenzentów oraz fanów marki. Od tamtego czasu twórcy regularnie rozszerzają jej zawartość o kolejne aktualizacje. Pod koniec grudnia 2014 roku pojawił się pierwszy dodatek do gry, który zatytułowany został The Teladi Outpost.

  1. Recenzja gry X Rebirth - odrodzenie czy upadek?
  2. Oficjalna strona X Rebrith