Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Fable: The Journey (X360)
OkładkaFable: The Journey (X360)

Fable: The Journey X360

Poboczna odsłona legendarnej serii RPG studia Lionhead przygotowana specjalnie z myślą o konsoli Xbox 360 i kontrolerze ruchu Kinect. Akcja gry toczy się w dobrze znanej fanom cyklu krainie Albionu, choć ze względu na specyfikę Kinecta mechanika zabawy została mocno uproszczona.

Akcji | FPP | fantasy | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fable: The Journey Premiera X360

9października2012

pudełko PL

12października2012

producent: Lionhead Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Fable: The Journey to gra z popularnej serii Fable przygotowana z myślą o kontrolerze Kinect, który jest wymagany do jej uruchomienia. Produkcję stworzyło studio Lionhead, czyli autorzy całej marki. W odróżnieniu od poprzednich części Fable, The Journey ukazuje akcję z pierwszej osoby i nie oferuje tak rozbudowanych opcji, skłaniając się ku liniowej rozgrywce.

W Fable: The Journey wcielamy się w niejakiego Gabriela, młodego woźnicę, który przemierza krainę Albion ze swoim ludem. Gapiowaty Gabriel niechcący oddziela się od reszty plemienia i musi dotrzeć do celu okrężną drogą. Bardzo szybko chłopak trafia na tajemniczą osobę – wieszczkę Teresę. To spotkanie inicjuje podróż, w toku której Gabriel stanie się bohaterem i zmierzy się ze złymi siłami zagrażającymi całemu Albionowi. Pokonanie ich może wymagać najwyższych poświęceń.

Rozgrywka w The Journey składa się z trzech zasadniczych elementów. Przez większość czasu prowadzimy wóz Gabriela przez mniej lub bardziej kręte ścieżki Albionu. Podczas przeprawy często trafiamy na zagrożenia – bandy Hobbsów, czy niebezpieczne urwiska. Drugim elementem zabawy są postoje w bezpiecznych obozowiskach. Tutaj możemy rozejrzeć się po okolicy, czy wyleczyć konia. Najbardziej widowiskowe sceny rozgrywają się jednak, gdy Gabriel musi stanąć do walki z przeciwnikami, odwiedzając krypty, podziemia i inne lokacje.

Fable: The Journey w pełni wykorzystuje możliwości Kinecta – całą grę obsługujemy przy pomocy gestów i ruchów. Jadąc wozem musimy więc imitować, że trzymamy wodze i ciągnąć je w odpowiedni sposobów, aby skręcać, zwalniać lub przyspieszać. Rękoma obsługujemy też system magii, który pozwala korzystać z kilku rodzajów czarów ofensywnych i defensywnych. Przykładowe rzucenie kuli ognia wymaga uniesienia dłoni i wykonania wymachu w kierunku przeciwnika. Ten system daje sporo radości z gry, ale przynosi ograniczenia – The Journey jest liniowym doświadczeniem i rzadko kiedy gracz może dokonywać wyborów.

Produkcja studia Lionhead działa na silniku Unreal Engine 3, dzięki czemu wygląda naprawdę ładnie. Ograniczenie rozgrywki do z góry wyznaczonej ścieżki pozwoliło twórcom opracować naprawdę ładne krajobrazy, lokacje i efekty specjalne.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Fable: The Journey cena w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fable: The Journey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Fable: The Journey Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect